3 erkek bir kabinde ne yapıyordunuz

 • cryptopunk

  fatma kaplan' ın 3 akpli milletvekilinin aynı kabinde oy kullanması müessebibi ile verdiği efsane ayardır.


  https://kotusozluk.com/gorsel/2017/01/11/3-erkek-bir-kabinde-ne-yapiyordunuz-1.jpg+3 erkek bir kabinde ne yapıyordunuz

 • nymphe

  fatma hanım, saksıya fesleğen gibi oturtmuş.

  ben 3 erkek akp'li vekilin, birlikte oy kullanıp anayasayı ihlal ettiğini düşünmüyorum.

  muhtemelen sigara içiyorlardır.

  3
 • dodi

  muhalefet sorusudur.

  homofobik olduğunu düşünüyorum.

 • 1988

  mide bulandırıcı homofobik açıklama. aklanacak hiçbir yanı yok. bunu efsane bir ayar olarak kabul etmek de en az açıklamanın kendisi kadar mide bulandırıcıdır. özellikle, ataerkil bir toplumda yaşayıp, bu toplum içinde ezilen cinsiyete mensup bir birey tarafından dile getirilmiş olması yönüyle de oldukça talihsiz ve şuursuz bir açıklama olarak nitelenebilir.

 • sozluksuz olmuyormus

  yahu birşey yok onu anladık da , 3 kişi bir kabine neden oy kullanmak için girer gerçekten anlamadım.
  biri mührü tutup , diğeri kağıdı tutup, üçüncü bastı mı yeminle anlamadım.

  1
 • osuruk kokusunu cok severim

  politik doğrucu mahmutlar tarafından homofobik açıklama olarak görülmüştür. halbuki fatma kaplan'ın yaptığı benzetme gayet yerindedir.

  şahsen homo olsaydım bu açıklama yüzünden gücenmezdim. ha belki averajın altında iq'lu bir homo olsaydım belki o zaman gücenebilirdim. çünkü o zaman kullanıldığı kontekste bakmaksızın benzetmeyi yüzeysel olarak inceleyip direkt ofansif bulurdum. *

  siz o kabinde ne yapıyordunuz?! sorusuna harbiden sevişiyorduk deseler kadın o verdikleri cevaba "vay efendim 3 erkek sevişir miymiş! neyse işte görüyorsunuz bunlar da homoymuş başka da sorum yok hakim bey" diyip rahatlamayacak ki. yani kadının derdi 3 erkeğin sevişmesi ve bunu ifşa etme çabası değil. sevişecekseniz gidin başka yerde sevişin orada asıl yapmanız gereken usulüne uygun oyunuzu kullanmak, bunun dışında başka bir şeyi orada o esnada yapamazsınız diyecek.

  kısacası homofobik açıklamadan ziyade halkın anlayacağı dilden bir açıklama olmuş. iyi de olmuş.

 • valsarith

  Eşcinselliğe olan bu duyarınızı anlayabiliyorum. Ama bu soru başka türlü nasıl sorulabilirdi bana izah edebilir misiniz? Herhangi bir ima içermeden, dolaylı anlatıma gitmeden Gayet açık ve net bir soru sorulmuş. Tuhafsınız.

  4
 • nymphe

  konu nasıl homofobiye gelmiş, düşünürken beynim yandı.

  alt metinde bir cinsellik unsuru olduğunu farz edersek, belki fatma hanım homofobik değildir de yalnızca grup sekse karşıdır. iki erkek olsa belki birşey demeyecekti!

  o kadar da marjinal olamadık hamdolsun.

 • diko

  çok merak ediyorsan sende gireydin o kabine. çok ayıp çok
  bir kadına asla yakışmayacak bir söylem.

  2
 • poison ivy

  yok yok, fatma kaplan'ın bu sorusunu homofobik bulanlara aslında ne demek istediğini şöyle anlatırsak daha tatlış hale gelecek sanırım;

  'o kabinde ne yaptığınız belli, usulsüz oy kullandığınızı , anayasayı göstere göstere ihlal ettiğinizi açıkça söyleyin '

  2
 • goliath of gath

  yanlış bir cümle olduğunu düşünüyorum linç edilmeyeceksem. ne denmek istendiğini anlıyorum ama chp gibi bir partinin felsefesine aykırı ve seksist bir cümle olduğu kanısındayım.