26 nisan 2018 beşiktaş'ın kupa maçı kararı

 • otodidakt

  beşiktaş'ın sahaya çıkmama olarak aldığı karardır. sarı kırmızı olarak tebrik ediyorum beşiktaş yönetimini.

 • olly

  kulüp resmi internet sitesi'nden açıklanmıştır.

  şu kadarını söylemek istiyorum:

  öznesi fikret orman olan bir cümlemin başına illa ki bir, "her ne kadar hoşlanmıyor olsam da," öneki getirmeyi ihmâl etmemiş biri olarak; bu minvâlde, "her ne kadar hoşlanmıyor olsam da fikret orman," şeklinde başlayan nice cümleler kurmuş bir büyük beşiktaşlı olarak konuşuyorum. şerefli ikincilik kavramının mucidi efsane başkan süleyman seba neyse, fikret orman ve yönetimi artık odur benim için!

  cumhurbaşkanlığı makamı'ndan ittifakın küçük ortağına kadar, türkiye futbol federasyonu'ndan profesyonel futbol disiplin kurulu'na kadar ve medyasından taraftarına kadar; fenerbahçe camiasını düştüğü bu bok çukurundan kurtarmak adına birlik olmuş kim varsa şayet karşısına alan ve dimdik duran yönetime şükranları bir borç biliyorum.

  küme düşün, peşinizi bırakan fenerli olsun!

  ***

  kulübümüzden açıklama

  futbol ailesinin aklı selim davranması adına büyük fedakarlıklar yapan, her zaman iyiyi ve güzeli öne çıkarmaya çalışan, futbolun evrensel ilkesi fair play ile hareket eden, her zaman futbolun pozitif yanlarını öne çıkarmaya çalışan, bu konuda tüm dünyadan alkış alan, takdir toplayan ve en önemlisi her şeyin hukuk çerçevesi içinde yönetildiği inancına sahip olan kulübümüz, dün türkiye futbol federasyonu yönetim kurulu tarafından verilen kararı büyük şaşkınlık, üzüntü ve esefle öğrenmiş bulunmaktadır.

  her zaman emeği, saygıyı ve alın terini ifade eden 115 yıllık tarihimiz ile beşiktaşlılık duruşu sergileyerek camiamızın ileri gelenleriyle divan kurulu istişare toplantısıyla görüş alışverişi yaptıktan sonra gerçekleştirdiğimiz yönetim kurulu toplantısı ile, hukuka aykırı alınan bu karara tepkimizi göstermek adına sahip olduğumuz tek çözümü ortaya koyarak, 3 mayıs 2018 perşembe günü oynanması kararlaştırılan maça çıkmama kararı aldığımızı bildirmek isteriz.

  bu kararımızın büyük beşiktaş taraftarının da sesini duyurması adına en vakur duruş olacağına inancımız sonsuzdur.

  115 yıldır hep sahada olduk, hep sahada kazandık, berabere kaldık ya da kaybettik. masada kaybeden olmayı kabul etmemek için 3 mayıs 2018 perşembe günü sahada olmayacağız.

  beşiktaş ailesi olarak futbolun güzelliklerini yaşamaya ve yaşatmaya devam ederken taraftarımızdan beklentimiz her zamanki gibi sağduyulu ve duyarlı davranarak beşiktaşımıza hiçbir faydası olmayan bu gerilimin devam etmesine izin vermemesi, takımımızın arka arkaya üçüncü şampiyonluğuna inanması ve takımımızı destekleyip, kenetlenmesidir.

  kamuoyuna saygılarımızla,

  beşiktaş jk


  ***

 • scrooge

  fikret orman'ın beşiktaş başkanlığı yaptığı süreçte aldığı en doğru karardır.
  #3214751 nolu entry de böyle bir karar alınması gerektiğini belirtmiştim. beşiktaş yönetimi günü kurtarmak gibi bir yanlışa düşmedi ve doğru olanı yaptı.
  işin ilginç yanı ise bu kararın, yaşanan olumsuzluklara karşı bir çok kez maçlara çıkmayız ya da paf takımla çıkarız demeçlerine rağmen bunu bir türlü gerçekleştiremeyen aziz yıldırım'ın takımına karşı alınmış olmasıdır.
  not: gomisspor taraftarı!

  1
 • hayyam

  ya bu divan kurulu, yönetim falan ne yapar diyordum hep. arada iyi işler de yapıyorlarmış.

  bu kadar gerilmiş bir ortam sonrası sahaya sürülecek tüm futbolcuları korumak adına da alınmış iyi bir karardır.

  adaletsizliği, hukuksuzluğa verilen cevap kısmını herkes dillendirmiş, o konuya girmeyeceğim.

  ya bir tane delinin peşinden yıllardır sürüklenen bir camia var. adam nüfusunu öyle bir kullanıyor ki bu tarz tüm olaylardan sıyrılıyor. ama yıllardır başarılı kadrolar kuracağını, avrupa'da kupa kaldıracağını da söylüyor. neyi daha kolay yaptığını bu karar ile beşiktaş yönetimi yüzlerine çarpmıştır.

  haaa yarın siyasi bir baskı gelir, başkan kıvırır mı?
  türkiye burası abi.