bitcoin

 • ayaginiraketgibikullananalien

  internetin son dönem para birimi. ukash'a 18 tanım girilmişken bitcoin'in başlığının dahi açılmamış olması dikkat çekicidir. gelecekte belki de dünya ekonomisinin dengelerini değiştirecek. bkz. tr.wikipedia.org/wiki/bitcoin

 • sakas

  türkiye de ilk çıktığında 150 $ olan bitcoin bu günlerde 2,600 tl civarından işlem görüyor. internetten alışveriş yapılabildiği gibi tl ye de çevirebiliyorsunuz. ülkemizde btc türk firması üstünden işlem yapılıyor.

 • parliament mavisi

  deepweb'in yasal olmayan resmi parasıdır. anything else?

  1
 • ekstasis

  Önümüzdeki 15 sene içerisinde dünyanın en yaygın 6. para birimi olması beklenen kripto para.

  Bitcoin’ler ile birlikte kıymetli maden alım satımı, ürün ihracatı, hizmet ve servis alımı ve tüm HC işlemleri yapılabilmekte.

  herhangi bir merkez bankası ya da resmi kuruluşların kontrolünde olmaması ve 2008 mortgage krizinden beri bankalara olan güvenin azalması bakımından çok önemli bir geleceği var.

  2015 senesinin Ağustos ayında Almanya'nın üstü kapalı olarak Bitcoin'i tanıması, ardından ABD senatosunda tartışılacağının söylenmesi bu para birimini bir anda zirveye çıkardı. Güney Kıbrıs'ın Bitcoin'i kurtuluş ümidi olarak gördüğü efsanesi yaratıldı. Hatta iran'ın kendisine uygulanan yaptırımları aşabilmek için bu para birimini kullandığı söylenmekte.

  Bitcoin'in günümüzde 100.000 kişinin üzerinde kullanıcısı bulunuyor. Bugün tedavüldeki bütün bitcoinlerin değeri 1,3 milyar ABD dolarından fazladır. Aralık ayı itibariyle BTC’nin tahmini işlem hacmi 320,076,079.71 ABD dolarıdır.

  al-sat işleminde öngörülemeyen iniş çıkışları sebebiyle mantıklı bir yatırım aracı olarak görülmese de 2013 Ocak ayında 33 TL olan 1 Bitcoin'in değeri, 2015 Aralık ayında yaklaşık 1283 TL'sına kadar çıkmıştır. yani 1 bitcoin ile iki senede 1300 lira kar elde etmek mümkün. iniş çıkışlar beni lgilendirmez, bitcoin alıp geleceğe saklarım diyorsanız yatırımınızı şimdiden kutlayınız.

  2
 • spoliarium

  şu an ismi cismi bilinmeyen para birimi ama yaygınlaşırsa günümüz alışveriş dünyasına da girerse, doların ünü azalar ve bu ülkenin savaş ekonomisine darbe de olur. bir nevi amerikalara israillere kurşun parası vermemek olayı yaşanır.

 • mor donlu madonna

  sanal para birimidir..
  günümüzde normal internet kullanıcıları arasında yaygınlaşsada daha önce deep webde kullanılan birimdir..
  günümüzde değer kazanmıştır..(bkz: ekşi sözlükten öğrenilen şeyler)

  1
 • kaysersoze

  deepweb'in kanlı lirası.

  1
 • tahsumus

  1 bitcoin 1306 türk lirasıdır ve değerlenmeye devam etmektedir bir bitcoin alıp kenara koyun

 • yksw

  almasanız da olyr, üretilebilir makine gücüyle, bitcoin mining bkz.

 • karamazlum

  insert Coin'in amcaoğlusu.

 • dunyaturuncu

  düşüyordu Gönlümün efendisi.....


  son 23 saat içinde insanların yüreğini hoplatmış, şimdi ise 2,063.20 TRy ile iyi durumdadır. sizden çok ben heyecan yaptım be.

  ha birde;

  http://webrazzi.com/2016/06/21/ledger-fiziksel-bitcoin-cuzdani-nano-si-duyurdu/

  1
 • yumurtakokanrevani

  beni hiçbir zaman dumura uğpratmamış olan mükemmel yatırım alanıdır. garsonluk yapmak yerine şöyle şeylere yönelin de az geliştirin cebinizi.

  1
 • hippopotomonstrosesquipedalian

  uzakdoğu günlerimde tanıştığım elektronik para birimi. elbette iş şten geçtikten sonra biraz da stokladığım hatta madenciliğini bile yaptım. ben şunu diyorum bir gün bu kağıt paralar tarih olacak. elektrik şalteri ! inmezse de bunun yerine bu tür araçlar yerini alacak. lahana yaprağından ucuza dolar alabilirsiniz belki de çok yakın zamanda.

  kıyamete hazırsınızdır umarım. bu bitcoin dışında olabilir tabi.

 • parliament mavisi

  şu sıralar değeri 10 bin tl seviyesinde. bundan tam 1 yıl önce 2000 lira idi.

  buyrun

  bir sonraki girişimcilik dersimiz: solucan gübresi

  1
 • parliament mavisi

  Finans uzmanlarının çoğu görüşlerini haklı çıkardı. 2017/6k barajı, 2018/10k, 2020/25 k. Şuan tüm hedeflere iyi kötü ulaşmış durumda. Bu kripto paranın en güzel yanı ise kendi düşse bile dolar arttığı için yine sağlam kazandırıyor.

  Neyse size yakın zamanda bu işin mining kısmını da anlatacağım. Kardeşiniz oradan da para kazanıyor (karizmatik sımayla).

  (bkz: Bitclub)

  2
 • fakir

  amına çaktığım minerlarına 3 ay teslimat süresi veriyorlar. iş görecek mi o bile belli değil Çin malı.

 • dexamethasone

  lan zamanında oyuna yatıracağıma saklasaydım multimilyonerdim. yüz liram var ekonomi uzmanlarını mesaja bekliyorum dolar mı alsam borsaya mı yatırsam ?

  1
 • parliament mavisi

  #3156594 • 09:17 06.06.2017 ≈ 09:54 ( 10 bin tl dedik )

  #3193665 • 23:38 26.10.2017 ( 22 bin tl dedik )

  2 kasım 2017 ve şuan 29 bin tl. uyu türkiyem uyu. hee para kazanmak istemiyorum diyorsanız eyvallah.

  3
 • parliament mavisi

  Bırakmayacak çünkü Segwit şimdilik iptal. Ayrıca btc cash'ten bir halt olmaz çünkü btc ikinci kez hardfork yaşayacak. Yani bu bölünme ilk değil. Özetle onu öldürmeyen şey aslında güçlendiriyor.

  (bkz: Btc gold)

  2
 • parliament mavisi

  şuan bitcoin cash'in bir çok borsa tarafından kıbrıs rum kesmi olarak kabul edilip btc'nin kuzey kıbrıs türk cumhuriyeti kıvamında itelenmeye çalışıldığı aşikar ama btc cash'in kendi servetini ikiye katmala çabasına giren bir orospu çocuğu yüzünden bu hallere geldi çünkü roger ver denen bu göt lalesi kendi elindeki bitcoin'in şayet herhangi bir ayrımda değerlenebilmesi için bitcoin cash'in borsaya sürülebilmesi için büyük baskılar yaptığı çok açık.

  aslında şuan ampır ampır konuşuyoruz ama bu kripto para borsasının en güzel yani hard ve soft forklar dışındaki bir çok konuda iyi kötü kesin bir şeyler söyleyebilmek olasıdır ama iş ne zaman ki ayrıma giriyor, işte o zaman herkes bir gecede cahil bırakılıyor.

  bak ben size bu konunun en basit izahını yapayım. btc seferoğulları ise, btc cash tellioğullarıdır, borsa yeşil vadi, roger ver ise tosun paşa'dır. şimdi ikisi de yeşil vadi'de hak talep ediyor, ben coin'im, sen de benim alt coin'imsin mücadelesine giriyor. yani ciddi ciddi ikisinden birinin coin olarak kabul edilip diğerinin alt coin olarak indirgenmesi bile olasıdır ammavelakin ki şimdilik böyle bir şey söz konusu değildir.

  btc cash'e para yatırıp para kazanmanız elbette olasıdır ama bitcoin'i tahtından idireceğini söylemek biraz ütopik olur çünkü binlerce bitcoin miner'ı ayaklanırsa ortalık mısır'dan daha beter olur. hee şöyle de bir şey var, bitcoin ispanya ise btc cash katalanya'dır ve hep katalanya olarak kalacaktır.

  şunu da eklemek isterim. arkadaşın belirttiği gibi son bir haftadır bitcoin'de kırılan blok sayısında gözle görülür bir düşüş var. misal 18 bin satoshi'lik günlük gelirim şuan 15 bin seviyesine düştü ama dün itibariyle 18 bin seviyesine geri geldi. bu da demek oluyor ki bir çok miner btc cash'i denemiş ama bitcoin'e tekrar geri dönenler de mevcut. bu da anlık olarak bitcoin'de piyasaya sürülecek olan günlük bitcoin miktarını arttıracağı için kısa süreli bitcoin'de düşüş görülmesini olası kılıyor.

  şunu da söylemek isterim bitclub gibi havuz hesabı üzerinden çalışan bir çok firma sadece ve sadece bitcoin ürettiği için* şimdilik olarak bitcoin taban miner sayısı az çok belli. evinde kendi deneyip de üreteceği coin'i değiştiren dönek üreticileri hiiiiğç baz almaksızın sadece bu firmaların oluşturduğu havuzlar bile bitcoin'in yükselmesinde etkili olacaktır.

  neyse yaa kripto para piyayası çok güzel, gelsenize!

  1
 • parliament mavisi

  Çok fena çakıldı. 5200 dolara kadar geriledi. Üç günde 2500 dolar kaybetti. Acımız büyük.

  1
 • goliath of gath

  bana öyle bir geliyor ki öyle bir düşüş yaşayacak ki, insanları intihara sürükleyecek.

 • fakir

  düşüş bir trend, yıl sonunda mütabakatlarını ve kazanç raporlarını yapacak firmalar ellerindeki değeri nakit olarak görmek istiyor, düşüş tahminimce aralık ortasına kadar devam edip 3000 dolar civarında sabitlenir.

  aklı olan aralık ortasında btc çeker.

  1
 • delisair

  Merter’de bir işadamının 11 milyon değerinde bitcoin parasını gasp etmişler bile. bize buranın Türkiye olduğunu hatırlatan organize suç örgütlerinden, çetelerden allah razı olsun. işlerini en iyi onlar yapıyor. kimse param var diye dolaşamıyor,helal olsun. herkesin götünü indiriyorlar.