7 nisan 2018 beşiktaş göztepe maçı

 • olly

  zor maçtır.

  hem atiba hutchinson, hem tolgay arslan, hem de oğuzhan özyakup cezalı... yani ancak bu kadarı mümkün olabilir?.. ah ulan barış şimşek!.. yatacak yerin yok senin!.. ha, bu arada ricardo quaresma'nın cezasını da unutmayalım tabii...

  dünyanın hangi takımı olursa olsun -ki buna barcelona da dahil...- takımın iskelet kadrosundan dört oyuncu birden cezalıysa şayet; o takımın götü toplaması pek de mümkün gibi değildir. kaldı ki bu dört cezalı oyuncunun da üçü de orta sahanın ortasında oynayan üçlü olsun? hiç mümkün değil elbette...

  bu biraz şey gibi... barcelona'nın sergio busquets, andres iniesta, ivan rakitic üçlüsünü ve buna ilaveten lionel messi'yi de oynatmaması gibi biraz?.. milli maçlar dönüşünde barcelona bunu kısmen denemek zorunda kaldı ve sevilla'ya 2-0 mağlup durumdayken 77. dakikada lionel messi'yi oyuna alarak götü kurtarabildiler. onda da 2-2'yle yetinmek zorunda kaldılar. kurtaramayabilirlerdi de; zira o maçta sevilla kelimenin tam anlamıyla dünyaları kaçırdı.

  vesselam...

  baktığında, teknik açıdan vodafone park'ta, kısa vadede kolay kolay maç kaybetmeyiz gibi görünüyor fakat bugün takımdaki eksikler oldukça keskin... yine de, "hah, şimdi sıçtık," diyemiyoruz, çünkü orta sahadaki boşluğu doldurabilecek gary medel var, adriano correia var, necip uysal var, anderson talisca var. beşiktaş bu sezon gerçekten de çok lüks bir takım anasını satayım. uefa şampiyonlar ligi periyodunu içeren fikstürde o denli puan kaybetmeseydik, şimdi bu maçı kazanmak zorunluluğuna dair hiç bir sıkıntı yaşamayacaktık.

  sonuca gelirsek...

  kolay maç olmayacak... göztepe'nin allah ne verdiyse kapanacağını düşünmüyorum. kendi sahalarında olsalardı işimiz zordu. allah'tan maç içeride ve tek farklı bir sonuçla maçı kazanmaya yakın olduğumuzu düşünüyorum.

  hayırlısı...

 • don draper

  fikret orman'in acik acik şike yaparak(kendileri alisiktir bu duruma, rakip takimin en iyi oyuncusuna at hediye etmis takim sonucta) kazanmaya calistigi mac.

  ar namus seref kalmamis. bunun bir ustu demba ba'ya aciktan para verelim de gol atmasin demek.

  yaziklar olsun. allah belalarini versin kim art niyetli şikeci, tesvik primciyse.

  1
 • olly

  (bkz: kes lan)

  götünü yiyeyim ayağını bırakalım. demba ba bizim oyuncumuz... bunu herkes biliyor. oyuncunun kendisi de biliyor. bilmiyormuş gibi davranmak açık biçimde geleneksel at yarışı kültürümüze bir ihanet! demba ba bu formunu sürdürdüğü takdirde gelecek sezon beşiktaş'a döneceğini bilmiyor mu? göztepe camiası bilmiyor mu? türk spor kamuoyu ve türkiye güreşçiler federasyonu başkanı musa aydın bilmiyor mu? haydi hepsini geçtim, don draper efendi bilmiyor mu?

  eyy don draper efendi! sen kimsin yaa? kimsin sen?

  fikret orman'ı da kınıyorum. bu şikenin mucidi heriflerin ağzına sakız verdiği için...

  beşiktaş'ın ibrahim akın-iskender alın transferleri dışında bu mevzuya örnek gösterilebilecek tek örneği dahi bulunmamaktadır. fakat galatasaray? ağzımı açtırmayın mümkünse... ali turan?.. nordin amrabat?.. daha mürekkebi kurumadı bu transferlerin... bu sezon da aynı dalavereleri yapmaya başladılar. her maç evveli basında çarşaf çarşaf transfer hikayeleri...

  bu strateji, galatasaray'ın küme düşmek, lig beşinciliğine oynamak, ya da şampiyonluk yarışında olmak adına sergilediği, mucidinin de abdürrahim albayrak-fatih terim ikilisinin olduğu bir strateji bulunmaktadır.

  demba ba ise beşiktaş efsanesidir. adına marşlar bestelenmiştir. dünya üzerinde herhangi bir takımın kadrosunda yer almak için hiç bir para talebinde bulunmayan, neredeyse üste para verebilecek raddede renklere aşık başka bir star oyuncu da yoktur!

  kınıyorum.

  2
 • don draper

  demba ba da allah inanci olan musluman bir adamsa cikar besiktasin icinden gecer.
  yoksa 150 gun de oruc tutsa itikadi mezhebinden suphe ederim.

  instagramda yazcam simdi dembabaya. allah'i unutma munker ve nekir izliyor dicem. belki o zaman malum baskanin karaktersizce tesvik primi vermesini goz ardi eder mac oncesi.

  3
 • diko

  kg yok olur.

 • olly

  demba ba sadece allah'a olan inancı gereği saplamaz beşiktaş'a... beşiktaşlılık duruşuna sahip olması gerekçesiyle de saplar!.. bilindiği üzere at şikesi yaptığımız iddia edilen ibrahim akın da bize teki penaltıdan olmak üzere 2 gol birden saplamıştı. bunlar beşiktaşlılık duruşunun karakter üzerindeki etkileri...

  senelerden beri puan kaybettiğimiz maçların çoğu beşiktaş'ın çocukları tarafından çalıştırılan takımlardan oluşuyor. beşiktaş böyledir; he, çıksın okan buruk efendi de galatasaray'ı evire çevire bir yensin bakalım? yiyor mu?