başarılı tinerci performansları

 • azazil

  https:#3152084

  6
 • don draper

  bir takim vizyonsuzlar tarafindan sergilenir.

  1
 • the ends justify the means

  Gözdelere karşı beslenen kin, göze girmek isteğinden başka bir şey değildir. Gözde olmayanlar bu yüzden duydukları hırsı gözde olanları küçük görerek avutur ve yumuşatırlar. Biz de bu gibilerin üzerinden herkesin saygısını çeken şeyleri sıyırıp atamadığımız için onları saymak istemeyiz.

 • japon milliyetcisi

  (bkz: nymphe sana diyor)

  3
 • caracal44

  https:#3110960
  tinerin kafası entrynin sonunda gelmiş.

  1
 • azazil

  https:#3165106

  2
 • heytribal

  artık azıcık yaratıcı olup başka şeyler bulmanızı tavsiye ederim. sıkışıp kaldınız her şeyde olduğu gibi.
  https://www.youtube.com/watch?v=8EwuKF9vFRo

 • caracal44

  https:#3164998
  adam orgazmdan daha zevkli anlar başlığına bunları yazıyor. gerçekten inanılmaz.

  1
 • olly

  azazil gayet cici bulduğum ender renklilerdendir de yine de merak etmeden geçemedim; şurada, "neden ki," şeklinde bir soru yönelten zât-ı âllerinin burayı başarılı tinerci performansı olarak nitelendirmesindeki fikri inceliyorum. ve sormak istiyorum:

  - "neden ki?"

  nihayetinde bundan 4-5 sene evvel ucu bucağı olmayan bir kuyuya girerek feda diyen bir camiadan bahsediyoruz. beraberindeki süreçte doğru hamlelerle elde edilmiş üstüste 2 şampiyonluk var. geçtiğimiz sezon kapısından dönülen uefa şampiyonlar ligi üst turları var. yanısıra -bana göre- kıl payı farkla kaçırılmış bir uefa avrupa ligi finali var. takımda varoğlu var, herhangi bir kayıp yok ve üzerine pepe adındaki canavarın transferiyle güne uyanıyoruz.

  pepe derken, dört adet harfin yanyana gelmesinden oluşan tınıyla bitirmemek lâzım bu işi...

  son avrupa şampiyonası'nın sahibi, son konfederasyon kupası'nın da üçüncüsü olan portekiz milli takımı'nın kaptanından; la liga'nın son şampiyonu ve uefa şampiyonlar ligi'nin en son sahibi olan real madrid'in top class stoperinden bahsediyoruz.

  ön tarafta basmayı alışkanlık haline getirmiş, yediği gollerin ağırlığı kontradan olan beşiktaş'ın gözle görülen en en en büyük eksikliği bir stoper ve biz bu açığı ön tarafta oynamayı alışkanlık haline getirmiş, yediği gollerin ağırlığı kontradan olan real madrid gibi bir devin as stoperini transfer ederek dolduruyoruz.

  taraftar adına ortada haklı bir mutluluk var.
  peki şimdi neden ki tinerci?
  sözlükteki bir takım renkli afacanlar -don draper düzeyindeki kulüpçülük anlayışı- olsa anlayacağım ama azazil nezdinde bu duruma anlam vermekte zorlanıyorum.

  hayırlısı elbette...

  2
 • outlaw

  chris jericho türk olsaydı kesin tinerci olurdu bence. i've become, i've become, i've becoming...

  ver müzüü

 • insidious

  içine azıcık da çamaşır suyu katarsanız böyle olabilir.


  https://kotusozluk.com/gorsel/2017/11/22/basarili-tinerci-performanslari-4.jpeg+başarılı tinerci performansları

  1
 • yer mi lan anadolu cocugu

  eskiden sevimli adamlardı bunlar, he baba? yüksek perdeden konuşmayan, galatasaraylı ve fenerbahçeliler birbirini gırtlaklarken arada efendi efendi takılan, tansiyonu yükselmeyen, şımarık olmayan tiplerdi bunlar. ne zaman ligi domine ettikleri inancına kapıldılar, işte o zaman maskeleri düştü. güç zehirlenmesi yaşadılar. süratle kan davası edindiler kendilerine ve intikam eylemlerine başladılar. yıllarca incinmişlerdi demek ki. adam yerine konmadıkları hissine kapılmışlar. biz farkında olamamışız. bu aslında beşiktaşlılar kadar diğerlerinin de kabahati. galatasaray ve fenerbahçeliler olarak, bizim canavarlığımızdan, foseptikliğimizden, ifrazatlığımızdan türemiş, başarının ne olduğu ve başarının nasıl taşınacağını galaksinin en kötü örnekleri üzerinden -yani bizden- bakarak öğrenmiş, aynı şekil ve şemale sahip, bizler kadar iğrenç ve lağımı andıran, hatta kimi zaman eski berbatlığa hasret bırakan bir topluluk olup çıktılar.

  yine de kendilerine bir önerim olacak: gelin asaletinizi takının. takınacak asaletiniz yoksa gerekirse gidin çin'den alın yine takının. başarıyı zenginlik sayarsak, siz türk futbolunun ali ağaoğlusu oldunuz. o kadar gözünüz döndü ki ali ağaoğlu olmaktan gurur duyuyorsunuz. bunda kendinizce haklı olduğunuzu düşünüyorsunuz. zamanında çok çile çekmiştiniz çünkü ve şimdi adileşme sırası sizdeydi. sebebiniz de sonucunuz da varoş, çarpık ve iyi niyetten yoksun.

  başarısız ama efendi ile başarılı ama lümpen arasında seçim yapın demiyorum. zenginlik(başarı) zaten tüm camiaların varlık sebebi. ama ali ağaoğlu olmayın, koç ailesi gibi olun.

 • olly

  skandal bir ymla beyanı... sözlükteki çoğu sarışın performansını anlarım, hâttâ buna don draper'ı bile dahil ederim -zira kendisi benimle taşak geçmekten ayrı bir zevk duyuyor- fakat ymla'yı anlamam beklenmesin. bu denli beşiktaşlı duruşu'na yakın gördüğüm efendi bir adamdan ergenist tavırlar işitmek beni ciddi anlamda rahatsız ediyor.

  yüksek perdeden konuşmak!

  yüzsüzlüğün, şişkin egonun ve dahası kibirin daniskası mukabilinde bir söylem! türk toplumu, başarı kavramının yalnızca fenerbahçe ve galatasaray'ın tekelinde olmadığının farkına varmalı artık...

  ardı ardına iki sezon şampiyon olan, bu seri şampiyonlukların üçüncüsüne hazırlanan, uefa şampiyonlar ligi'nde grubu son maçlara kalmadan lider tamamlayarak tarih yazmış ve türk futbolunun an itibariyle önderi ve sürükleyicisi konumundaki beşiktaş!

  bakın başta ymla efendi olmak üzere sözlük ahali?

  beşiktaş, içinde bulunduğumuz dönem itibariyle avrupa standartlarında yönetilen ve top koşturan yegâne türk kulübüdür. türk futbolunun en büyük rahatsızlığı, beşiktaş'ı stabil türk futbolu seviyesine çekmeye çalışmaktır. bir trend yakalandı, bunun ardına hep birlikte dizilmeliyiz. galatasaray'ın uefa kupası'nı müzesine götürmesi, fenerbahçe'nin uefa avrupa ligi'nde yarı final eşiğine gelmesi kadar gerçektir bu!

  türk futbolunun şu an için lokomotifi beşiktaş'tır. ve futbolumuzu tüm unsurlarıyla bu seviyeye çıkartmanın yollarını aramalıyız, kendi seviyemize indirmenin değil!

  ve bakın, burası çok önemli!
  bu yapılması gerekeni seslendirmenin adı kesinlikle kibir bulunmamaktadır.
  esas anlamıyla kibir; ülkedeki fenerbahçe-galatasaray rekabetine sırtı yaslayarak, başarıyı yüceltmenin önünü kesme gayretinin ta kendisi olmaktadır!

  fenerbahçe-galatasaray rekabetinin önemini ve beşiktaş'ın üçlü rekabetteki pozisyonunu senelerdir vurgulamaktasınız ve neticesinde bulunduğunuz noktanın mimarısınız. vakt-i evvelinde sizleri bu boş uğraşılara vakit harcamamanız yönünde uyarmıştık, bir musibet bin nasihate bedelmiş; belki artık akıllanırsınız!

