araştırmacı sorgucu realist müslüman

 • az bilinen super sarki

  boş küme. yoktur arkadaş. günümüz türkiyesinde ki %50'lik kesimin son peygamberi bir zamanlar ne demişti hatırlayın ateist-kemalist kardeşlerim;

  -aynı anda hem laik, hem müslüman olunmaz...

  peki aynı anda hem araştırmacı hem sorgulayan hem de sadece gerçeklere inanan bir müslüman olabilir mi? elbette hayır. sadece sorgulama yetisini bile henüz aile terbiyesi gördüğü zamanlarda kaybetmemiş olsaydı zaten müslüman olmazdı değil mi?

  bu müslümanın önüne, öldükten sonra şarap akan derelerde onlarca huri sikmeyi vaad eden bir kitap koyduğunuz zaman, günde 5 kere eğilip kalkacak, 35 derece sıcakta 16 saat aç susuz kalacaktır. ama içkisini içecek, zina yapacak, yalan söyleyecektir. çünkü kendisi, kendi içinde, kendi vicdanında toplama müslümanlık kuralları benimsemiştir.

 • artemis entreri

  babaannemi tanımlayan sıfatlar bütünü.

 • madam curie

  (bkz: ben bu ben)
  kafayı yemek üzereyken kurtarandır, bazıları yemişte olabilir o ayrı.
  araştırır, enee doğru la bunlar der ateist olur farketmeden ama sonra yemişim araştırmasını ölümden sonra hayat yoksa zaten tamam, varsa ben kazandım der kelimeyi şehadet getirir doğduğu dine döner.
  (bkz: bu olay tecrübe ile sabittir)

 • brainfucker

  yoktur.

  ha, bu 4 kelimeden hangisinin diğer 3 kelimeyle alakası yoktur derseniz, sondaki derim.

  3
 • loendar

  doğru olmayan önermedir. çünkü islam araştırmayı, düşünmeyi emreder. araştırmadan düşünmeden kanaat getirmeden hiçbirşey yapılmaz. mesela islamda akıl hastaları dinden muaftırlar çünkü düşünemezler düşündüklerini doğru düzgün uygukayamazar söz geçirmezsin vs. ama aklı olan herkesin inanması emredilir. başka sorum yok hakim bey.

 • artemis entreri

  böyle bir insan yoktur. müslümanlar cahildir ve koltukaltları kokar. ben ise araştırırım, okurum ve kaslı bir kişiyim. beni tanıyın, beni bilin.

  2
 • loendar

  bu konuyla alakalı şu videoyu vermek isterim

  http://www.youtube.com/watch?v=tbbsryokbky

  buda bonus:

  http://www.youtube.com/watch?v=x3nlvt2_uxm&feature=related

  1
 • serciyo

  inanmak salt inancı gerektirir.
  sorgulamaya başlamışsa inancına ters düşüyordur yakında da o inançtan tamamen bağımsızlaşabilir ya da ulaştığı bilgiden memnun olmama neticesinde öğrendiklerini unutmaya çalışarak; çelişkiler içersinde inanıyor görünür.

 • vandal savage

  hoşaf üretir.