19 mayıs 2017 sözcü gazetesine operasyon

 • matti pellonpaa

  şaşırtmamıştır. mesela ben önümüzdeki 20 yıl şaşırmayı düşünmüyorum. istikrar dedikleri buydu sanırım. şaşkınlığı tdk'dan çıkarmak...

  2
 • diren

  olması gerekendir..bulundukları yerde indirilmeleri farzı ayndır..

 • donquijote

  tanıdığım ne kadar aklı başında, demokrat insan varsa -pek ateşli olmamakla birlikte- bu operasyonu eleştiriyorlar. Oysa özgür gündem'e operasyon yapıldığında, imc ve hayat tv kapatıldığında sözcü tayfası alkış tutuyordu.

  Neyse, bu zaten anormal bir durum değil, ulasalcılarda biraz demokratlık olsaydı, ülke bu duruma hiç gelmezdi zaten. Ben asıl Aydınlık tayfasının tutumunu merak ediyorum. Onlar gerçekten de Sözcü'nün Feto (Fetö ne lan? devlet uydurdu diye hepimiz o'yu ö yaptık. O lavuk bizim için hep feto, ekibi de cemaatti. Cemaat -onlar için "hizmet"ti- kavramını niye bu işin dışında tutuyoruz ve niye o bize uyup feto demiyor da, biz ona uyuyoruz?) ile bir ilişkisi olduğunu düşünüyordu. Bakalım ne olacak?

  edit: yalnız, parantez içinde, ara cümle falan... kafanızı sktiysem, kusura bakmayın.

  4
 • vitus werdegast

  açıkçası sözcü'ye dokunulacağına ihtimal vermiyordum. bu kadar sığ bir muhalefet iktidarı güçlendirir çünkü.

  tabi "iyi ki gözaltına alınmışlar" diyecek kadar uçmadım. umarım en kısa zamanda bırakılırlar. adamların fetö'yle bir bağlantılarının olmadığı ortada. nasıl bir zamanlar ergenekon soruşturmasını muhalif sindirme operasyonu olarak kullanıp alakasız insanları tutukladılarsa, şu an da aynı şeyi yapıyorlar.
  ki ergenekon soruşturmasında hiç değilse bir inandırıcılık kaygıları vardı, şimdi o da yok. bir şekilde evet çıkardılar referandumda, yardırıyorlar. hukuk falan hak getire.

  ama türkiye'de devletin bir kesim üzerinde uyguladığı şiddeti meşru gören enteresan bir "muhalif" kitle var. kürtlere uygulanan şiddeti desteklediklerinde enselerindeki balyozun şiddetini de kuvvetlendiriyorlar. farkında değiller. bu sözcü operasyonu farkındalık yaratır diye ümit ediyorum ama pek zannetmiyorum da.

  3
 • quares

  imc tv , zarok tv , özgür radyo veya hayat tv kapatılırken sözcü tayfası alkış tutuyordu demek tam bir saçmalık . imc tv veya sadece çizgi film yayını yapan zarok tvnin kapatılmasını ajanslara ilk sözcü gazetesi geçti haberiniz olsun .

  sizin ulusalcı dediğiniz kesim doğu perinçek gibilerdir . sözcü gazetesinin de bunlarla hiçbir alakası yoktur !

  #sözcüsusarsatürkiyesusar

  2
 • olly

  halk tv'ye de operasyon düzenlenirse, cumhuriyet halk partisi ve partinin muhtemelen uzun bir aradan sonra ilk kez çoğunluğu sağlamış olacaktır.

  hayırlısı...