Bitcoin SV Nedir?

Bitcoin Cash’in Blockchain alt yapısının ikiye bölünmesiyle ortaya çıkan Bitcoin SV’nin madenciliği de Blockchain teknolojisiyle yapılmaktadır. Tıpkı Bitcoin ve diğer altcoinler gibi olan Bitcoin SV madenciliği Coin Geek şirketi tarafından çok yoğun olarak yapılmak da. Arkasında Coin Geek gibi bir şirketi bulunduran Bitcoin SV’nin madencilik işlemlerinin her geçen gün daha da artarak devam etmesini bekliyoruz. Son 1 ay içerisinde düşüş trendinde olan bir kripto para piyasasıyla karşı karşıyayız. Bu düşüş trendi de bütün altcoinlerde düşüş meydana gelmesine sebep olmaktadır.

Ancak geçtiğimiz ay içerisinde bu düşüş
trendine direnç gösteren ve düşüşün aksine önemli bir yükseliş gösteren Bitcoin SV diğer altcoinlerden sıyrılmış durumda. Kripto para borsası uzmanları bu yükselişi Bitcoin SV’nin piyasaya yeni girmesine ve fazlasıyla destek almasına bağlıyor. Kendisini gerçek Bitcoin olarak tanıtan Bitcoin SV, Bitcoin ABC ile olan savaşından her ne kadar zararlı çıksa da sonrasında kaderini piyasanın eline bırakmasıyla müthiş bir yükseliş göstererek piyasanın altını üstüne getirdi diyebiliriz. Bu yükselişiyle birlikte diğer altcoinleri ve hatta Bitcoin’ide etkileyen Bitcoin SV, yeni Bitcoin olma noktasında piyasayı yönlendirici bir rol almış olması gerçekten de Bitcoin’in yerini alabilecek olduğunu göstermektedir.  Bitcoin SV’nin öne sürdüğü varsayımlar ve piyasalarda yol açtığı etki her ne kadar yatırımcıların gözünü korkutmuş olsa da bu Bitcoin SV’ nin yatırım yapılmayacak bir para olduğunu göstermemektedir. Kısa vadede önemli değişiklikler gösterebilecek Bitcoin SV, özellikle şu dönemlerde kısa vadede kazanç sağlayabilecek bir yatırım aracı olabilir. 88 dolar seviyesiyle piyasaya giren Bitcoin SV
ufak tefek dalgalanmaların ardından nadir görülen bir yükseliş trendine ulaşmış ve 15 gün içerisinde 232 dolara kadar yükselmiştir. 1 ay sonrasında yine aynı şekilde bu sefer ters yönlü olarak düşüşe geçen Bitcoin SV 37 dolar seviyesini gördükten sonra yine yükselişle 110 dolar seviyesine kadar çıkmıştır. Bir süredir 300 dolar seviyesinden işlem gören Bitcoin SV, tüm zamanların en yüksek seviyesini 441 dolarla görmüştür. Her ne kadar son dönemlerin popüler kripto parası olsa da yeni bir para birimi olması sebebiyle henüz Türk borsalarında işlem görmemektedir.

Yayım tarihi
Genel olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir