2000'li yıllarda çocuk olmak

 • espri yapamayan adam

  milenyum'dan sonra doğmuş, başka bir jenerasyonun evladıdır.

  ben de 2000'li yıllarda çocuk olduğum için bu dönemden bahsetmeliyim elbette. 6 yaşı'nda ilk kez sözlük yazarı olana kadar hep travian oynuyordum. devamlı ama, devamlı.

  germen'leri seçmiştim bir de. salak mıyım lan galyalı'ları seçecek kadar. roma'lılar belki neyse de kısa zamanda yağmalarla hızla gelişen cermenler'i seçmeyen, o kadar oyun terkinin olduğu, çoğu malın online olup gelişmeyi beceremediği oyunda, aptalıktır.

  her neyse, 6 yaşındaydım ve okumayı henüz sökmüştüm. ilk okuduğum sözcükler de ekşi sözlük'tü. lan ben bu sözlük'ten bir kaç kelime öğreneyim filan derken; bruker denilen sözlükçülerden birine rastladım. okulda öğretilenlerin tam aksi doğrultuda şeyler giriyordu sözlüğe. neredeyse şirazem kayacaktı. lan hangisi doğru dedim ve bunu bruker'a sormak için sözlük yazarı oldum.

  sonra bruker'ı yakalayamadım elbette. kendisi başka bir yere seyahata gitmiş uçakla. öyle dediler. ben de yola kendim devam ettim ve birçok sözlük üstadının hayat görüşlerini birleştirdiğim bir felsefeye ulaştım.

  fakat şimdi arkama bakınca, hassiktir yanlış yapmışım diyorum. keşke zamanında bilgisayar değil; playstation aldırsaydım ebeveynlerime, ehe.

  1
 • arka sayfa manseti

  günümüz itibariyle hala çocuk olmaktır.

 • parliament mavisi

  eğer counter'da tek atışla 3 head shot alıyorsanız, ayşecangül'e msn'den 3 dakika sonra cevap verip ondan sırf bu yüzden ötürü ayrılıyorsanız, knight'a nayt diyorsanız, metin2'de item alabilmek için ananıza babanıza ağlıyorsanız, wow'da hesabınız hacklenince küplere biniyorsanız, sokakta top oynayıp dizlerinizi kanatmak yerine pes'te top koşturup parmaklarınızı çürütüyorsanız, facebook'ta hepinizin birer bağı bahçesi çiftliği varsa, aşktan anladığınız şey profilinizde "ilişkisi var"dan öteye geçmiyorsa, saklambaç oyunlarını bilimum arkadaşlık sitelerinde oynuyorsanız ve kör ebe dediğiniz şey "klavyeye bakmadan arnold schwarzenegger yazmaya çalışıyoruz" ise evet siz gerçekten de 2000'li yılların çocuğusunuz demektir.

  1
 • ormanci

  15 yaşına gelmeden piç olmak demektir. *

 • snoopy

  hagi mi alex mi ? sorusuna alex yatınını vermektir.

 • bayri

  kesinlikle kaliteli olay.