anderson talisca

 • parasomnia

  benfica'dan 2 yıllığına kiraladığımız, yine benfica'ya güzel bir gol geçiren başarılı futbolcu. bence satarlar artık Beşiktaş'a. *

 • olly

  gereksiz büyütüldü, underrated vasfına etmek üzere...

  3
 • kabul

  gerekli yahut gereksiz bir şekilde büyütülmesi gereken topçu.sonuçta ip şenol hocanın elinde.

  adam hiçbir zaman winner karakter olarak oynamamış.10 değil 11 numara gibi oynarsa 10 gol 7 8 asistle tavim ben.bize kayseri ye frikik değil napoliye frikik atan adam lazım.oguzhanla avrupada biraz zor oynarlar gibi.ama turkiye'de vodafone arena'da sıkıntı yok.şampiyonlar liginde deplasmanlarda özellikle inler ile atiba'yi arkasına alırsa durumu kurtarır.

  4
 • olly

  geçen sezon 21 golde direkt katkısı bulunan Jose sosa'nın yerine transfer edildi. kaldı ki sosa'nın asistin asisti performansı bu hesaba dahil değil. yeri biraz zor dolar. toplum galeyana getirilerek talisca'dan daha fazlasının alınabileceğine kanalize ediliyor. Bu olamaz. ve olamayacağı anlaşıldığı anda gelecek eleştiriler itibariyle bundan zarar görecek Beşiktaş olur.

  geçen sezon takımdaki yüksek performansın sebebi sezona maç maç bakılıyor oluşuydu. Bu sezon talisca örneğinden de farkedeceğimiz üzere takımın kalitesine oldu bitti gözüyle bakan bir kitle var.

  Bu takım galatasaray maçında bir puan kaybetsin, talisca bir frenlensin; bütün rüzgar tersine döner, kimse farkında değil.

  tek maç üzerinde star oyuncu ilan etmeye pek meraklı bir toplumuz... adım adım olsun, bizim olsun.

  hayırlısı...

 • don draper

  dünyanin en iyi futbolcusu.

  4
 • kabul

  hakkında yanlış tamlamalar yapılan oyuncu.

  dunyanin en iyi takımının en iyi oyuncusudur.

  (bkz: beşiktaş bey diyeceksiniz)

  2
 • akon

  3 ay sahalardan uzak kalacakmış.
  Bize kendisine geçmiş olsun Beşiktaş'a hoşgeldin demek kalır.

 • diko

  düğünümde bile oynatmam. tırışkadan topçu.

  1
 • house md

  ayağında kırık tespit edilmiş.

  kiralık top tepici al, ayağı kırılsın.

  (bkz: al kırdın kırdın)

  1
 • sondaj

  28 ekim 2016 gençlerbirliği beşiktaş maçı'nda ters basmış ve sağ ayak 5. tarak kemiğini kırmış futbolcu.

  kasım, aralık ve ocak aylarında takımına katkı sağlayamayacak.
  şubat da kesin yalan olur...

  beşiktaş için gerçekten de büyük bir kayıp.

 • a master manipulator of thoughts

  benim ayagim kirilsaydi da sana bir sey olmasaydi be..

 • olly

  çok beğeniyorum.
  öyle beğeniyorum ki sözcüklere sığdıramam.
  ama bu afacanı beşiktaş'ta istemiyorum.

  takımın şeklini şemalini sikip atıyor. ya kanatlarda oynamayı ya da tek forvet olmayı öğrenecek! beşiktaş'ın istediği gibi bir ofansif orta saha olma şansı yok! iki yönlü orta saha olma şansı yok! talisca ancak böyle oynayabiliyor diye beşiktaş 4-4-2 oynayacak gibi bir durum da yok!

  bak şuraya açık ve net yazıyorum, iki-üç sene sonra dünyanın en önemli yıldızlarından olacaktır. lâkin her dünya yıldızı, istediği her takımda elini kolunu sallayarak oynar diye bi'şey yok! al işte, sneijder ortada, van persie ortada...

  beşiktaş'ın bu sezon adriano correia'dan sonra en büyük transfer başarısızlığıdır. bence takımı bozuyor. takım; atiba, oğuzhan, tolgay, necip ve inler arasında rotasyonlara gidip üçlü göbek yapmalı... skor gelsin ya da gelmesin; 60-65'ten sonra da talisca'yı sokarız.

  bu, ancak böyle beşiktaş'tır, beşiktaş'ın gerçek futboludur.

