burak yılmaz'ın beşiktaş'a transferi

 • olly

  son günlerde spor medyasında bazır bazır dillenmekte olan olaydır.

  ya, bu adam beşiktaş'a gelirse başta ben olmak üzere beşiktaşlılığını askıya alacak nice zibidi tanıyorum. sakın ola ki böyle bir hata yapılmasın. burak yılmaz'dan gelecek hayrın allah'tan gelmesi kanaatindeyim. transfer sezonu kapanana kadar tek transfer dahi yapılmasın, yine de bu zibidi girmesin o formaya!

  fikret orman'a ciddi tavsiyemdir; tribünleri tıka basa dolduruyorsun ama bunun tersi yaklaşımların bir tık uzağındasın.

  hayırlısı diyorum.

  2
 • olly

  çarşı'nın tokadı yapıştırdığı transfer hikayesidir.

  şurada da etraflıca anlatmışım zaten...

  fikret orman da aptal bir adam değil! bu türden menajer oyunlarıyla beşiktaş'a yamanma meyillisi pek çok futbolcu olacaktır. ayrıca aynı fikret orman, transfer edeceği adamdan medya önünde bahsedecek bir adam da değil! bunun daha evvel sayısız örnekleriyle karşılaştık. yine odağı belli bi'yerde toplayıp basını hedef transferden uzaklaştırarak sağ gösterme, sol vurma çabasında... yine kimbilir kimi alacağız, transfer sezonuna yine kiminle damga vuracağız anasını satayım.

  hayırlısı...

 • olly

  başlıkta daha evvel de belirttiğim üzere fikret orman bu transferden medyada bahsetti ve benim bunca senelik gözlemimdir; fikret orman veya bir başka yönetici bir transferden medya önünde bahsediyorsa, o transfer hikayesi basını ters köşeye yatırıp hedef transferden uzak tutmak için yapılmaktadır. bu nedenle gerçekleşeceğini düşünmüyorum.

  fakat ola ki gerçek bir haberse? ı ıh... şu anki görüşüm itibariyle o kadar da karşı değilim! ama nasıl? tek şartla olur!

  beşiktaş, vincent aboubakar veya bir başkası; bir yabancı as forvetini bulur. 5-6 milyon euro verip bonservisini satın alır. bu gerçekleştikten sonra cenk tosun'u da 8-10 milyon euro civarlarına avrupa'nın herhangi bir takımına okutur. bunların üzerine de tıpkı demba ba veya ersan adem gülüm'ün beşiktaş'a transferindeki gibi sembolik bir yıllık ücretle burak yılmaz'ı bir seneliğine kiralar.

  tam olarak bu şartta olur. başka hiçbir türlü olamaz! hiç kimse cenk tosun'lu beşiktaş'a bu zibidiyi birinci forvet diye getirmeye çalışmasın. cenk tosun gitmeden, takıma da bir adet üst düzey forvet transfer edilmeden burak yılmaz olmaz! taraftara bu durumu anlatamazsınız. diğer türlüsü mümkün olur.

  hayırlısı...

  1
 • olly

  beşiktaş ile anlaştığı söylenen emek hırsızıdır.

  bu işin sonu nereye varacak, bilmiyorum? euro 2016 sonrası milli takımdan haklı gerekçelerle siktir edilen 4 zibidinin 2'sini tuttuk, getirdik; burak yılmaz da yolda! şimdi sırada arda turan mı var anasını satayım?

  ortada çok net bir gerçek var; bu adam kendini yere atacak olursa, saçmasapan işlere kalkışırsa, taraftarla kapışırsa, maç sonu röportajlarında taraftara veryansın yoluna başvurursa sadece kendinin değil, yönetimin de ipini çekmiş olur. istediği kadar gol atsın! beşiktaş forması altında gol kralı olmak yeterli değildir. zaten taraftardan tepki görecek bir burak yılmaz'ın da gol kralı olabilecek özgüvene erişebileceğini düşünmüyorum.

  kendisine ciddi tavsiyem; efendi olması... galatasaray taraftarına benzemez bu kulübün taraftarı... yere atlayıp penaltı kazandığın zaman takdir toplamazsın. iç sahada ağzının ortasına sıçıp anana avradına sövecek 42 bin taraftarla karşılaşırsın. sakın ola diyorum.

  efendi ol amk...

