biten ilişkiye tutunmak

 • rodyan

  Tutunacak başka bir şeyi olmamaktan kaynaklanır çoğu zaman. Birisi hep daha fazla bağlanır, daha çok kaptırır kendini. Saçma bir benzetme olacak ama makarna değil sos olmalı ilişki insanın hayatında. Makarna ise diğer her şey. Arkadaşlar, iş, meşgale, ne bileyim spor, hobi falan. Bir de bunu ilişki ile tamamlarsan o zaman güzel. Makarna değil sos işte o zaman. Çok saçmalamak böyle bir şey herhalde. Neyse son olarak yukarıdaki arkadaşa katılmıyorum. insan birden çok kez aşık olabilir ancak 20 yaşında yaşadığın aşk ile 35 yaşında yaşadığın aynı olmayacaktır çünkü 20 yaşındaki sen ile 35 yaşındaki sen aynı değilsin. Eyorlamam budur. Herkese iyi geceler.

 • donukmavi

  (bkz: acılara tutunmak)

  2
 • dunyaturuncu

  şunu bir türlü yapamıyorum. hani çok severim, ölürüm biterim ya. o ilişkinin bittiğini fark ettiğim ya da hissettiğim anda direkt bitirebiliyorum. istemsizce soğuyorum. hadi bitmese bile, soğumasam bile bir daha geri başlamıyorum/başlatmıyorum. sapık gibi arkasından bekleyenleri de hiç anlamıyorum. bitti işte ne uzatıyorsun?

  edit: sabahın köründe beni deli sikti arkdşlr o yüzden bu başlığa yardırdım.

 • adetadonjuan

  salaklık temelli durum. şöyle ki insan salak olduğu için zaten bitecek ve kendisini üzecek ilişkilerde bulunur, ya da bir ilişki de kendisini üzülebileceği bir yere konumlandırır.