bağımsız kürdistan

 • snowmann

  pkk'nin ve pek çok kürdün hayalidir. ancak olsa olsa amerikan piyonu kürdistan olur. ayrılıkçı kürt hareketinin önderleri para içinde yüzerken, abd ile işbirliği yapıp piyon devletin başına geçmek için kürtleri dolduruşa getiriyorlar. kurulacak bir piyon devlette kaybedecek olan yalnızca kürt halkıdır. kürt emekçileri abd ve kürt burjuvazisi tarafından yine ezilecekler ve hiçbir hakka sahip olamayacaklar ayrıca 1000 yıldır bir arada yaşadıkları bir toplumun da baş düşmanı olacaklar.

  ayrıca unutulmamalıdır ki karakol basmayla, türkiye halkının evlatlarını öldürmeyle yani şerefsizlikle bir devlet asla kurulamaz. abd ise sömürgeleştirmekten başka bir şey düşünmediğinden kürtlerin dostu değil düşmanıdır. gün gelip abd kıçınıza tekmeyi bastığında gerçek dostlarınızın da kim olduğunu anlarsınız.

 • duman

  başkalarının maşası olanların hayalindeki devlet .
  bu konuda bir yazarımızın da* güzel bir açıklaması vardı ;
  ancak travian ve tarzı yerlerde kurulabilecek hayali devlet ... gibi .

  1
 • north

  son dönemde ayyuka çıkmıştır bu istekler. yine birilerinin maşası olmaktadır kürt kardeşlerimiz. yaşanmıştır bu senaryo daha önce. yıl 1925, yer diyarbakır. o zamanlar ingilizlerin kucağına oturmuştu birileri ve cahil halk dini hassasiyetleri kullanılarak galeyana getirilmişti. sonuç ? musul kerkük gitti. ingilizler halifeymiydi ki dini ön plana çıkardılar? yok o günkü maşası şeyh said denen bağnazdı. aradan çok geçmedi. daha bir asır bile olmadan aynı oyuna yine geliyor cahil halk. özgür olacaz, dilimizi konusacaz diyerek. lan hadi devlet oldun. götünün bokunu neyle yıkacaksın? elektriği patatesten mi üreteceksin ? tabi lan! lord kurzon sana alfabe verdi şanlı bir dilin ve tarihin oldu.

  kürtçe mi konuşmak istiyorsun e konuş, senle birlikte yürürüm, eziliyor musun yanındayım. artı değer sömürüsü mü diyorsun ? seninleyim. sen eziliyosun da ben köşklerde mi yaşıyorum? yapma yirmi çocuk. üç cocuğu besleyecek paran yok 20 çocuk yapıyorsun. allah rızkını verirmiş. veriyor böyle işte. sonra gelip faşizan mantığınla gelip ben özgür olucam ulus devlet kurucam deme. nasıl sosyalistsin lan sen? hani enternasyonalisttik biz? e şimdi şartlar bunu gerektirdi kürtçü olduk diyosun. amerika amcam kaldırdı ben oturdum diyosun. demesen. ama amerika amcan bir kaç büyük başı satın aldı, senin de onların peşinden yürümen lazım değil mi ? lan sen hangi uygarlıktan bahsediyorsun. hala kan davalarının, aşiretlerin, toprak ağalarının varolduğu bir coğrafyada. o pkk denen güya senin yararına çalışan örgüt bu konuda bilinçlendirse ya seni. başkaldırsana ağalara, sıhlara, şeyhlere, kan davalarına, törelere.

  kardeşce yaşasak şu coğrafyada ? tabi bu benim batıdan doğuyu görüşüm. belki haksızlık ediyorum. ama bildiğim bişey varsa o da bunun sonunun hayır olmayacağıdır. zamanında yanlış politikalar uygulandı. ordaki insanların gözleri korkutulmaya çalışıldı vs vs. hepsinde haklısın. ama bölmeye çalışma . nasıl bir reel politik lan bu? hiç mi kafan çalışmıyor? yoksa tarihi sadece ingiliz amcalarının dağıttığı kitaplardan mı okudun ?

  3
 • mundus novus

  kurdistan basligina yazmis, tarih vermistim: katil devletin pic oglanlari uzerime cullanmislardi. sizler inkarla silahla kufurle gununuzu kotarmaya calisadurun, otede bagimsiz kurdistan kuruldu kurulacak.

  buyrunuz kendi bulvar medyanizdan: barzani'den bağımsız kürdistan sinyali

  1
 • delisair

  düşler ülkesi.

 • bertunum

  En kötü ABD'ye bağlı olacaktır.

  1
 • olly

  alice'te tavşanın düştüğü çukurdan varılan ülkedir.

  meğer hendekten bozmaymış amk...

  1
 • dodi

  israil'in desteklediği.