  1
 • don draper

  burak yilmaz basligindaki entrylerini silen bazi yazarlara dert olmustur.
  sonucta eskiden efendi degildi. en az 17 entrysi karaktersizligi ile ilgili olan burak yilmazdan bahsediyoruz.
  bjk alinca ooo efendi burak.

  neyse yaa.

  4
 • hunnic raider

  -oğuzhan uzun oynadı..... burak ofsayt
  -ceza sahasına uzun orta burak yerde, hakeme bakıyor... karar devam
  -atiba koşu yoluna ince bir pas. burak aldı. topu kaybediyor.

  (eller başta klasik burak yılmaz hareketi)

  allah sabır versin ne diyelim. o kadar üzülüyorum ki beşiktaş taraftarı için...


  https://kotusozluk.com/gorsel/2017/06/30/burak-yilmazin-besiktasa-transferi-4.jpg+burak yılmaz'ın beşiktaş'a transferi


  https://kotusozluk.com/gorsel/2017/06/30/burak-yilmazin-besiktasa-transferi-5.jpg+burak yılmaz'ın beşiktaş'a transferi

  1
 • hayta

  ehe. dürüst beşiktaşlı ağzı yapmak göt ister artık. ehe.

  3
 • izahtan vareste

  ahlaki boyutu çok önemli değil zira beşiktaş kulübünün başkanından tut teknik direktörüne alayı ahlaksız tipler. onu geçiniz de bu adamın futbolculuğu da bitik lan. ne diye aldılar ya da alacaklar bilmiyorum.

 • scrooge

  Yüzümde tuhaf bir gülümseme oluşmasına neden olan transfer hikayesi.
  Burak Yılmaz, Galatasaray'da oynadığı son yıllarda, devamlı tribünler tarafından protesto ediliyordu. Gitmesinin nedeni, yüksek bonservisinden ya da görece olumsuz performansından ziyade taraftarın kendisini istememesiydi ki, bunun nedeni oyuncunun karakteriydi!

  Şimdi deniliyor ki beşiktaş, Burak Yılmaz'ı transfer edecek. Yıllardır her türlü nefret söylemlerinin öznesi haline gelen, tribünlerde binlercesinin "hırsız burak!" naraları atarak protesto ettikleri ve devamlı karakterine gönderme yaptıkları eski futbolcularını transfer edecekler. Hani "Allah'ın sopası yok!" derler ya, sahiden de yokmuş.

  Bu büyük u dönüşü için beşiktaş camiasını kutluyorum. Beşiktaşlılık duruşu bunu gerektirir! Transfer bir gerçekleşsin, siz o zaman görün bombaları. Tıpkı Fenerbahçe'de oynarken söylemediklerini bırakmadıkları Caner Erkin gibi, Burak Yılmaz'ı da sahiplenecekler. hatta Burak aslında kendini yere atan bir futbolcu değil, o malum Galatasaray Beşiktaş maçında kendini yere atmamıştı, yerdeki çamurdan dolayı ayağı kayıp yanlışlıkla yere düştü bile diyebilirler.

  Zaman gösterecek. Her şeyi geçtim, Şenol Güneş burada neyi hedefliyor onu çözemedim. Futboldan iyi kötü anlayan herkes şunu öngörebilir. Forvete Aboubakar'dan sonra Burak yılmaz'ı monte etmek, tam anlamıyla attan inip eşeğe binmektir!

  4
 • olly

  kulüp bazında ele alacak olursak şayet; spor toto süper lig, ziraat türkiye kupası, uefa şampiyonlar ligi üçgeninde hedefe oynayacak beşiktaş'ın işe yarayacak transferidir.

  ya, burada yaratılmaya çalışılan bir algı var; o algıyı yaratanlara siktir olup gitmelerini ve ilk dördü zorlamalarını tavsiye ediyorum.

  burak yılmaz'ı emek hırsızı şeklinde niteleyip öteleyen kitle beşiktaş tribünleridir. transfer ise beşiktaş yönetiminin işidir. beşiktaş yönetimi, günahıyla ya da sevabıyla burak yılmaz transferini gerçekleştirir ya da gerçekleştirmez. buradaki transfer tavırları sonrasında tribünlere hesap verecek olan da yine kendileridir.

