Yurtdışı Tatil Seçenekleri

Yurtdışı tatil paketleri gösterilen ilgi her yıl biraz daha artarken, ülkemiz insanları ilk kez yurtdışına çıktığında genellikle herkes gibi Avrupa’nın popüler turizm merkezlerini tercih ediyor. Bu tercihlerin eskiden beri her zaman ilk iki sırasında yer alan İtalya ile Fransa, bilhassa ilk yurtdışı tatil deneyimini yaşayacak olan tatilcilerin açık ara ilk seçimi. Makul fiyatlar için www.tatileksper.com gibi güvenilirlikle cazip fiyat seçeneklerini bir arada sunan turizm ve seyahat acenteleri seçilirken, sunulan tatil paketlerinin çeşitliliği ve içeriği de önemli tercih kriterlerinden. Ancak şu bir gerçek ki, bu iki ülkeye yoğun ilgi gösterenler sadece ülkemizdeki tatilciler değil. Dünyanın her yanında her yıl milyonlarca turisti ağırlayan bu iki ülkede tatil yapmak ve tatil için de yüksek sezonu yani yazı seçmek, tatilcilerin kesenin ağzını bir hayli aralaması gerektiği anlamına geliyor.
İtalya ve Fransa’da tatil için “nispeten” daha uygun fiyatlı tatil seçenekleri sunulurken, fiyatı belirleyen en önemli kriter tatilcilerin seçimleri ve tatilden beklentileri oluyor. İlk yurtdışı tatil deneyimini yaşadıktan sonra farklı ülkelere gitmeyi arzu eden tatilcilerse gözünü Fransa ile İtalya’dan çok öteye, okyanus ötesine çeviriyor. Son dönemin ilgi gören tatil seçenekleri arasında yer alan Yurtdışı turları, Dünya Kupası ile birlikte daha da yoğun ilgi görür hale geldi. Avrupa gezilerinden çok ama çok farklı olarak bambaşka bir kültürü tanımayı vaat eden bu turlar, onlarca farklı gezi ve konaklama seçeneğiyle birlikte sunuluyor. Söz konusu koskocaman bir kıta olduğu için Sambanın merkezi Brezilya’dan tangonun romantizminin hissedildiği Arjantin’e, zamanın duraksadığı Küba’dan eşsiz deniziyle insanı büyüleyen Dominik ve Venezuela’ya kadar çok fazla tatil alternatifi bulunmakta.
Yurtdışında tatil yapmak isteyenler için en önemli kriterlerden olan fiyatlar, Güney Amerika turlarının en büyük avantajlarından biri. Zira astronomik rakamlar harcanmasına gerek kalmadan okyanus ötesi tatil keyfi yaşamak ve kolay kolay unutulmayacak bir tatil deneyimi yaşayarak ülkeye dönmek mümkün. Tabi kıtanın çok büyük olması, nereye gidileceği konusunda iyi düşünerek karar verilmesini gerektiriyor.

Yayım tarihi
Genel olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir