bin jip

 • hilal jumanji

  2004 yapımı bir kim ki duk filmidir.

  kurye bir çocuğun hırsız gibi gözükerek evlere girmesini andıran film , çocuğun yaptıklarıyla direk sizi filme bağlar... işin en güzel yanı filmdeki asıl kız ve oğlanın asla konusmamasıdır... konusma yuzdesı % 3 gıbı olan bu fılm, ask-yenılık-bakıs acısı arayan ınsanlar ıcın en guzel tavsıyemdır.

 • hicaz pesrev

  film müziklerinde * gibi bir şaheserin de olduğu harika film. (bkz: hepimiz, kilitlerimizi açacak kişiyi bekleyen birer boş eviz)

  2
 • debdebe

  yaşadığımız dünya hayal mi gerçek mi söylemek zor. sözüyle biten esas oğlanın hiç kızınsa sadece seni seviyorum ve kahvaltı hazır repliğinin olduğu bir film.insan yine de ağzı açık izliyor.
  (bkz: sözün bittiği yer)

 • perakedisi

  hakkında entry yazılmış olduğunu görünce kıskandığım filmdir. böylesine geç izlemek ve bu yorumu geç yapmak zorunda kalmak insanın canı sıkmıyor değil.
  film, demir bir leblebi. yiyorsunuz ama yutamıyorsunuz.
  ses yok, söz yok!
  gereksiz olan şeyler yok bu filmde.
  ana karakterler konuşmuyorlar, oysa film onların filmi.
  sadece bir cümle çıkıyor kadının ağzından, aslında gereğinden fazla şeyi anlatan.
  müzik, öylesine içe işleyen daha önce de adı ve soyadı söylenmiş olan gafsa.
  ne eksik, ne fazla bu film.
  yüzünüzdeki o hafif gülümseme, aklınızdaki karışıklık ve filmin sizi rahatlatan sonu.
  filmi izlerken aklıma altan erkekli'nin bana bir şeyhler oluyor'daki sahnesi geldi, şu en çok bilinen;

  "aşık olun, gösterin birbirinize yalnızlıklarınız!
  nasılsa ayrılık, insanın kendi tek kişilik yalnızlığını özlemesi..
  sade ölüm değil, ayrılık da yaşamın emri."

  kısacası harika bir film. tekrar tekrar izlenilesi, izlettirilesi bir film.

  ve filmden bir cümle;

  insan gözü 180 dereceyi görür, sen diğer 180'e saklanıyorsun demek ki!

  filmin müziği için;

  http://fizy.com/s/17naw5

  *

  3
 • klea

  (bkz: boş ev)

 • caute

  kim ki duk un tanınmasını sağlayan filmdir bir nevi. bin jipsonrası daha çok vizyonda adı duyulmaya başlamıştır.bence kesinlikle eski filmleri çok daha etkileyici olup bin jipsonrası kendini daha çok vizyona ve modernizme kaptırmıştır. ha bu hollywood un aptal filmlerinin yakınından bile geçmemekle kendi içinde değerlendirdiğimizde kim ki duk un kendiside tarzının ve anlatımının değiştiğini söylemektedir. bin jipsonrası filmleri özellikle time den sonra iyice kendini salmış bir yönetmen olmuştur.eskilere bir bakın derim ago ile başlar dream ile biter sinemografisi.

  1
 • jokerock

  (bkz: 3 iron)

 • gregor samsa

  bir kim ki duk klasiği...

  başkarakterlerinin konuşmadan iletişim kurduğu tuhaf ve çekici bir film olan bin jip(boş ev) kesinlikle izlenilmesi gereken bir film.
  filmin son karesi tam bir doğaüstü harikası...

  1
 • alais

  kim-ki duk'un en sevdiğim filmidir. yalnız birkaç cümle haricinde tamamen sessiz ve huzur verici bir yapımdır. bir ara istanbul film festivali kapsamında gösterime girmiştir.

 • erleichda

  kendi gözümden sakınarak izliyorum ben bu filmi. *

  bir başrol hiç konuşmuyor, öteki başrolden ise sadece seni seviyorum sözünü işitiyorsunuz film boyunca. Ama, öyle bir seni seviyorumki bu, bir ömür boyu yetecek cinsten. *

  sanırım en sevdiğim film demekten kendimi alamayacağım. * bana göre bir kadında kayboluş filmi. kadın ne kadar da güzel bir varlık ya. *

  bir kadında kayboluş filmi dedim de... bir kadında kaybolursun da o kadın nihayetinde sende kaybolmaz mı? elbette, olur. oluyor da.

  bir kadını eğip bükmeden sevmek, onunla var olmak için yok olmak. sonra birlikte yok olmak. hiç var olmamış gibi yok olmak. *

  :

  https://kotusozluk.com/gorsel/2018/04/23/bin-jip-1.jpeg+bin jip

 • scrooge

  bazı filmler vardır. izlersiniz ve çok hoşunuza gider. ama aradan yıllar geçince ana hatları dışında neredeyse ona dair aklınızda hiç bir şey kalmaz. adını duyduğunuzda sadece filmin güzel olduğunu hatırlar ve yüzünüzde tebessüm oluşur. işte bin jip böyle bir filmdir benim için. yanlış hatırlamıyorsam 2005 ya da 2006 yılında eskişehir'de bir festival programında izlemiştim. araştırmadan, bilgi sahibi olmadan tesadüfen girip, etkilenerek çıkmıştım.

  1