aysel tuğluk'un annesinin cenazesine saldırı

 • karayilan

  akıl alır şey değil ama ankara incek mezarlığına gömülmek istenen hatun tuğluk'un cenazesi faşistlerin saldırısı sonucu gömüldüğü yerden çıkarılıp tekrar morga götürülmüş. bu arada aysel tuğluk da tutuklu lduğundan özel izinle jandarma eşliğinde katılmış cenazeye. etraf polis kaynıyorken yaşanıyor yani bunlar. bu barbarlığı yarattılar işte. sıvazlarlar şimdi sırtlarını piçlerin.

  9
 • papalarin papasi

  eylemi gerçekleştirenlerin neyin kafasını yaşadığını bilemesem de insan kafası taşımadıklarından eminim..

  konunun detaylandırılarak araştırılması, ilgili olayda terör unsuru gözeten, deşifre edilmemiş militanların olabileceği kaygısı dışında; insanlık onurunu rencide eden bu alçak tutumun göz ardı edilmesi, hakkaniyetli bir millet onuruna sürülmüş kara bir leke olarak kalacaktır..

  4
 • karayilan

  ırkçı kafa yapılarının sonucu bunu yapmaya cüret eden adamlar, yani bir cenazeye saldırmaya cüret eden adamlar, cinsel açlığının neticesi kadına tecavüz eder, para hırsı uğruna yol kesip adamın gırtlağını da keser. bunun anlaşılması gerekiyor ırkçılık suçla birebir ilişkili bir şeydir. çünkü çok kolay manipüle edilebilir. çünkü sadece doğuştan gelen bir özellik üzerine geliştirilen bir şeydir. bu tümörü toplumca kuşatıp yok mu edeceğiz yoksa bu tümörü normalleştirerek, sonuçta hepimizi belli ölçüde hastalıklı hale getirmesine izin mi vereceğiz? mesele bu.
  aslında söz bitti çoktan. söylenecek her şey söylendi. sözün değil eylemin zamanı aslında bayadır. o kutlu eylemi bekliyoruz. yani bizi bu ork sürüsünden kurtaracak elfleri bekliyoruz. ve artık olsun istiyorum.

  2
 • renault toros ile ralliye katilan adam

  ölmüş kadının naaşından ne istediniz be allahsızlar?

 • bortubocek

  "ermeni,pkk ve teröristlerin ölülerini bu mezarlıkta istemiyoruz" "ya allah bismillah allahuekber" "şehitler ölmez vatan bölünmez " mezara saldirirken atılan sloganlardan bazıları. dirileri bırakıp ölüleri ayrıştırmaya başladık. toprağın kabul ettiği hatun anayı caniler kabul edemedi o da dersim'e doğru yola çıktı.

  hatun ana mı ülkeyi böldü yoksa aslinda çoktan bölünmüş bir ülkenin işkencesine mi maruz kaldı? Yaşadığım, sevdiğim ülkemin insanları gittikçe daha çirkin ve kötü oluyor.

  6
 • pobeda

  bu arkadaşları ölü birinin cenazesine atarlanırken değil de bizzat Hakkari'de teröristlerle savaşırken görmek istiyorum. amk basiretsiz piçleri. siz ne ülke sevin, ne Allah, ne de insan. sizler benim yarramı yiyin.

  t: korkakçadır.

  3
 • delisair

  dün orman katledildiği için Ankara havası çalıp oynayan polislerin müsaadesiyle ortaya çıkan durum.
  bugün buna ihtiyaç duyuluyor.bu görüntü yaptıklarını meşrulaştırıyor. devlet,nerden,kaç kişi tek tek biliyordur saldırı öncesinde. Hrant olayındaki gibi göz yumarsın,oldu bittiye getirir, utanmadan başsağlığı dilersin.

  1
 • nymphe

  barbarlık ve provokasyon gibi görünen olay.

  haberin pek detayı yok '' “Burada şehit cenazesi var, buraya terörist cenazesi gömdürmeyiz” diyen bir gruptan bahsedilmiş geçilmiş. mhp li mi akp li mi yazmıyor. ip ucu da verilmemiş. en azından benim okuduğum yerde daha fazla bilgi yoktu.

  meseleye siyasi değil de insani yönden yaklaşmak istiyorum.

  ortada ölü ve yaşlı bir kadın var. onu yattığı yerden çıkarmak akıl işi değil. senin bir masum ölüyle ne derdin olabilir değil mi? değil aslında...

  insani olarak bakarsak öyle de başka bir ''insani'' boyutu daha var.

