birleşik krallık

 • asi polis

  çoğu insanın yalnızca ingiltere'den ibaret olduğunu sandığı ülkedir. oysa ingiltere en büyük parçasıdır.

  (bkz: ingiltere)
  (bkz: iskoçya)
  (bkz: kuzey irlanda)
  (bkz: galler)

 • deepthroattoyouall

  aslında tek bir ülke sanılsa da değildir. ingiltere, iskoçya, kuzey irlanda, galler krallığın iç işlerinde özerk fakat dış işlerde birbirlerine bağımlı devletlerdir. neyse.

  krallığı oluşturan ülkelerin her birinin milli takımları vardır. fifa ve uefa tarafından da tanınırlar. dünya kupası ve avrupa futbol şampiyonasına da kendi adlarına katılma hakları vardır. her ne kadar krallık tek ülke olsa da bunun gibi bazı konular da devletler kafalarına göre hareket edebilmektedir. ama son alınan kararla birleşik krallık milli takımı kurulmuştur. bu takım da yalnızca olimpiyatlara katılacaktır. yani olimpiyatlarda ryan giggs'i, rio ferdinand'ı birleşik krallık forması ile aynı takımda göreceğiz.

 • karayilan

  çatırdayan krallıktır. iskoçya'da bağımsızlık sesleri iyiden iyiye yükselmeye başladı. gerçi olursa bile bu bildiğimiz manada bir bağımsızlık olmayacaktır. çünkü amuna koduğumun avrupasında herşey paradır ve iskoç halkı da ingilizler de bunun derdindedir. yani mali olarak koşullarım daha mı iyi olacak daha mı kötü olacak mesele bu. ne kadar ruhsuzca değil mi?

  1
 • datakiss

  referandumdan sonra sağ görüşten bazı ingilizler ab bayrağı yakmaya çalışmış ama bayrağın materyalinden dolayı başaramamışlar.

  tıklayınız

 • alduin

  (bkz: union jack)

 • kaplumbale

  Nüfusunun 4'de ikisine yakını (yarısı da denilebilir) obsesif kompülsif temizlik hastasıdır; eğer hijyen ürünleriyle alakalı ya da temizlik firması gibi bir işte çalışıyorsanız ve eğer durumunuz da varsa direkt bu pazara girin (veya girmenin yollarını araştırın) (özellikle ingiltere ve galler) batma / zarar etme ihtimaliniz sıfıra yakın; velakin sırf son yıllarda çıkan buharlı hijyen aleti satışları patlama yaptı bu alanla ilgili çalışan firmalar gelirlerini iyi derecelerde arttırdılar...

 • yokoylekararliseyler

  seçimlerinde sağ partiye oy verdiğim.

  hep türkiye mi sikilecek amk.

  2
 • brutus

  seçimlerde boş oy attığım.

  1
 • neptune

  god save our gracious queen
  long live our noble queen
  god save the queen
  send her victorious
  happy and glorious
  long to reign over us
  god save the queen

  ezbere bildiğim iki ulusal marştan biridir. her karşıma çıktığında eşlik etmekten büyük keyif alırım. tanrı kraliçeyi korusun !!!

  not : ateist olmam bu dileği dillendirmeme mani teşkil etmez.

  https://kotusozluk.com/gorsel/2017/05/23/birlesik-krallik-5.png+birleşik krallık

  1
 • atelante

  günümüz itibarıyla yaşadığım ülke. sağdan direksiyonuyla, soldan trafiğiyle kendine has bir memleket. roundabout'lar önemli ve kritik tabii.