  caner erkin'in beşiktaş'a transfer olması sonrası eski camiasında sergilediği çirkin tavırlardan tamamiyle arınmış olduğunu gözlemledik. bu bir süreçti ve gökhan gönül'le birlikte olağanüstü şekilde atlattılar bu süreci; kendilerini beşiktaş camiasına kabul ettirmeyi başardılar.

  beşiktaş'a olası transferi sonrası burak yılmaz'ı da aynı sürecin bekleyeceğini biliyoruz. galatasaray camiasının çirkin geleneklerinden sıyrılıp beşiktaşlılık duruşu'nu benimsediği takdirde pek bir sorunla karşılaşacağını düşünmüyorum. bu süreç, gökhan gönül ve caner erkin'in bir-iki haftada uyum sağladığı bir süreçtir. yapılması gereken çok açıktır ve basittir; efendi olacaksınız, dürüst olacaksınız. hepsi bu...

  beşiktaş yönetiminin hazırladığı, beşiktaşlılık değerlerini ifade eden 180 sayfalık bir kitap vardır. burak yılmaz'a bu kitabı okumasını tavsiye ediyorum. sonrası başarı muhakkak gelir.

  hayırlısı...

 • don draper

  insallah caneri de yanina alarak çeteleşir.
  sonucta efendi besiktaslik bu.

  1
 • adetadonjuan

  Türkiye'de futbolun en büyük sorunu, en büyük kulüplerin bile dönüp dolaşıp bu zeka yoksunu tiplere kalması. bı dünya para kazanıyor bı de bu zekasizlar, yazık günah.

 • tenchu

  beşiktaş daha şampiyon olamaz amk.

 • olly

  daha evvel nice kereler dile getirdim. burak yılmaz, beşiktaş taraftarının gönlünde emek hırsızı'dır. fakat transfer, beşiktaş yönetimi'nin işidir. beşiktaş yönetimi burak yılmaz hamlesini yaparsa, başına bir miktar iş alır. burak'ın tribünleri uzun uzun yalaması lâzım... bu karakterde bir adamın bu eylemi fiiliyata dökeceğine de inanıyorum. fakat beşiktaş taraftarı bu yaklaşıma ne zaman vize verir, ondan çok emin değilim.

  hayırlısı elbette...

 • ugurkaradeniz

  merak etme öyle bir yalarki sen bile bir ay sonra kral kral demeye kalkarsın. öyle karaktersiz bişi bu.

 • redrum

  kam tu beşiktaş uşağum

 • renault toros ile ralliye katilan adam

  öpüyor efenim, durduramıyoruz.

  bir şu:
  https://kotusozluk.com/gorsel/2018/05/26/burak-yilmazin-besiktasa-transferi-6.jpg+burak yılmaz'ın beşiktaş'a transferi

  şu da şöyle dursun:
  https://kotusozluk.com/gorsel/2018/05/26/burak-yilmazin-besiktasa-transferi-7.jpg+burak yılmaz'ın beşiktaş'a transferi

  fener formasını öpen fotosunu bulamadım. sorry guys.

  şimdi de beşiktaş formasını öper. onun adına sorun olmaz.

  şaka maka, b.y. beşiktaş'a skor katkısı yapar. ama takımda kesin sorun çıkarır. tecrübeli mixerdir kendisi.

  tinerci kardeşlerimiz "Burak ofsayt" sözünü çok duyacak bu yıl.

  hayırlısı olsun jğdggdjdjdj

 • a master manipulator of thoughts

  i s t e m i y o r u m.

  bitmedi mi o dönem ya? mehmet yozgatlı, mehmet aurelio, okan buruk, berkant göktan, veysel cihan, tayfun korkut, ali güneş, rüştü rençber vs vs.

  tekrar mı başa sarıyoruz? tekrar mı 3. 4. sıraları kovalayıp senede ite kaka bi tane derbi kazanmanın peşine mi düşüyoruz. ben her sene 1 forma, 2 t-shirt, ıvır zıvır alıyorum niye? burak yılmaz'ın jeep'inin benzin parası için mi?

  aslolan beşiktaş tamam ama beşiktaş'ı da var eden biziz.

  beşiktaş yoksa biz yokuz, biz yoksak beşiktaş da yok.