14 eylül 2018 3. havaalanı olayları

 • parliament mavisi

  çok karıştı buralar çok. tv'ler flaş haber diye geçti mi mevzuyu, bence geçemez. artık flaş habervermek de yasak bu ülkede. hele ki iş devletin işiyse. akşam devrim arabalarını izleyip sabahında bunu yaşamak da garip geldi açıkçası.

  çıkış sebebi de tam olarak bu.

  ilgili haber

  buradaki ölümlerin sayısını tahmin bile edemezsiniz.

  1
 • redrum

  pire için havaalanı yakmak

 • warlock

  vatan hayınlığıdır. fetöcülüktür.

 • bayri

  kahraman jandarma kuvvetlerimize güç kuvvet diliyorum. bu kalkışmalar hep maksatlı, insan ekmek yediği ele tekme atmayacak.

 • fuckyourfeelings

  2şci otobüsü çarpıştı diyor senin anlattıkların yok ki?

 • fuckyourfeelings

  havalimanı

  baya karışmış sanırım.

 • warlock

  gram sikimde olmayan olaylar. ztn sikimde de olması gerekmiyor.

  herkes gibi evimde kola falan içerek takip ediyorum olup biteni :((( uykuya yenik düşüp yarın manşetlere bakar iki kelam ederim. maksat boş geçmemek.

  insan doğasından tiksiniyorum. herkes ne mal olduğunun bilincinde hep bi numaralar hep bi duyar kasmalar.

  1
 • renault toros ile ralliye katilan adam

  Ülkede özgür medya kalmadığı için olan biteni Twitter'dan öğreniyoruz. Bugünkü olaylar bir yana, inşaat yapım sürecinde isg kuralları ihlal edildiği için çok sayıda işçi ölümü yaşandı bu ucube havalimanının yapım sürecinde.

  inşaat mühendisi arkadaşıma "yüz civarı ölen işçi iddiası doğru mu" diye sormuştum birkaç ay önce. "ne yüzü, çık çık" diye yanıtladı. Üstelik bu durum piyasadaki tüm inşaat mühendislerinin alenen bildiği bir durummuş.

  Bunu da geç, düşün ki yüzlerce işçi ölüyor. Havalimanının yanlış yere yapıldığına dair mimarlar odası bir tarafını yırttı, yine okuya okuya Twitter'da okuduk. Konvansiyonel medya her zamanki gibi hükümet güzellemelerinde...

  Penguen medyasının bir üst versiyonu bu, pengueni geçti, bildiğin hayvanat bahçesi kıvamına erişti. Sarayın ve akepe rantının aleyhine olan hiçbir haberi görmezken yalan-dolan gırla.

  Bunlar zaten bildiğimiz -ülkeye dair- saçmalıklar ama trajedi şu: bugün lafta direnen o işçiler şubat ayındaki yerel seçimlerde allah-kitap-tayyip diyerek yine ampule basacak mühürü.

  Ölümü hak etmekten acısı, katilini alkışlamaktır.

  Büdü: olay internette patlayınca aqtroller twitter'da #havalimanindaihaneteylemi diye hashtag açıp işçileri vatan haini olarak suçlamış. Ne güzel ülke.

  havalimanı inşaatında çalışan görevlinin ağzından:
  https://eksisozluk.com/entry/81284936