  ortada galatasaray'ın uefa kupası'nı kazandığı dönem sonrası ve fenerbahçe'nin yarı final oynadığı zaman sonrası yapılamayana bir kez daha ortam hazırlayıp yeni bir şans tanımış bir beşiktaş gerçeği var? kimse bunu kabul etmek zorunda oluşunuzu vurgulamıyor ama bari lütfenden de olsa başarıyı küçümsemeyin, camianın sevincini eleştirmeyin.

  tüm bunlara istinâden!

  türk futbolunun çıtası ya vardar-ostersunds mağlubiyetleri ve dünya kupası elemelerini geçemeyiştir, ya da beşiktaş'ın şampiyonlar ligi'ni lider tamamlamasıdır.

  buna kendiniz karar verin.

 • yer mi lan anadolu cocugu

  ben beşiktaş'ın futboldaki durumu hakkında tersine bir görüş bildirmedim ki. kaldı ki galatasaray'la fenerbahçe'nin puan farkı 8 iken bile benim şampiyonluk adayım beşiktaş'tı. çünkü bana kalırsa en iyi kadro onlarda. camia olarak en az baskı altında olan camia onlar.

  benim kastım başarı gelince adileşen, çirkinleşen, aklını yitiren veya tüm bunlara eyvallah diyip normalleştiren insanlar. misal fikret orman. al;

  https://kotusozluk.com/gorsel/2017/11/22/basarili-tinerci-performanslari-5.jpg+başarılı tinerci performansları

  https://kotusozluk.com/gorsel/2017/11/22/basarili-tinerci-performanslari-6.jpg+başarılı tinerci performansları

  https://kotusozluk.com/gorsel/2017/11/22/basarili-tinerci-performanslari-7.jpg+başarılı tinerci performansları


  bu mu yani? bunu kutsayıp yüceltecek miyiz?

  iktidarla ilişki kurarak zemininden çıkan tarihi eserlerin üzerine beton döküp stat yapılsın, yetmesin spor toto gibi bir devlet kurumu ile finansal yardım yapılsın, ama "galatasaray her şeyi devletten bekliyor" olsun. ağzınızdan düşürmediğiniz taraftar grubunuz (çarşı) darbecilikle suçlanırken yönetim tarafından hiçbir şekilde sahiplenilmesin, aman iktidarla aramız bozulmasın. stat yapılırken biz taraftarlar gerekirse dışarda bırakılalım, -çünkü cumhurbaşkanına karşı bir terbiyesizliğimiz olabilir- yeter ki yönetimimizle iktidarımızın ilişkisi bozulmasın. hatta başkanımız sahur programlarına bile katılsın, "eurolig için hırsızlık dedim ama o gün oruçluydum" diyecek kadar makamının gerektirdiği asgari ciddiyeti unutsun.

  ve siz sözde efendi, sözde şampiyonluk için sevmedik diyen, cefakar beşiktaş taraftarı "aman istikrarımıza bir zeval gelmesin" düşüncesiyle sizi bu zamana kadar diğerlerinden bir nebze ayıran tüm güzelliklerinizi, etik ve ahlak anlayışınızı şampiyonluklar uğruna satın. hatta kesmesin iyice aymazlaşın, aklınızı yitirecek noktaya gelin.

  https://kotusozluk.com/gorsel/2017/11/22/basarili-tinerci-performanslari-8.jpg+başarılı tinerci performansları

  6
 • scrooge

  bir kısım bjk taraftarının dün akşam sosyal medyada yaşadığı coşku sonrası oluşan komik durum.

  adamın birisi, "cenk tosun, c.ronaldo'dan bile daha iyi!" yazmış. he ya, "300 milyon uleeaaann!"
  bu adamlarla aynı oksijeni soluyoruz ama, içeride farklı yakıyor herhalde.
  aslında şikayetçi değilim bu durumdan, takip etmesi eğlenceli oluyor!

