black panther

 • hobarey

  500 milyar dolarlık servetiyle en zengin süper kahramandır.
  kendisini tony stark 100 milyar, bruce wayne ise 80 milyar dolarla takip ediyormuş.

  zenginin malı züğürdün çenesini yorar demişler. artık süper kahramanların servetlerini konuşur hale geldik... işte bunlar hep ak parti döneminde olmuştur.

 • wanda

  wakanda'nın kralı, çizgiromanların en zengin adamı, storm'un eski kocası. #2967827

  ayrıca temmuz 2018'de gösterime girecek mcu filmi. mcu'nun en sert politik filmi olacakmış. winter soldier ve tabi ki iron man de görünecek filmde.

  şu an bulamadığım ama bir yerlerde bahsettiğim bir detay vardı. samuel jackson'ın nick fury'si yaşlandığı için mcu'yu birbirine bağlayacak olan kilit ajan rolü için everett ross düşünülebilir demiştim. everett ross'u Martin Freeman canlandırıyor. işte bu everett ross black panther'in canı ciğeri. nick fury'den daha akıllı ama silah kullanmıyor. bu açıdan da önemli bu film. everett ross civil war'da pek etkili değildi ama bundan sonra strange de dahil her filmde görünecek. son olarak black panther'in mistik güçleri de var. sadece atletik ve zengin değil yani.

  4
 • parliament mavisi

  Bir steel panther değildir.

  1
 • wanda

  özet;

  Babasının ölümünden sonra Wakanda’nın kralı olan T’Challa, tahta çıkmak için teknolojik olarak ilerlemiş olan köyüne geri döner. Ama eski bir düşman yeniden ortaya çıktığında, T’Challa’nın kral -ve Kara Panter- olarak gösterdiği hırs, Wakanda’nın kaderini ve tüm dünyayı tehlikeye atan korkunç bir çatışmaya girdiğinde test edilir.

  ihanet ve tehlike ile karşı karşıya kalan genç kralın, düşmanlarını yenmek ve halkının güvenliğini koruma altına almak için müttefiklerini toplaması ve Kara Panter’in gücünü serbest bırakması gerekir.

  her şey bir tarafa Andy Serkis ve Martin Freeman bir tarafa.

  1
 • kisisel illeti

  Heyecanın doruklarda izleyeceği filmin çıkışına kadar ost'si ile idare edeceğiz artık.

  kara panter

  Yalnız bunun efsane bir de klibi vardı ama bulamadım. Film gizemini kaçırmasın diye toplatıldı sanırım.

  5
 • acrophobic icarus

  trailer'ı homecoming sıçışından sonra iyi gelendir.

 • wanda

  kendisi esasında objektif olarak bakıldığında batman'den bile iki üç gömlek üstün ancak ne geeklikte ne de sinemacılıkta objektif olunmaz. şu güç ve yetenekte birine bu kadar zenginlik verseniz en basit tanımıyla delirir ancak black panther asla batman'in düştüğü bunalımlara düşmez, captain america kibri yoktur. wolverine huysuzluğu, iron man şımarıklığı veya superman'in superman oldum deliliği gibi zayıflıklara kapılmaz. ha biz yine batman sevip wolverine'e kalp çıkarırız o ayrı.

  filmi de önceden dediğim gibi politik-aksiyon karması olacak. ciddi bir atmosferi olacak ancak disney renkleriyle donatıldığı için ciddiyeti sadece salonla sınırlı kalacak.

  everett ross'tan çok şey bekliyorum bakalım nasıl olacak.

 • fakir

  nihayetinde sağı solu cırmıklayan bir nigga.

  fazla abartmayın.

 • parliament mavisi

  Bir steel panther değildir.

  2
 • kisisel illeti

  ya nerdesin wanda, nerdesin baruun... infinity war'a kadarki en iyi marvel filmi olacak, yok politik olacak. film kültürünü baştan yaratacak, afirka'da bir çocuk bunu izleyince gülecek diyordunuz. bu muydu. tam anlamıyla leş. hani hangi leşlikleri anlatayım onu da pek bilemiyorum.

  müzik, senaryo, senaryonun ilerleyişi, dialoglar, karakterlerin motivasyonu, görsellik, aksiyon, en iyi marvel villian'ı dedikleri leopar desenli tayt giyen adam... ulan elle tutulur hiçbir yanı yok, thor daha güzel bir filmdi. tek artısı 2 replikte 1 espiri kasmamış olmalarıydı. hani justice league beni çok üzdü de, o bile bundan 20 gömlek üstün bir yapım. umarım i.war böyle olmaz.

  1
 • parliament mavisi

  yarısında bile çıkmadım çünkü filme gitmedim. siz düşünün ne kadar tırt olduğunu.

 • eslesemeyenhomologkromozom

  babanız black panther.
  of çok sinirlendiriyorsunuz bazen beni.
  ekşiyi geçtiniz anasını satayım bi durun ya.

  karaktere giriş filmleri hep biraz tırt oluyor zaten eğer karakterin über bir yeteneği ve hikayesi yoksa.
  ayrıca baya özgündü bence, en çok da müzikleri.

  ilk taşı günahsız olanınız atsın.

 • kisisel illeti

  ya ben filmde aslan kralın müziğinden başka müzik duymadım müzikleri özgün demiş ya. ya mod olmak size böyle özgürlükler mi tanıyor. hep böyle bir sergüzeştlik filan.

  ya bi de içimde kalmasın, iki saat boyunca afrikalı görmekten içim karardı yemin ediyorum. xd.

  1
 • yokoylekararliseyler

  çok zenci var.

  sevmem...

  1
 • scrooge

  kara kedi kılığına giren bir adamın, sağa sola saldırmasını anlatan film. ayrıca, marvel çok iyi ağbiieeee!

 • ozo

  çöp. boşa vaktinizi ayırmayın buna.

 • fenacoreee

  general hatunun, black panther'den çok daha karizma olduğu leş film.