Güzelliklerle Dolu Tatil Gözdesi; Bodrum

Beyaz evleri ile Ege’nin incisidir Bodrum ve Bodrum Otelleri. Birbirinden eşsiz güzellikteki koyları, tarihi ve kültürel zenginliği, renkli gece hayatı, billur denizi, temiz havası, birbirinden konforlu otellerinin yanı sıra ekonomik bütçeye hitap eden tesisleri ile de Bodrum seyahat severlerin her daim ilgisini çekmiştir. Üstelik sadece Türkiye için değil Dünya çapında bilinen ve tanınan bir beldedir Bodrum.
Bodrum’un yaz aylarında tercih edilmesinin bir başka önemli nedeni ise nem oranının düşüklüğüdür. Bu özelliği ile de keyifli ve eğlenceli bir tatil geçirirken, yaz sıcağını hissedecek ama bunalmayacaksınız.
Hem uçak, hem gemi hem de karayolu ile ulaşım imkanı bulunan belde bu yönü ile de öne çıkmaktadır. Dünya çapında konuklarını ağırlamadan ulaşım sorununu aşan Bodrum, bu anlamda büyük rahatlık sağlamaktadır.
Bodrum’da bulunan üç adet liman kurvaziyer turizmi için de uygun şartlara sahip olduğundan her yıl yüzbinlerce turisti de bu şekilde misafir etmektedir. Yapılma sırası ile limanları saymak gerekirse Bodrum merkezde bulunan Milta Marina, Turgutreis’de bulunan D-Marin ve son olarak Yalıkavak’da bulunan Palmarina’yı sayabiliriz. Limanların hepsinden kurvaziyerlerin yanaşabileceği alan mevcuttur. Aynı zamanda , özellikle yaz aylarında Dünyaca ünlü simaların mega yatlarına da ev sahipliği yapan marinalarda bu simalarla karşılaşmanız mümkündür.
Bir yarımada şeklinde olan Bodrum, gezip görülecek ve keşfedilecek yerler açısından adeta bir cennettir. Hem doğal hem de tarihi güzelliklerle dopdolu olan Bodrum’da öncelikli olarak görmeniz gereken yerleri kısaca özetleyebiliriz.
İlk sıraya Bodrum Kalesini koymak doğru olacaktır. Bodrum’un simgesi haline gelen kale 1400’lü yılların başında inşa edilmiş olmasına rağmen bugün hala ayaktadır. Bodrum Kalesine gitmişken Kale içinde yer alan Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi’ni de mutlaka gezmenizi öneririz. Bodrum Kalesi’nden sonra görülmesi gereken yerler arasında Gümüşlük’de bulunan Mindos Kapısı , Bodrum Antik Tiyatro, Pedasa Antik Kenti, Zeki Müren Müzesi ve Bodrum Mozolesini sayabiliriz.
Bodrum deyince akla gelen bir başka özellik de elbette ki meşhur Bodrum plajlarıdır. Karaincir, Bağla Koyu, Çiftik Koyu, Turgutreis, Gündoğan, Bodrum Karaada, Bitez, Yalıkavak, Akyarlar, Gümüşlük, Türkbükü, Güvercinlik, Aspat Koyundaki plajlar da denize girmeden Bodrum’dan ayrılmayın.

Yayım tarihi
Genel olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir