çankaya belediyesi

 • donquijote

  parklara gezi'de hayatını kaybedenlerin isimlerini veren belediye. ama medeni yıldırım yok. dayanamadım mail attım. önce onu paylaşayım, gelirse cevabı da paylaşırım.

  mail:

  merhaba,

  öncelikle gezi direnişçileri'nin isimlerini parklarda yaşatma gayretinizden dolayı tebrik ederim. lakin medeni yıldırım'ı neden atladığınızı merak ettim.

  soruyu kolaylaştırmak için şıklı yapalım:

  a) park yetmedi

  b) uyuşturucu baronu falan filan

  c) onun gezi ile bir alakası yok

  'a' şıkkının saçma olduğunun farkındasınızdır. 'b' diyorsanız, hiç boşuna hükümeti eleştirmeyin, bir farkınız yok demektir. cevap 'c' ise, analiz yeteneğinizi gözden geçirmenizde fayda var.

  gördüğünüz gibi 'b' ve 'c' şıkları da 'a'dan daha az saçma değiller. yani şıkların hiçbiri şık değil. medeni'yi atlamanız da şık olmamış.

  eğer sizin bir 'd' şıkkınız varsa bilgilendirmenizi arz ederim. ama onun da çok şık olmadığına eminim.

  not: bu maili paylaşma nedenim, bu zihniyete tahammülü olmayan diğer arkadaşların da tepki vermesini sağlamaktır.

  not2: meselenin türklükle, kürtlükle zerre kadar alakası yok. ölen 18 yaşında bir çocuk. eğer çankaya belediyesi gibi düşünüyorsanız, varlığınız insan ırkına hakarettir.

  3
 • shurikentoplayanhurdaci

  ankara ilinin chp de kalan nadir belediyelerinden.

  1
 • sunshine

  ankara'da sanat, elitizm denilince akla gelen belediye. ama aga ya ben sanattan anlamıyorum ya bunlar. kızılay sakarya caddesinin her noktasına beton döküldü. tam belediyenin arka tarafına. "ağaaaaçlaaar." falan demeyeceğim zaten eskiden de yeşil hakim değildi sadece kilit taştı. ortaya asimetrik mezara benzeyen betonlar döktü sanattan anlayan güzel belediyemiz. arkadaşlarla tartıştık. ben dedim "garanti hayvanlar bunlara çiçek ekicek, hani bi tarafın yükseltisi fazla bi tarafın az olunca da estetik diye yedirecekler." arkadaşlar hemen olur mu öyle garanti güzel bir şey çıkar en azından havuz yapar lan falan derken sonuç ortada. çiçek ekildi.

  yine kızılay'da büyükşehir ya da çankaya belediyesi'nin yaptığı gazi mustafa kemal bulvarı ile atatürk bulvarının kesiştiği noktada devasa boyutta "sanırım" açmamış bir çiçek figürü var. onu hiç anlamadık ankaralılar olarak.

  şöyle


  çok daha fazlası için

 • dmnrzv

  Sakarya caddesinde yer alır.

 • diko

  başkanlığını 25 sene önce melih gökçek'i başımıza musallat esen dsp'li doğan taşdelen'in oğlu alper taşdelen'in yaptığı belediye.

  işte chp bu kadar dengesiz bir partidir ki 25 sene once sirf murat karayalçın ankara büyükşehir belediye başkanı olmasın diye aday olup oylarin bölünmesine sebep olan ve melih gökçek'in aradan sıyrılıp kazanmasina sebep olan adamin oglunu getirip belediye baskani yaparlar. o yüzden bunlardan bir cacık olmaz.

  2