 • olly

  iyi ki de beşiktaş'ın performansı hakkında cümle sarfetmemişsin? peki, madem öyle; bana, "yüksek perdeden konuşmak," tâbirini kısaca tarif eder misin?

  yani bu, şu mu demek?

  memleket futbolunda yüksek bir perde var? -ki sen dile getirdiğine göre muhtemelen bunun bileşenleri fenerbahçe ve galatasaray'dan oluşuyor? beşiktaş ise bu çıtaya yaklaştığında veya geçmeye kalkıştığında höt denilince oturması ve abilerine saygı göstermesi gereken bir camia bulunuyor?

  bu mudur şimdi?

  - "eskiden sevimli adamlardı bunlar?"
  - "galatasaraylılar ve fenerbahçeliler birbirlerini gırtlaklarken arada efendi efendi takılan, tansiyonu yükseltmeyen, şımarık olmayan tiplerdi?"
  - ne zaman ligi domine ettikleri inancına kapıldılar, işte o zaman maskeleri düştü. güç zehirlenmesi yaşadılar?"
  - "yıllarca incinmişlerdi demek ki? adam yerine konmadıkları hissine kapılmışlardı? biz farkında olamamışız? bu aslında beşiktaşlılar kadar diğerlerinin de kabahati?"

  bu kibir nedir arkadaş? sen her şampiyonu bu pişkinlikle mi ağırlayacaksın? adama sormazlar mı, "nerede eskinin fenerbahçesi, nerede uefa kupası'nın galatasarayı," diye? o noktaları mumla arayışınızın bedelini iki dirhem söylemimizle mi ödeyeceğiz?

  ülkenin en iyi yönetilen, en iyi futbolu oynayan, son dönemin en başarılı takımı olduğumuz gerekçesiyle yas tutmamız mı bekleniyor?

  - "beni kızdırmasınlar, en iyi oyuncularını ellerinden alır, kulübede oturturum," gibisinden şişkin egolara, "100 dolar komidinin üstünde, feda," gibisinden utanmazlıklara kendi üslubumuzla gülmeyecek miyiz? bu husustaki gerçek söz sahipleri yalnızca fenerbahçe ve galatasaray da, biz yapınca mı haddini aşmak oluyor?

  çok afedersin de ymla efendi? size bu misyonu hangi güç veriyor?

  ***

  merak ediyorum; fikret orman'ın, "galatasaray parayı bulursa, oyuncu satarız," söylemini hangi mevzuya istinâden geliştirdiğini hatırlıyor musun?

  düşene bir tekme de sen vur misâli,
  stad inşaatımız esnasında kendi stadını bizimle paylaşmayan,
  daha üç gün evvel komidinin üstüne dolarlar bırakan bu camia;
  henüz riva'yı satma kararını dahi almadığı zamanlarda,
  iflas eşiğinin tam olarak orta noktasında,
  takımımız orta sahasının en önemli unsurlarından tolgay ali arslan'ın 5 milyon euro'luk serbest kalma maliyetini bankaya yatırarak,
  oyuncuyu kadrosuna katma girişimi nedeniyle söylenmiş olabilir mi?

  - "olamaz," diyorsan, bu konuyla ilgili başka bi'şey söylemek istemiyorum.

  ***

  spor toto'nun beşiktaş'a 50 milyon lira'lık yardımı hususuna gelince...

  ulan, hakikaten birinci sınıf ergenizm performansı bu... ben sözlükte defalarca açıkladığım bu durumu bir kez de sana izah edeceğime inanamıyorum. bravo amk, bravo!

  bak arkadaş!

  fikret orman babamın oğlu değil! kaldı ki kendisinin sözlükteki başlığı altında yığınlar dolusu olumsuz ithamıma rastlarsın. lâkin bu demek, bazı gerçekleri gözardı etmek demek de değil?

  stadın adı spor toto beşiktaş stadyumu ya da türkiye cumhuriyeti arena falan değil! orada eşek kadar vodafone park yazıyor! sen hiç duydun mu vodafone'un ceo'sunun ya da herhangi bir yetkili unsurunun ağzından, "fikret orman da kim oluyor, bu stadı beşiktaş'a vodafone olarak biz yaptırdık," diye bi'şey?

  yav, nasıl bu kadar hükümet ağzıyla hareket eden aktroll özentisi olabiliyorsun, anlayamıyorum!

  bak şimdi yer mi lan anadolu cocugu efendi, burayı iyi dinle!

