birkaç gündür sözlükte ağlayan şey

 • yer mi lan anadolu cocugu

  tam olarak tanımlayamadığım şey.

  3
 • don draper

  ilginc bir sey. hazimsizlik seziyorum rahatsizim.

 • yer mi lan anadolu cocugu

  kesif bir kokusu var. hani böyle yeni boyanmış apartmanı andıran bir koku. ama biçim olarak bulanık. tanımlamak çok güç.

  2
 • don draper

  --- spoiler ---


  Bu konuda islam alimlerinden Osman es-Seruci hazretleri o varlıkları şöyle anlatıyor; insandan biraz farklıdırlar. Yüzleri yassı, gözleri küçük, kulakları çok büyük, boyları kisadir.
  Cin ve insanların sayılarının onda dokuzu bunlardır. Arkasında kaldıkları duvarı her gün oyarlar. Geceleri eskisi gibi olur.

  YECÜC MECÜC NASIL YOK OLACAK?

  islam alimlerinden Osman es-Seruci hazretlerinin aktardığına göre bu varlıklar dinsiz. Set arkasından çıkınca insanlara saldırırlar. insanlar, bunların şerrinden şehirlere, binalara saklanırlar. Hayvanları yiyip bitirirler. Nehirleri içip kuruturlar.

  ÖLÜMSÜZLER Mi?

  isa aleyhisselam dua eder. Boyunlarında yara çıkıp bir gecede ölürler. Hayvanlar bunları yiyerek çoğalırlar. Pis kokularından yer yüzü yaşanamayacak bir hal alır.

  KUR'AN DA YECÜC MECÜC NASIL ANLATILIYOR?

  Kehf Suresi 93.-99. ayetlerde Yecüc ve Mecüc'e karşı seddin yapımı şöyle anlatılır: 93 - Nihayet iki dağ arasına ulaştığında, onların önünde, hemen hemen hiç söz anlamayan bir millet buldu.

  "Ey Zülkarneyn!" dediler, "Ye’cüc ve Me’cüc bu ülkede bozgunculuk yapıyorlar. Bizimle onlar arasında bir sed yapman için sana bir vergi vermeyi teklif ediyoruz, ne dersin?"  --- spoiler ---

 • caracal44

  kafasına zımbayla dikiş atılmış olabilir. zımba acıtır çünkü.

  1