Bölme Duvar Sistemleri Nedir?

cam bölme

80 milimetrelik Hafif ve ince yapısı ile büyük küçük tüm mekânlarda uygulanılabilen ve pratik bir şekilde montajlaşabilen bölme duvarlar çalışma alanında görsel açıdan da zenginlik katmaktadır. Kendi arasında birkaç gruba ayrılan bölme duvarlar Toplantı odası gibi bir alan oluşturulmak için  tam dolu bölme duvar gibi arka tarafı görünmeyen bölme sistemleri, tercih edilmelidir. Oda içerisinin görünmesinde engelleyiş olmadığı durumlarda Işıktan en çok yararlanılmasına olanak sağlayan ve camlı bölme duvarlar tercih edilmelidir. Oldukça kısa bir süre içinde montajı tamamlanarak ofis alanlarına görsel yönden şıklık ve işlevsellik katan bölme duvarlar ilk maliyeti açısından da işletme sahipleri için büyük avantajlar sağlar. Demonte-monte edilebilme özellikleri sayesinde büyük küçük tüm mekânlarda kolaylıkla uygulanan bu sistemler birden çok fazla mekân elde etmek için hareketli bölme duvarlar tercih edilirken ve çok maliyet yönünden yine ucuz mekânlar oluşturmak içinse alçıpen bölme duvarlar kullanılmaktadır.
Hepsi bununla da sınırlı değil. Genellikle cam malzemeden yapılan da bölme duvarların ahşap ve galvanizden üretilmiş olanlarda var. Eğer fark nedir diye soracak olursanız öncelikle Cam malzemeden üretilen cam bölme duvarlar daha çok fonksiyonel alanlar oluşturulması için kullanılırken, ahşap bölme duvarlar ise daha çok kapatılmak istenen bölmeler için kullanılmaktadır. Ofis dekorasyonun da önemli bir ürün olan bölme duvarlar hafisi yapısı sayesinde kolay bir şekilde taşınarak istenen ofis bölme her yere hızlı bir şekilde kurulumu yapılabilmektedir. Elektrik ve telefon gibi kablolara geçiş imkânı sağlayan bu sistemler rahat konforlu çalışma ortamları oluşturulur. En önemli özelsellikleri ise Kir ve leke tutmaması, temizliğinin kolay yapılması, sökülebilir demonte ürünler olmasıdır. Erzak depolarından tutunda özel depolama alanlarına kadar büyük küçük mekânların ihtiyaç duyduğu kapalı alanların oluşturulmasını sağlar.
Tüm bunlara ek olarak bu sistemlerin ofislerin dış ortamlardaki seslerden etkilenmemesinin yanı sıra içerde konuşulanların da dışarıdan duyulmasını önler. Ayrıca daha da güçlü yalıtım malzemeleri kullanılarak %70’i aşan orantılarda ses yalıtımı ve İzolasyon sağlanabilir. Tüm bu özelliklere sahip ofislere kavuşmak için Çağrı İnşaat web sitemizde bulunan irtibat telefonlarımızdan ekiplerimizle iletişime geçmek ve ücretsiz keşif hizmetimizden yararlanmak için onları ofislerinize davet etmek. Bu sayede ofisiniz için en uygun malzemelerden yapılmış bölme duvar tasarımına karar verebileceğiniz gibi ofisiniz için en uygun bölme duvar sistemi için gerekli ölçülerin lazer metreler ile alınması için de oldukça önem taşımaktadır.

Yayım tarihi
Genel olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir