blackberry messenger

 • kotukadinmuzeyyen

  blackberryler arası ücretsiz haberleşme hedesi. önemi ne mi?

  takip edilemeyen tek haberleşme sistemi. evet evet bu doğru. o yüzden arabistan gibi bazı ülkelerde yasaklanmıştır blackberry kullanımı.

  şöyle anlatayım efendim. tüm yazışmalarınız takip ediliyor! hem de tüm ülkeler tarafından. hepsi okunmuyor tabi, kullandığınız kelimelere göre takibe alınıyorsunuz falan. öyle işliyor olay.

  ama blackberry messenger takip edilemiyor. bu bakımdan ülkelere güvenlik sorunları çıkarabileceği endişesi var. bu yüzden blackberry telefonlar suudi arabistan, hindistan, kuveyt ve birleşik arap emirlikleri'nde yasak.


  öyle yani.

 • salak

  örgütçü adamın sanılanın tam aksine para biriktirip alması gereken telefonun messengeri. yani bir nevi alma nedeni olmalıdır. çünkü tamamen gizlidir.

  1
 • renault toros ile ralliye katilan adam

  halen aplikasyon olarak varlığını sürdüren mobil mesajlaşma hedesi.

  popülaritesini yitirse de, bugün dahi kullanışlıdır. ama hacim olarak telefonun ram'inde hatırı sayılır bir alan kaplar. illa kripto şifreli meşaz uygulaması derseniz confide adlı arkadaş bu işlerin şahı.

  hemi de beleş!

 • dealer

  blackberry keyone kullanan bir babayiğit olarak söylüyorum; niv yırk, sitney, hon kog gibi yerlerde borsa takibi milyon milyarlık hacimde alım satım yapmıyorsan.

  götüne sok o telefonu ve bbm denen naneyi çünkün;


  bir bokuna yaramaz.

  1
 • renault toros ile ralliye katilan adam

  blackberry telefonu g.tüne sokmak isteyen gizli gayler için curve modeli tavsiye sebebidir. kıvrımlı en azından jgdgjdj...

  https://kotusozluk.com/gorsel/2018/09/09/blackberry-messenger-1.jpg+blackberry messenger

  1