böcek fobisi

 • paconunkizi

  böyle hemistırdan küçük olup uçan, zıplayan, sadece yürüyebilen, onu bile başaramayan canlılara karşı istemsiz beslenen korku.

  kötüdür efendim. hemen tedavi olunması kişiye büyük yarar sağlar. çünkü insanın kendi üstüne kızgın yağ dökmesine bile sebep olabilir. nasıl mı? anlatayım.

  sabah kalktığınızda ağzınızdan ilk çıkan kelimenin ‘börek’ olduğu bir gün elinizi yüzünüzü yıkadıktan sonra kahvaltı için kendinize kadar börek yapmak için işe koyulursunuz. dolaptan çıkarılan yufkanın içine istediğiniz malzemeyi koyar ve bu arada tavanın içine bir miktar yağ koyup kızması için ocağın üstüne bırakırsınız. – buraya kadar her şey normal- börekler hallolduktan sonra kızmadığını fark ettiğiniz tavayı en büyük ocağa oturtmak üzereyken –sıkı durun- elinizin üstünde gezmekte olan arı(!)yı fark edersiniz. önce bi kasılır kalırsınız. sonra elinizi yavaş hareketlerle sağa sola sallandırırsınız. ‘sakin ol, dolaşcak dolaşcak gitcek’ diye kendinizi kandırırsınız. -çatılan kaşlardan ve buruşan surattan bahsetmiyorum bile- siz böyle içinizden sayıklamaya devam ederken bi anda ‘napıyo lan bu arı?!’ diye bi gözlerinizi açacak olursunuz. ve sizin gözlerinizi açmanızla onun sizin serçe parmağınıza konması bir olur. saliseler içinde beyninizin ‘elini kendine doğru çek ki sana değmesin’ kararını uygulamaya koyarsınız. ve işte olan olmuştur. bacaklarınızdan aşağı süzülen bir sıcaklık.. ama ne sıcaklık.. tava ocağın üstüne atılıverir. durum idrak edilir. etrafa bakılır ve arı çoktan gitmiştir. soğuk sularla yanık bölge yıkanır. merhemler sürülür. yağın çok kızmamış olması sizin lehinize olmuştur. iz miz de kalmaz.

  işte tam da böyle bi anda karar verdim şu korkuyu yenip arıları ipe dizip kızgın yağda kızartmaya.

  3
 • fantasy

  kişinin kendi ablasından "ne korkuyosun küçük kızlar gibi" denmesine vesile olur. ama benimki korkudan çok iğrenme, tipsizler lan. kıl gibi bişileri var bide, ıyy. s*ktir git *mına koduum.

  2
 • kalitelob

  aylarca onlardan başka bir canlının olmadığı ortamda kaldığınızda atlatacağınız fobi.
  temizlik hastalığıda bu duruma dahil.

 • bortubocek

  Panik atak gecirmenize neden olabilir. Böceklerle uzaktan uzağa seviyeli bir ilişkimiz var. Temas ettiklerinde ise bende kayışlar kopuyor.

  Nickimin amacı da onlari sevebilmek , ozumseyebilmekti ama olmadı. Bortu kısmıyla kaynasabildim yalnızca.

  3
 • vitus werdegast

  berbat bir şey.

  elimin altında sulandırılmış bulaşık deterjanıyla dolu bir sprey var. eskaza örümcek falan görürsem üzerine boşaltıyorum. banyoya falan bu olmadan girmiyorum. o derece berbat bir korku. insana kafayı yedirir.

  detan maxi de var ama o anında öldürmüyor.