13 nisan 2018 akhisar belediyespor beşiktaş maçı

 • olly

  şurada da belirttiğim üzere beşiktaş'a 1 puan yazdığım maçtır.

  bu sezon adına konuşuyorum, beşiktaş'ın zorluk derecesi yüksek yerel lig maçlarında gösterdiği üstün performans malûm? özellikle ezeli rakiplerimizle yaptığımız maçlarda ciddi şekilde ağırlık koyduk. fakat bu durumun bir istisnası olduğunun da altını çizmemiz gerekiyor. çünkü fenerbahçe, galatasaray ve trabzonspor'la yaptığımız maçlarda rakiplerimiz de en az bizim kadar kazanmak isteyen taraftı. gelgelelim medipol başakşehir ve hâttâ deplasmanda oynadığımız maçta bursaspor 3 puan için sahaya çıkmadılar ve bu mental rahatlıkla beşiktaş'ı durdurmasını bildiler.

  bugün akhisar belediyespor da aynı zihniyetle sahaya çıkacak.

  zaten halihazırda söz geçirebildiğimiz bir takım da olamadılar. son üç sezondur özellikle deplasmanda oynadığımız maçlarda canımızı sıkıyorlar. seri şampiyonluğun ilk adımını attığımız 2015 senesinde de şampiyonluk meşalesini akhisar'da yakmıştık. fakat orada bile 3-2 geriden gelerek 90. dakikada cenk tosun'un attığı golle 3-3'e güç bela bağlamıştık. o yıl gelen şampiyonluğun kutlamaları esnasında cenk tosun'un, "şampiyon olacağımıza akhisar'da 90. dakikada golü bulduğumuz an inanmıştım," şeklindeki beyanı, beşiktaş'ın akhisar deplasmanlarının ne denli sıkıntılı olduğunun ciddi işaretidir.

  bu nedenlerden ötürü bu akşam herhangi bir galibiyet beklemiyorum. olursa benim için gerçek anlamda büyük sürpriz olur. fakat diğer bir gerçek daha var ki, şampiyonluk treninin bu maçta kaçacağına da zerre inanmıyorum. bence o tren galatasaray maçı dışında başka bir maçta daha puan kaybedersek kaçacaktır.

  hayırlısı elbette...

 • antisilence

  muğlat, olcan gibi önemli oyuncularından mahrum bir şekilde oyuna başlayacak akhisar. beşiktaşımızda love dışında eksik oyuncu bulunmuyor.
  ayrıca maç öncesinde dım tıslı müziklere alışkın biri olarak, edip akbayram'dan hasretinle yandı gönlüm şarkısı bende şaşkınlık yaratmadı değil.

 • antisilence

  3. dakikada Ryan Babel, 20. dakikada Alvaro Negredo beşiktaşımızı 2-0 üstünlüğe taşıdı. karşılaşmada şu an 27. dakika.

 • olly

  hiç beklemediğim çok sürpriz bir 3 puan...

  şenol güneş'in sezon başı hesaplarında bu maça 3 puan yazmadığına emin gibiyim. kaybettiğimiz sürpriz puan kayıplarından tekini kesinlikle telafi etti bu maç. kalan maçlar hesabına baktığımızda da otoban kenarı derbisi'ni kaybettiğimizi bile farzetsek 70 puan barajının üzerine çıkabilir durumumuzun gayet farkında olmalıyız.

  muazzam oyun, muazzam 3 puan.

  net.