ash vs. evil dead

 • kisisel illeti

  sam raimi'nin efsane serisi evil dead'in tv versiyonu olarak geri dönüşü. aslında tam bir geri dönüş değil de devam niteliğinde ama olsun. her ne kadar seyredememiş olsam da şuana kadar 2 bölüm çıktı ve imdb puanı 9,3. belki birkaç puan şişirilmiştir ama sam raimi ve bruce campbell'dan efsane bir proje dışında başka bir şey beklenmezdi. uzak olanlar varsa the evil dead, evil dead ve army of darkness mutlaka seyredilmeli. eski olmasına rağmen hala mükemmeller.

  1
 • kisisel illeti

  evet, daha önceden de beklediğim gibi efsane güzel olmuş bir seri. projenin başında tabii ki 30 yıl öncesinden efsaneyi başlatan bruce campbell ve sam raimi var. renkleri, çekimleri, sahneleri vs. ile 30 yıl öncesindeki filmlere sadık kalıp, bunu modern ekrana oldukça başarılı bir şekilde taşımışlar. tam bir seyir keyfi.

  3
 • wustenfuchs

  şu ana kadar yapılmış en iyi korku/komedi dizilerinden biri. 1. sezonunu 10 bölümle tamamladı. (bkz: starz)'ın bu şekilde kaliteli yapımlara da imza atması ilginç. (bkz: black sails)

  1
 • kisisel illeti

  yeni sezonun iki bölümü yayınlanmış. deli gibi beklediğim halde ne bir fragmana rast geldim, ne de konusundan haberim var. mutluyum söslük ^^
  (bkz: hell yes)

 • kisisel illeti

  ikinci sezonu da yine klasik evil dead çizgisinde mükemmel bir şekilde başlamış. aptal şekillerde uzatmadan konuya girmeler, sürekli parçalanan uzuvlar, tarantinoyu kıskandıracak derecede kan gölü, sürekli kahkaha attıran absürt bir komedi... bunları birleştirince ilk etapta nasıl güzel bir şey çıkabilir diye sorabilirsiniz ama sam raimi ve bruce campbell'ın olayı da bu. bu işi çok iyi yapıyorlar.

  --- spoiler ---

  bruce campbell'ın çocukluk fotoğraflarını gösterdiklerinde, yılların adamın çenesinden hiçbirşey götürmediğini görmek bile ayrı bir keyif oldu.

  --- spoiler ---

  3
 • parliament mavisi

  bu diziyi eleştirmeden önce kesinlikle ve kesinlikle 1992 yapımı olan army of darkness filmini izlemeniz gerekiyor. açıkçası bu öğüt filmin konusunu daha iyi anlamanız için değil, filmin ilerlediği melodram komedi havasını 24 yıl sonra bile hiç bozmadan koruyabildiği içindir. Bakın 1992 yılından bahsediyoruz ve o yıllarda bu film bir tarz olarak kesinlikle öncü idi.

  konuşmalar tiyatral havada, kan ve organ kopmaları zaten gani gani ama ona rağmen bu film aslında absürd komedidir. size bunu kanıtlamak için army of darkness filminden ufak bir kesit sunacağım.

  Klaatu barada niköhööğüöhüüğ

  işbu hayranlarını kesinlikle memnun eden bir dizidir, o yüzden sevmeyenler bu incelikleri anlayamayabilir.

 • kediyimkedi

  ketçaba bakmaktan diziye konsantre olamadım. domates sosundan soğudum :(
  benlik değil.

  1
 • kisisel illeti

  ya ben mi götümle izliyorum bilmiyorum ama bu yeni sezonu bana tad vermedi. evil dead serisine yaraşmayacak şekilde çiğ, keyifsizce gidiyor. ya beş bölüm geçti ash'in kızı hala x files'daki scully gibi yok böyle bir şey gerçek olamaz diye ortalıkda dolanıyor. bela mısınız olum.

  yani ash, olsun, evil dead olsun, çöpten olsun izleriz dedik de, demeyeymişiz iyiymiş. bildiğimiz ash 2. sezonun sonunda ölmüş, yerine yossi kohen gelmiş. sürekli gülüyor, bu kadar gülünecek ne vardı? yani, önceki sezonlarda vardı da bunda yok :/

  1
 • donmeyen at

  sensin keyifsiz.

  hatta sevimsiz. bak hızımı alamıyorum. ne demek yossin kohen ya? abi sen değişime ve yeniliğe kapalısın. istiyorsun ki izlediğin her şeye karanlık ortam hakim olsun. kasvet kasvet kasvet. adam gülüyor diye etmediğini bırakmadı. o adamın da anası bacısı var hak ediyor mu bu kadar saldırıyı sence? sen gülüyorsun diye üzerine gelelim mi biz de?

  biraz açıl lütfen...

  1
 • donmeyen at

  bakın hemen yukarıda bir entryde yazanları aynen aktarıyorum:

  "yani ash, olsun, evil dead olsun, çöpten olsun izleriz dedik de, demeyeymişiz iyiymiş."

  sen nasıl bir insansın yahu? şom ağızlı olmanın böylesiyle hiç karşılaşmamıştım. habere gelirsek kisisel efendi; mutlu musun? artık izleyecek bir ash'in kalmadı. kına yakabilirsin.

  dizi iptal. son sezonu yayımlandı.