  2
 • olly

  vakt-i evvelinde anderson talisca:

  - "muslera çok şanslı! ilk maç 45 dakika oynadım. ikinci maç bu kadar şanslı olmayacak!

 • diko

  bugünkü derbide selcuk inana yaptigi hareketle direkt kırmızı kart gormesi gerekirken ne hikmetse sari kartla gecistirilen futbolcu.

 • olly

  selçuk inan'la giriştiği pozisyonda kendisine değil kırmızı kart, sarı kart; faul bile çalınmaması gerekliydi. ayağını basacağı yerde selçuk inan'ın ayağı var? nereye basacak? götüne mi soksun amk?

  ayıp ulan aylardır hakem hakem!

  2
 • diko

  bugünkü maçta selcuk inanin ayagina kasten basmak suretiyle kırmızı kartı haketmiş futbolcu. gotune sokmasına bence. o bacağı anasının amina soksun.

  2
 • bloodless

  gün itibariyle oynanan galatasaray maçında duran toptan gol attı. savunma anlamında duran top zaafımıza rağmen o noktadan kaleye vurmak enteresan bir tercihti ki muslera dahil hepimizin isteği bu yöndeydi. o top baraja çarpıp gol oldu. futbol hakikaten enteresan.

  selçuk inan'la olan mücadelesinde pozisyon önceliği talisca'daydı. zamanlama hatası yapmayıp bizim kağnı kapodan önce topa müdahale etti. bence de faul yoktu. ya da nezaketen verilebilir. zamanlama hatası yapıp, selçuk topa talisca'dan önce müdahale etmiş olsaydı net kırmızıydı.

  1
 • olly

  anderson talisca kaleye yakın bir noktadan kazanılan frikikte topa vurdu ve gol oldu.
  futbol gerçekten enteresan...

  tanım: toplara iyi vuran futbolcu.

  1
 • scrooge

  Galatasaray Beşiktaş maçında vurduğu şutun, savunmaya çarpması ile tesadüfen gol atmasına rağmen şişirilip kahraman ilan edilen futbolcu. adamın attığı gol tamamen şans eseri, aksini iddia eden bir daha futbol yorumu yapmasın! peki neden talisca bu kadar göklere çıkarılıyor? golü getiren pozisyonda kendisine en ufak bir müdahale olmamasına rağmen yere balıklama atlayıp, yoktan pozisyon yarattığı için midir bu kadar övgü! sahi, aynı iki takımın bir başka maçında benzer bir hareket yaparak penaltı alan burak yılmaz'a videolar hazırlayıp "hırsız burak" diye bağıranlar, aynı sözleri talisca için söyleyebilecekler mi?

  1
 • irrelevant babysitter

  başlığında kız kardeş zırlatan, gözyaşı paratoneri.

  ağlayan ağlayana. şimdi de adam talisca'yı neden övüyorsunuz yerlere göklere sığdıramıyorsunuz diye ağlıyor.

  olm siz mal mısınız?

  sizene?

  1
 • ucamayan kanatli ped

  oyun içinde sık düşüşler gösteren becerikli futbolcu. belki de bundan dolayı kendisini avrupada büyük kulüplerde göremiyoruz.

  bir de kendisine birisinin quaresma'ya karşı duran toplarda kararlı bir duruş göstermesi gerektiğini söylemesi gerekiyor.

 • sokakjargoncusu

  rivaldo'ya benzer bir stili var şahsen bir kaç fırın ekmek yerse tabi..

  1
 • ayipediyon

  uzun yıllar türkiye'de kalırsa beşiktaş'ın efsanesi olabilir. o sol ayağıyla hafızalardan silinmeyen goller bizi bekler.

 • tenchu

  talişka diye telaffuz edilir.

 • kediyimkedi

  (bkz: tırışka)