ahmet batman

 • intiharkokusu

  her önüne gelenin yazar olduğu türkiyemde türemiş yazarımsı.
  yazdığı -hiçbir edebi değeri olmayan- kitaplar facebooka bakılırsa 16-17 yaş kitlesine hitap eden, ki eminim onu okuyan hayatında kitap okumayan insandır, her yerde alıntılarını gördüğüm şahıstır aynı zamanda. yazar değil.
  şöyle adamları yazar diye adam yerine koyup okuyorsunuz, bir de bir şeymiş gibi her yeri sözleriyle donatıyorsunuz.
  çok merak ediyorum, komşunun 17 yaşındaki kızı bengisu, caddede gezerken kitap okumaya nasıl zaman ayırdın?
  gidip bir kafka, marquez, hugo okusa ne yapacak acaba. kaldıramazdı herhalde...

 • mayonezsever

  beğendiği kızlara kızlara lady'im, beğenmediği kızlara ve erkeklere kuzen diyen facebookta iki "ahmet batman" bir "soğuk kahve" ve bir tane de "sabah uykum" olmak üzere mütemadiyen paylaşım yapan sayfalara sahip kitabı yüzbinler satan yazar! şimdi küçümsemeyin abi bir kahraman tazeoğlundan ne eksiği var adamın. hatta artısı var. gizli, esrarengiz. gören duyan yok. ayrıca da "bükre" kitabının giriş cümlesinden (bir zamanlar benim olan ellerin şimdi neden ellerin) daha iyi. "sabah uykusu kadar sevecek biri olmalı insanın hayatında" gibi.
  ayrıcana da pucca gibi, pinkfreud gibi, french oje gibi twitter, blogger fenomenlerinin serilerin çatur çutur satıldığı bir piyasa da bu adam neden yazmasın ki.

  kitap vizyonu saydanın herhangi birinden seçtiği bol acılı cümleyi "instegramda" paylaşmak, "plajda macar salamı bacaklara koyup kitap,güneş,kum,deniz dörtlüsü yapmak, nescafe kupası,nescafe kitap üçlüsüne über anlamlar yükleyip facebookta bundan prim yapmak olan insanlarız. ne okuyacak liseli ecenaz,berkecan. milenaya mektuplar mı. otuz yaşına kadar içinde debelendiği ergenlikte "okunacak onca kitap,izlecek onca kitap, dinlecek onca beste varken neden bu kadar az yaşıyoruz" bilincinde düşünmesini beklemeyin.

  moda diye kitap okuyan, çok kazandırıyor diye sevgilisinin orgazm dakikalarını yazan insanlarız işte.

 • kukunhalauzerimde

  türkiyenin en iyi yazarı.* bundan birkaç sene önce rastladım ben bu arkadaşa. internette gezinirken saçma sapan google reklamları yanında... hemde en çok satanlarmış. kızdım kendime -lan herkes okumuş sen nasıl kaçırırsın- dedim. hemen * e girip siparişimi verdim. neyse kitap gelince ben başladım okumaya ama o da ne 3 saat sonra bitti kitap. facebook arkadaşım hasan'ın sevgilisinden ayrıldıktan sonra yazdığı sözleri gördüm orada. twitter da atarlı bir ergenin yakarışı vardı kitapta. ya arkadaş bu ne ucuzluktur. bu nasıl bir seviyesizliktir. para kasacam diye kitap mı yazılır? e hadi bizde yapalım. geçelim bilgisayarlarımızın başına , açalım sosyal ağları , seçelim şöyle en çok rt alan tweetleri , en çok beğeni alan facebook durum güncellemelerini yapalım bir kitap. demek ki böyle oluyor artık bu işler.
  (bkz: anne ben kitap yazdım)