a...a.....müge anlı....

 • kabul

  halk tarafından izlendiği müddetçe, yani bir nevi parası verildiği sürece küfür yemeye maruz kalmak gayet olağandır.

  kimi tribünde, kimi ekran başından. küfür doğal olarak aşırı derecede karşı olduğumuz bi' şey. keza şiddet ve holiganlıkta ama son bir defa opera :)

  1
 • don draper

  efendilik örneği.

  1
 • bayri

  futbol taraftarları kadar embesil kitle yok yeryüzünde. ananın amı diye bağıran bu stad dolusu sığır. ne yaşadınız lan müge Anlı'ya sövecek kadar. Müge anlı ne lan, bari düşmanınız bir şeye benzesin.

  5
 • fuckyourfeelings

  alenen terbiyesizlik. bir kadına karşı her ne olursa olsun yapılmayacak hareket.

  3
 • kabul

  bu duyarları anlamış değilim. memlekette siyaset için küfür edebiliyoruz, metrobüs sırası için küfür edebiliyoruz, beğenmediğimiz şarkıcıya kalben kim amk diyebiliyoruz, eski sevgiliye küfür edebiliyoruz, sinema oyuncusuna küfür edebiliyoruz, kıymaya et katan etçi abiye küfür edebiliyoruz, şeriatçıya ya da ateye de küfür edebiliyoruz da parasını veren herkesin küfretmeye hakkı vardır diyen birine neden küfür edemiyoruz. bir kadına ya da erkeğe olması neyi değiştiriyor, onu da anlamış değilim. kadının biri çıkıyorsa küfür serbest diyorsa, bizde bunu doğal olarak dile getirebiliriz. bence gayet doğal. ezberden konuşup artistokrat ayağına yatmalar falan pek yankı yapmıyor bu hoş kalbimde. az çok burada yazan adamlarız ve yine az çok en azından yazılanlara bakarsak herkes aynı sarının laciverti. yemeyelim şimdi birbirimizi.

  dua ile,

  2
 • olly

  bir futbolcu düşün, bu futbolcunun da bir annesinin olduğunu... hangi kulüp taraftarı olduğunu dahi bilmediğimiz bir anneden bahsediyoruz. türk spor kamuoyu olarak ne bir fanatikliğini gördük bu annenin, ne de başka bir şeyini... türk spor kamuoyunun gündemine bu şekilde oturması dahi büyük edepsizlik, ahlâksızlık! hakkında bildiğimiz tek şey var, o da vefat ettiği... sadece ve sadece vefat ettiği için fenerbahçe taraftarının küfürlerine konu olan bir anneden bahsediyoruz.

  evet, bir yanlış anlaşılma falan olmasın! vefat ettiği için ve tolga zengin bu duruma doğal olarak üzüldüğü için sayfalar dolusu küfre konu olan bir anne... vefat etti, beşiktaş kulübü tüm oyuncular ve teknik kadrosuyla cenazesine gitti. olan biten her şey bundan ibâret... sonuç? rakibe bel altından vurup kendi takımına avantaj yaratmak maksadıyla bu anneyi aklına her estiği anda küfürle anmayı ilke edinen bir taraftar kitlesi...

  müge anlı?

  - "parasını verip maça giren herkes küfür edebilir. tolga zengin de bu küfürleri duymazdan gelmeyi bilmeli."

  evet...
  katılmamak elde değil!
  müge anlı'nın yaptığı alenen terbiyesizlik!
  bir kadına karşı her ne olursa olsun yapılmayacak hareket
  !
  fakat neylersin?
  maalesef bu memlekette edepsizler iş yapıyor, hırsızlar para kazanıyor, dürüstler aç kalıyor.
  öyle bir ülke bizimkisi...

  2
 • mz hyde

  bakın şimdi, memlekette hani böyle dolu dolu nefretle edilen küfür kalıpları genelde anneleri ve onların cinsel organlarını kapsar ya; şimdi mesela karakteri iğrenç, götü başı ayrı oynayan bi şeref yoksununu görünce insanın ister istemez ağzından şöyle en okkalısından bir orrrrrooospu çocuğuuuu dökülüveriyor. kaldı ki bir kadın olarak en çok da ben lanetlesem de arada ben bile kaçırıyorum, kaçırmasam bile içimden geçiriyorum bu tip küfür kalıplarını.
  üstelik, tolga zengine orospu çocuğu demek, onun annesini orospu yapmaz. bu harika bilginin sonucunda, onun annesi cidden orospu olduğu için veya öldüğü için o şekilde bi küfür kullanılmadı kendisine.
  o taraftar aynı bugün beşiktaş taraftarının müge anlının annesine küfür ettiği mantıkla tolga zenginin annesine küfretti.
  arada hiç bir fark yok.

  ha hangisi gerçekten orospu çocuğu acaba derseniz, annelerine değil bizzat küfredilen kişilerin karakterlerine bakın.
  gerçek kendiliğinden ortaya çıkar zaten.

  iş kaçamağıyla kısa tuttum, lakin anafikiri anladınızdır. öbdüm.

  2
 • olly

  hani sürekli bahsederim ya, "kadın-erkek eşitliği savunucusu feminist diye bir kavram yoktur, sözde feminist diye lafı geçen adamın gerçek meselesi, mevzuyu işine geldiği yönünden ele alıp yolunu aralamaktır," diye? hah işte... sözlük hudutları içerisinde bu hususu milyonuncu defa kanıtlayışımın haklı gururunu yaşıyorum.

  fenerbahçe camiasına yönelik bir takım şark kurnazlıklarını şuramızla, şo'tarafımızla selamlıyoruz.

  mesele, tolga zengin'e orospu çocuğu demek, onun annesini orospu yapmaz bayağılığında değildir. mesele, tahammül edilemez bel altı hakaretler vesilesiyle tolga zengin'i en zayıf anında yakalama meselesidir saygıdeğer minikler...

  bir futbol kulübünün başarılı olması adına, rakip kulüp oyuncusunun vefat eden annesinin taraftarlarca malzeme edinmesi düşüncesi; kadın-erkek eşitliğinin gerçek savunucuları tarafından da rahatlıkla kabul edilecektir ki dünyanın en aşağılık tavırlarından biri bulunmaktadır. bu, budur. bunun lâmı cimi yoktur!

  şimdi bir insan, sokağın ortasında karşınıza çıkıp, suratınızın ortalık yerine, "sen su katılmamış bir orospusun," diye böğürecek olsa; elinize geçireceğiniz her türden malzemeyi o pezevengin götüne sokarsınız ve bu davanızda da sonuna kadar da haklı olursunuz. evet, aslına bakarsanız o size orospu dedi diye orospu olmazsınız! fakat yine de ortada canınızı sıkan bir takım durumlar söz konusu olur. tolga zengin'e, "orospu çocuğu," şeklinde hitap edildiği zaman nasıl bir ruh halinde olduğunu da belki buradan anlayabilirsiniz, kimbilir?

  ya, çok zor şey değil aslında... holigan da olabilirsiniz. sözde feminist de olabilirsiniz. akla gelebilecek her türden zavallılığın altına imzanızı atmış da olabilirsiniz. lâkin insan olduğunuzun halen farkındaysanız şayet ve hatayı kabul etme erdemini öğrenmeye gerçekten gönüllüyseniz; bunların hiç birisi mesele değildir.

  hayırlısı diyorum.