bedri baykam

 • maverick

  car car konuşan kıvırcık saçlı insan.garip bir şekilde hiç susmadan saatlerce konuşur.bunlarda genelde boş konuşmalar değildir.başarılı bir insandır.zamanında trt de çıkan yabancı bir ressam amcamızla bir alakası varmı diye düşünmedim de değil.kıvırcık ali yle bir alakası yoktur.

  edit: ukteyi veren:nevrotikkalem
  notu:ilk sergisini 6 yaşında yapmıştır.

 • portakalliturta

  koyu bir fenerbahçe taraftarıdır kendisi.

 • llexsus

  gıcık bi tipi var ısınamadım gitti ama işin aslı burnu havada olanlardan değil.

 • libellula depressa

  aysun kayacı mentalitesine sahip er kişi.
  referandumdan beri ilkokul mezunlarıyla kendisi gibi yüce bir şahsiyetin oyunun neden eşit olduğu sorunsalına düşmüş gibi.
  biri şuna demokrasinin ne olduğunu açıklasın yoksa televizyona kafa göz dalacağım kuzum...

 • deepthroattoyouall

  beyoğlu'nda bıçaklı saldırıya uğramış şahıs.

 • chicqo

  insanlık anıtı için yapılan toplantının hemen sonrasında bıçaklanmış, fanatik bir başbakan hayranının işi olmasın sakın ?

  (bkz: başbakanı seven çocuk)

  3
 • anjelika

  insanlık anıtıyla ilgili bir toplantıya katıldığı beşiktaş'ta bıçaklı saldırıya uğramıştır. asistanı da bıçaklanmıştır.
  http://www.hurriyet.com.tr/gundem/17576658.asp?gid=381

 • hell yeah

  görüntüden bıçaklanmak yerine gazı varmış gibi geliyor, sanırım kan da görünmüyor.

  3
 • bir anka kusu

  18.04.2011 tarihinde bıçaklanan kişilik. sanatçı ya da ressam diyemeyeceğim. hele hele bıçaklanmasına üzüldüğümü hiç söyleyemem.

  2
 • ucamayan kanatli ped

  bir aralar dışkısıyla resim yapan ressam haberlerine şahit olduğum şahıs.

  1
 • burda

  bıçaklandığı anda ki çığlıkları ilginçti. bağırıp çağırmasından bir an doğum yapıyor zannettim. bıçaklama olayını kim yaptı bilmiyoruz ama hepimizin bir tahmini var hükümet ile tersleşen söylemleri kızdırmış işte çanakçılarını.

  kendisine kimsenin yardım etmemesi kötü ama empati yaptığımda o kadar bağırıp, çağırıp yardıma gelen arkadaşına vuran adamdan ben de korkardım sanırım. ne olduğunu anlamaya çalışırdım.
  insanlık ölmüş vs. evet biri de çıkıp yardım etmeliydi doğru ama yardım isteme şekli ürkütücüydü.

  edit : ben bedri baykam'ı bıçaklayanları savunmadım ya da yardım etmeyenleri onaylamadım ama yardım çığlıklarını abartı bulduğumu orada ben de olsam bir an noluyor acaba nedir bu diye düşüneceğimi, korkacağımı belirttim ikisi aynı şey değil. eleştiri mesajı atarken biraz kelimelerinizi dikkatli seçmenizi rica ederim ya da direk eksileyin bu daha mantıklı değil mi ?

  2
 • tamnamazhocasiyusuftabaz

  hani zengin ailelerin hiç bir şey olamayan oğulları vardır, aile parasıyla bunlara bir iş kurarlar da herifte kasım kasım kasılır ben sanayiciyim ,işletmeciyim kılcıyım yüncüyüm diye bedri baykam nedense bana bu adamlardan biri gibi gelir .

  ressamlığı kendinden menkul biri,arada atatürkçüyüm diye haber programlarına çıkıyor ,fenerbahçeliyim diye fb tvde konuşuyor ama gerçekte ne yaptığını ne işle uğraştığını bilen yok öte yandan bıçaklanma videosuda ayrı bir garip durum.

  bıçaklanması hakkında garip yorumlar yapacak değilim fakat kendisinden daha ağır durumdaki asistanını bırakıp sokakta feryat figan ederek araba araması gözümde canı tatlı zengin çocuk imajını dahada pekiştirdi.

