beşiktaş'ın dervişi süleyman seba

 • olly

  16 şubat 2016 fenerbahçe lokomotiv moskova maçı sonrası beşiktaş jk kurumsal internet platformu'nda alıntısı yapılan beşiktaş tarihi anektodudur bu.

  "1996-97 sezonuydu. Bir Gençlerbirliği maçıydı. Beşiktaşlı seyirciler mütemadiyen Fenerbahçe başkanı Ali Şen'e küfür ediyordu. Seba mahcup, birkaç kez eliyle yapmayın işareti verdi. Seyirci susmuyordu. Sonunda, yanına Beşiktaş'ın divan kurulu üyelerinden emekli tümgeneral Recai Uğurluoğlu'nu da alarak, kapalı tribünün "kutu" diye tabir edilen en merkezi noktasına gidip oturdu. Beşiktaş seyircisi hayret ve saygıyla başkanlarını izliyordu. Niçin orada olduğunu biliyorlardı. Sadece Beşiktaş ve başkanları için tezahürat yaparak, mesajı aldıklarını belli ettiler. Ali Şen, Seba'nın kendisi için yaptığı bu jesti hayatı boyunca unutmayacağını söylüyordu."

  Dipnot: Chiviyazıları Yayınevi, Baskı Tarihi 2014 - Sayfa 207

 • oakenshield

  karakter meselesi

 • saco

  maalesef kel alaka bir anektod olmuştur. rahmetli seba'ya dün gece kimse küfretmedi ki. beşiktaş'a edildi küfür. he tabi etmeseler çok iyi olurdu. lakin maalesef fenerlisi, galatasaraylısı,beşiktaşlısı ediyor...herkes ediyor...

  maalesef olmayan bir şeyi olmuş gibi lanse edip, dün geceki futbol şölenine, doksan dakika susmayan fenerbahçe taraftarına gölge düşürme gayreti gibi algılanıyor bu yapılanlar...gerek yok böyle işlere...

  1
 • euripides

  böyle büyük bir başkana hatta başkanlığını da geçtim, böyle büyük bir spor insanına bu şekilde hakaret etmek fenerbahçe tribünlerinin ayıbıdır. daha başka söz söylemeye gerek bile yoktur. seba gibi adam futbol camiasına bir daha gelmez. çünkü futbol artık o temizliği kaldıracak halde değildir.

 • memiskolartombiskoymus

  Cennette selam söyle onlara gözleri kalmasin arkada. Vedat Okyar'a, Optik Baskan'a, Şeref Bey'e Baba Hakkı'ya.
  Şimdi gittin ya bu çocuklar hep tek başına karanlıklarda.
  Yeminler olsun Beşiktaş'ıma izindeyiz Süleyman Seba
  gibi bir besteyi hakeden bir insan.

  1
 • kabul

  bugünkü zafer kendisine hediye olsundur.

  https://kotusozluk.com/gorsel/2017/12/07/besiktasin-dervisi-suleyman-seba-1.png+beşiktaş'ın dervişi süleyman seba