altered carbon

 • wanda

  netflix'in en pahalı yeni gözdesi. evet netflix len. bütçesi sense8'i geçmiş ancak durmamış devam etmişler. net bir rakam da söylemiyorlar. neyse konusu şu;

  takeshi adında elit bir askerimiz var. bir sebepten ötürü (dizide nasıl işlenecek bilmiyorum) 500 yıl ceza alıyor. ölümün bir anlam ifade etmediği uzak bir gelecekte gözlerini açan takeshi, zihnin dijital olarak indirilebildiği bir dünyaya uyanıyor. eğer ülkenin en zengin adamının cinayetini aydınlatabilirse hayatını geri kazanacağı söyleniyor.

  cybrpunk bir dizi. 10 bölümlük ilk sezonu 2 şubat 2018'de aksi belirtilmediği taktirde bir gecede bizi cahil bırakacak.

 • wanda

  şu an nedense linkini paylaşamıyorum ama yeni fragman yayınlanmış. şu ana kadar çekilen en yüksek bütçeli dizi olarak netflix tarafından yapımı devam ediyor. sense8'ten alıp buna vermişler.

 • kisisel illeti

  ben bu diziyi biliyorum. daha önce matrix'te izlemiştim. hatta sisteme giriş, ardından sistemden kaçış sırasında kahramanın aşık olduğu zenci bile aynı. evet zenci. dizi iyi mi kötü mü karar veremedim. iyi bir potansiyeli varmış ama cw dizilerine yakışır cinsten çoğu yeri de harcanmış: o kolyeyi annem de takıyordu, o zaman sen benim kız kardeşimsin, diye bir sahne var. sonra hiç sorgulamadan etmeden herkesi öldürüyorlar. Tam hint dizisi çoğu yerde.

  dizinin en olmuş yeri, raven otel ve resepsiyonu Poe. Onu da 10 bölümlük sezonda doğru düzgün görmüyoruz bile. izleniyor mu, izleniyor. Yine de only netflix can judge me dövmesi ile gezen almanların abarttığı kadar da yok.

 • kisisel illeti

  onlar da aynı zenciye aşık olmasalardı :/

  1
 • hakimbeg

  Propaganda şebekesi tarafından istanbul'un en nadide semtlerinin izbe duvarlarına uzun zamandır logosu basılmış halde. Kitabını hiç okumadım fakat diziyi an itibariyle bitirdim. Distopyanın içinde ki dedektiflik hikâyesi. Güzel hikâye.

 • isis

  aa çaylakların entryleri de okunuyor. haha ne güzel bozulmuş sözlük. hayır neden ısrarla üye olup entry giriyorlar ki..

  her neyse. bir dizidir. bu akşam başlamayı düşünüyorum. öyle çok olumlu şeyler yazmamışlar hakkında ama merak ettim. bilim kurgu, netflix, kitap falan iyi çıkar belki :/

 • floydist

  çok sıradışı olmamasına rağmen, kesinlikle gideri olan, kalite bir bilim-kurgu dizisidir.

  1
 • isis

  iyi dizi. beğeniyorum.
  özellikle poe'nun the raven oteli. kovacs'ın tatlı mı tatlı çantası ^^ ne hoş detaylar.

  https://kotusozluk.com/gorsel/2018/03/10/altered-carbon-1.gif+altered carbon

  https://kotusozluk.com/gorsel/2018/03/10/altered-carbon-2.gif+altered carbon

  1