  1
 • uzumunsapiarmuduncopu

  (bkz: yavşak ressam)

 • yakamoz

  (bkz: hani yardımsever bir millettik)

  1
 • aklimi basimdan aldin

  merak ediyorum ibrahim tatlıses saldırıya uğradığ ilk gün 4 kere arayan ve sonra hastanede ziyaret eden başbakanımız aynı muameleyi bedri baykam'a yapacak mı?

  1
 • bukadarkasmayaa

  kemalistin sanatçı olanı.

  (bkz: fazıl say)

 • cartmantr

  bıçaklandıktan hemen sonraki görüntülerindeki hali muhtemelen o anın getirdiği şoktan kaynaklanmaktadır. halbuki gündüz sokak ortasında bıçaklandı diye insan şoka girer mi hiç? *

  1
 • denizim

  bedri baykam bıçaklanmış, bağırıyor, yardım dileniyor.
  altı üstü bıçaklanmış, şov yapıyor, zaten sanatçı filan değildi canım, arada atatürkçü' yüm, arada fenerbahçeliyim der geçerdi.
  zaten bıçaklayan da tipini beğenmiyordum demiş, e haklı o tip ne öyle .
  bir adam bıçaklanmış, olayın şokunda. o an belki psikolojik bir tepki olarak kendini savunuyor, yanına kimseyi yaklaştıramıyor. kendini kapatmış.
  ne düşünürse düşünsün, kim olursa olsun bir insan bıçaklanmış, doğal bir olay gibi görerek çirkinleştiğimiz yetmiyor gibi bir de komik olduğunu düşünerek daha da çirkinleşiyoruz.
  bedri baykam' ın çığlıkları mı daha eğlenceli, biz mi?

 • solventbazlidusunceler

  şımarık bir çocuk olarak büyütüldüğüne dair şüphelerim olan şahıs.

  1
 • bizzat c

  bıçaklanıp yardım isteyen bir insanın, medyanın itibarsızlaştırma programı sonrası düştüğü halleri acı acı gördük efendim. seversin sevmezsin, beğenirsin beğenmezsin, iyidir değildir, mevzuu bu yani, bıçaklanıp yardım isteyen bir insana arkanı dönüp ne halin varsa gör denilen bir ülkede yaşadığımızı artık iyice anlayalım, mesele bu mudur? budur...

 • kucukkarabalik

  beşiktaş ilçesi akatlar mahallesi akatlar kültür merkezi önünde bıçaklanan sözlüğümüzün kemalist düşmanı, muhalifliği kürtlük savunmaktan ibaret gören insanlarının gözünde iyi olmuş lan dediği sanat adamıdır. azıcık ermeniyiz diye bağırsaydı yada leyla zana' yı yanına alıp çok ezdik lan biz kürtleri deseydi. duruşu yavşak gibi olsaydı biraz hepiniz bedri olurdunuz değil mi beyni gelişmemiş ergenler. bi adamı sokak ortasında bıçakladılar ve herkes yanından geçti gitti mesele bu lan....


  edit: oooh rahatladım a.k.

  (bkz: on kaplan gücünde rahatlamak)

 • yakamoz

  bundan sonra yurtdışında yaşar zannedersem.biz de burda birbirimize yalakalık,dalkavukluk yaparak gül gibi geçinir gideriz.

  (bkz: bedri baykam'ın sevilmeme nedenleri)

  1
 • capulcubeybi

  bilmem kaç yaşında spermini sildiği mendili sergisine koymuş , sanat olduğunu idda etmiştir.
  çok sesi çıkıyor indireceğim bir gün (!)

 • fat-man

  bıçaklandıktan sonra kendisi gibi bıçaklanmış asistanını geride bırakıp hastaneye gitmiş ressam.bıçaklayan adamın gerekçelerinden biri de tipini beğenmemesiymiş .e adam haksız sayılmaz.