  - stadyum ismi ve forma göğüs reklamı karşılığı vodafone ile yapılan anlaşma; 5 yılı opsiyonlu 10 yıllık, toplam gelir 165 milyon dolar!
  - "beşiktaş devlet yardımı aldı," şeklinde nitelendirdiğin spor toto ile yapılan tribün isim hakkı sponsorluğu anlaşması; 10 yıllık, toplam gelir 50 milyon lira!
  denizbank ile yapılan tribün isim hakkı sponsorluğu anlaşması; 5 yıllık, toplam gelir 20 milyon lira!

  bunun forma-konç-şort reklamlarını, stadyumdaki cafelerle ilgili divan pastanesi ile yapılan, otobüs firmalarıyla yapılan, havayolu firmalarıyla yapılan anlaşmaları falan saymıyorum.

  sen şayet yukarıdaki tablodan, "bu stadyumu beşiktaş'a devlet yaptı," sonucu çıkartıyorsan, söyleyecek sözüm yok elbette...

  haa! diyeceksin ki, "istanbul'un en muazzam yerine, boğaza nâzır şahaneliğin ortasına kalktınız bok gibi stadyum diktiniz!"

  evet, diktik ymla efendi! gerekli izinleri aldık ve diktik! siz de gereken çalışmaları yapacak, izin alacaktınız ve mecidiyeköy'deki şapşahane arazinizi, otoban kenarına tercih etmeyecektiniz.

  not: senin fenerli olduğunu biliyorum, yampiri yampiri bakma öyle! ha senin fenerbahçen, ha senin galatasarayın! gözümde zerre farkınız olmadığından öyle söyledim.

  ***

  velhasıl kelam...
  yine destan yazdım amk...

  biraz vicdan, biraz saygı rica ediyorum.
  fazlası değil...

 • yer mi lan anadolu cocugu

  vay be... yıllar sonra, bir şeyler yazılması için kodlanmış bir internet sitesinde, yazma fiilini icra ettik diye mal olup olmadığımız konusunda akıllarda şüphe oluşturduk. muhtemelen üşengeç, işi gücü çok yoğun ve mühim meseleler etrafında vakit harcayan birinin aklında artık mal olarak yaşıyoruz. kaderimizmiş baba, önüne geçemeyiz.

  he ayrıca, bu site son zamanlarda "yeteri kadar yazılmadığından" muzdarip. böyle de bir durum var.

  4
 • fenacoreee

  Ben twitter üzerinden bol bol "allahınız beşiktaş" yazıyorum ama kendimi listede göremeyince bi darıldım. Şimdi sen bana başarısız tinerci mi demeye getiriyon aq, ayıb.

  Ayrıca bu başarı örnekleri listeye ılık hayyam ve yeni damat ezberbozan da dahil edilmeli.

 • olly

  mallık hususunda konuyla ilgili departman müdiresi sessiz hanım'a katılıyorum.

  sözlüklerde uzun uzun cümleler kurmanın mallık olduğuna pek inanmıyorum fakat kendi zihniyetine sahip kitlelerden oluşan mecralarda uzun etaplı cümleler kurmanın mallık olduğunu düşünüyorum.

  bunun kaçarı pek yok amk... böyle geldi, böyle gidecek bu...

 • karayilan

  olayın beşiktaşlılık fenerlilik veya diğerleriyle bir alakası yok. olay tamamen taraftarlık olgusuyla alakalı. başarısız olan erdem kovalar. başarı geldiğinde ise hatırlamaz bile. yıllar yılı, beşiktaşlı bir kısım taraftarın sevinmek için sevmedik yavşaklığının sebebi budur. aynı şekilde fener yıllarca şampiyon olamasın, aynı spiritüel değerleri bu sefer onlar dillendirir.

  2
 • caracal44

  arkadaş sen her olayı niye beşiktaşa bağlıyon #3211941

  1
 • olly

  bilemiyorum. bir ihtimâl şu anda yanıtlamak zorunda kaldığım entri nickaltımda değil de, başarılı tinerci performansları başlığı altında yer aldığı içindir.