1 mayıs 2018 beşiktaş'ın tahkim kurulu başvurusu

 • olly

  efsane başkan fikret orman ve yönetimi'nin dahiyâne yönlerini açık ve net şekilde ifade eden başvuru bulunmaktadır.

  kafayı yıldırım demirören'e fena takmış, görevde yer aldığı her güne tövbe ettirecek bir fikret orman iradesi gözlemliyorum. tahkim kurulu başvurusuna dair bir tarih ancak bu kadar isabetli seçilebilirdi.

  perşembe günü oynanan maç hakkındaki kararı ancak ve ancak bir hafta sonrasında, çarşamba günü alabilen türkiye futbol federasyonu'nun önünde şu anda dolu dolu birbuçuk gün bulunuyor. tff, tahkim kurulu değerlendirmesinden sonra önüne düşecek tavsiyeye dair kararı ya gelecek hafta açıklayacak, ya da maçın oynanacağı tarihe birbuçuk gün kala bir karar almak zorunda kalacak! bu da beraberinde bir, "madem birbuçuk günde karar alınabiliyordu, ilkinde neden bir haftada aldınız," sorusunu doğuracak tabii?

  bunu ben bile akıl edememiştim anasını satayım. şaibeyi resmi evraklara damgalayacak beşiktaş yönetimine en kucak dolusu sevgilerimi ve saygılarımı iletiyorum.

  dip not olarak; beşiktaş jimnastik kulübü'nün hukuk işlerinden sorumlu yönetim kurulu üyesi şafak mahmutyazıcıoğlu, "yaptığımız başvurunun ardından sonuç lehimize olmaz ise beşiktaş aldığı kararı 3 mayıs perşembe günü uygulayacaktır ve sahaya çıkmayacaktır," açıklamasını belirtmeden geçmemiş tabii...

 • parliament mavisi

  Şayet tff Basit bir hayır cevabı için bir buçuk saat bile düşünürse bence görevi devretmelidir. Yoksa cevabı bu kadar basit sorular için gündemi bir hafta meşgul etmek akıl karı bir iş değildir. O değil de takımı şişirdiler şişirdiler onun havasını aldık şimdi de başkanlarını şişiriyorlar iyi mi :d

 • don draper

  fenerbahce vurur dikiş atarlar, galatasaray vurur toprak atarlar.
  sizin seviyeye indim torbaci nasilim? :)

  1
 • dusunmeye usenen filozof

  reddedilecek başvurudur.
  Aykut kocaman "maça tıpış tıpış çıkacaklar" diyor.
  Çıkmazlarsa;
  beşiktaş sezonu kupasız kapatır.
  bu yıl ki tüm türkiye kupası kazanımları geri alınır.
  maçta 3-0 hükmen mağlup olur
  gelecek sezon türkiye kupasına katılamaz.
  dolayısıyla gelecek sezon türkiye kupası gelirlerini de kazanamaz.

  bence çıkmaz. bu cezalar göze alınabilir cezalar.
  maç 0-0 olarak 57. dakikadan başlayacak.
  caner, pepe, negredo yok.
  takım 10 kişi ve skor fenerbahçe'ye yarıyor.
  beşilktaş çıkarsa da %95 elenecek.
  dolayısıyla kısa gün kahramanlığı adı altında kaçmak onlar için en iyi çare...
  korkak beşiktaş, sahadan kaçan beşiktaş bu maça çıkmaz.
  sağlam kafa bir dikiş daha kaldırmaz.

 • renault toros ile ralliye katilan adam

  reddedilmiştir:

  https://www.fotomac.com.tr/besiktas/2018/05/02/tff-tahkim-kurulundan-besiktasa-ret

  twitter karıştı. herkes birbirine sallıyor.

 • dangalak

  çırpındıkça rezil olmaları gerekten çok hoş değil mi arkadaşlar.

  her ağlamada her çırpınışta tarihlerindeki o kara leke biraz daha büyüyor gerçekten.

  az önce 8-9 dakikalık geniş özetini tekrar izledim. maçı oynatmamak için ellerinden geleni yapmalarını o medel'in talisca'nın kendini yere atışlarını o ucuz o çaresiz numaralarını tekrar izledim. bu numaralara inanılmaz bir ciddiyetle sanki kimse görmeyecekmiş gibi yüzsüzce itiraz etmelerini tekrar izledim. ne sikime derman olduğu bilinmeyen ağzından ölmüş ana lafını düşürmeyen yıllar yılı ne ölmüş anasını bu muhabbetlere alet etmeyi bırakamamış tolga'nın ellerine kollarını tekrar izledim. kasaplığıyla nam salmış pepe'nin kırmızı kartı gördüğündeki sırıtışına tebessümle baktım.

  başlarındaki kekonun elli kere kafasını yoklayıp bembeyaz akça pakça buzları kafasına tutup bir damla kan olmadan eli boş soyunma odasına dönüşünü izledim. :D
  açtım sonra da skrtel'in kan revan içindeki fotoğraflarına, gerçek yarığa atılan gerçek dikişlerine baktım. çok güzeldi. kıpkırmızıydı.

  abi gerçekten çok komik.

  tutmadı aqoduklarım işte tiyatronuz. tut ma dı. o dikiş olayından çok güzel duyarlar kastınız. önce can, insan sağlığı ülkemizi dünya üçüncüsü yaptı değerli hocamız vs vs dediniz ama yemedi aq. yemezdi de.

  işin en güzel kısmı tinerci arkadaşlar içten içe rezil olduklarının bu kara lekenin silinmeyeceğinin farkındalar. sinileri de bu yüzden. ellerinden geleni yaptılar çünkü. :D gerçekten çok çabaladılar. ama gerçekler elbette ağır bastı ve götlerine girdi. iki ay önce uyduruk şampiyonlar ligi gruplarında takılıp uzay takımıyız bizim ligle işimiz yok önümüzde şampiyonlar ligi var vs vs diye konuşurken şimdi dördüncülüklerde sürünmeleri tabiki her insana koyar. görgüsüzsünüz çünkü.

  hala ağlayacak kurum kaldıysa umarım oralara da gider oralardan da red yersiniz aq ezikleri.

 • olly

  tff'nin ancak bir haftada alabildiği karar, maça iki gün kaldığı için yarım günde alınmıştır.

  ha şöyle adam olun! demek ki neymiş? bu tip kararları almak için esra ve ceyda kardeşler medyasının algı yaratmasını beklemeye gerek yokmuş. beşiktaş jimnastik kurulu yönetimi de tff'ye ve buna bağlı kurumların alnının çatına tam olarak bunu damgalamaya çalışıyordu, başardılar. alınlarından öpüyorum.

  bana kalırsa sıradaki süreç, soluğu uefa'nın kapısında almak olmalıdır. türkiye'nin 2024 adaylık başvurusuna ciddi anlamda tesiri olacaktır fakat adaletin en azından futbol sahalarındaki tesisine büyük katkımız kaçınılmaz olacaktır.

  beşiktaş jimnastik kulübü yönetiminin adaylık başvurusuna etkisi dokunabilecek bu sürece adım atacağından emin değilim. pek de zannetmiyorum. zira ne yazık ki sıçamayan adamın bokunu vatan haini şeklinde mimlediği bir memlekette yaşıyoruz. bu adalet arayışımızda kulübün de bu damgayı yemesi kaçınılmaz...

  yine de benim oyum uefa'ya başvurulması yönünde...

  hayırlısı tabii...