  yaşar kemal der ki '' inanlarla oynamamalı.Bir yerleri var, bir ince yerleri, işte oraya değmemeli.''

  sonra bir şehit annesinin şu sözlerini hatırlarım '' başına bir şey gelmesin diye ben oğlumu 20 yaşına kadar bisiklete bindirmedim''

  sen kalkıp bu çocuğu öldürürsen arkanı dönüp gidemezsin. ''dava'' diyemezsin. hak özgürlük diyemezsin. insanların ince yerine değdiğin gün bedel ödemeye hazır olman lazım.

  diyelim ki benim çocuğumu biri öldürse değil annesinin cenazesini çıkarmak, onun çocuğunu kendi ellerimle gömerim amk. yalnız pkk ekseninde değil, bir beşiktaşlı da yapsa aynını yaparım. bir lgbt li de yapsa sonuç değişmez.

  yani siyasetten bağımsız olarak düşününce böyle...

  değmeyin iyisi mi.

 • karayilan

  bakın burda da bunu meşru görecek insanlar varmış. tanıyın bunları.

 • kukunhalauzerimde

  hiçbir şey bu olayın haklılığını savunamaz. ancak parantez açmak da fayda var.

  baktığım videolarda ya da haberlerde net görüntüler ya da yazılar yok. Aysel Tuğluk kimdir? terör örgütü yandaşı ve terör sevicidir. bu inkar edilemez bir gerçek.

  eğer mezarın orada şehit cenazesi varsa oradakilerin de bu tepkiyi göstermesi çok da yadırganacak bir durum değil. açıkçası insani bir tepkidir bu. doğru mu yanlış mı tartışılır ancak insani bir refleks.

  kapa parantez.

  bunun haricindeki tüm seçenekler kabul edilemez.

 • vitus werdegast

  defnedilen şahsın kimin annesi olduğu, hatta kim olduğu önemli değil. ister aysel tuğluk olsun, ister ted bundy olsun, ister ışid militanı ya da sıradan biri olsun, bu iğrenç bir şey.

  kaldı ki, bunun provakasyon veya münferit bir olay olduğunu zannetmiyorum. dikkat ettiyseniz, bu ülkede gayrimüslim mezarlıkları yüksek duvarlarla çevrilidir. mesela şişli'deki ermeni mezarlığına girmek için hapishaneye girer gibi güvenlik protokollerinden geçmeniz gerekir. çünkü bu ülkede sırf merhumun kimliğini beğenmediği için mezarları talan edecek milyonlarca ruh hastası var.

  ayrıca "terör saldırılarına gösterilen bir tepki" olduğunu falan da hiç zannetmiyorum. ortada toplumsal bir tepki yok, sürekli pohpohlanan, dünyanın en yüce topluluğu olduğuna inandırılan cahil ve düşük zekalı bir güruhun şımarıklığı var. ölen askerler, öğretmenler falan umurlarında değil. hiçbirini mahallelerindeki ışid hücrelerine saldırırken göremezsiniz. ancak 78 yaşında bir kadının ölüsünü linç ederler.

  5
 • delisair

  bir insanın annesinin cenazesine saldırmanın hiçbir meşru yönü yoktur. başka şeyleri karıştırarak yapılanı korumak,orada yapılandan daha ağır bir suçtur.
  bi de insanilikten,vicdandan,çocuktan bahsediyorlar.o zaman bu saldırı, terörü de meşru hale getiriyor.
  kadının ölen annesine saldırı olmuş,benim çocuğum ölürseden bahsediyor. bunlar eşcinsellere bile 'kahrolsun pkk' diye saldıran tipler.

  2
 • kacakkat

  akıtın içinizdeki kötülükleri akıtın zorla kürtleri düşman etmeye çalışın bir renginiz daha gidince nolacaksınız acaba?

  4
 • crimewave

  bunun aşağılık bir eylem olduğunu idrak edemeyen bir bireyin kesinlikle rehabilitasyona ihtiyacı var.

  bu olayı savunan insan müsveddelerinin bu memleket topraklarında bolca bulunduğuna eminim, umarım aynı şeyleri yaşamak zorunda kalmaz gerçekten mide bulandırıcı.

 • kabul

  valla ne yalan söyleyeyim ben bile doğru bulmuyorum.

  ölmüş ulan kadın ölmüş. yok yani artık yok. ne zararın ne faydan olur.

  1
 • baholii

  Bunlar ancak oturdukları yerden vatan savunur, ölmüş bir insanın bedenine,ailesine saldırırlar. Yazıklar olsun insanlığınıza.

  1