cevdet bey ve oğulları

 • jmorr

  bir orhan pamuk romanı.
  ayrıca (bkz: biz ailecek evet diyoruz)

 • cileeeeeeeeeeeeeee

  kıvanç tatlıtuğ ve mehmet günsur'un yakında kanal d 'de yayınlanacak dizisi.* türkiye genelinde genç kız ölümlerine sebebiyet verecek olması kuvvetle muhtemel. *

  1
 • rezidanssahibi

  ergen kızların dizi saatinde tv başından ayrılmamasına neden olacaktır. kimileri ekranı bile kırabilir, tv'ye fazla yaklaştırmamak gerek.

 • kafka kafa

  dizisi çekilirse ülkeyi terk ederim.

 • vezir tonyukukun kizi

  sadece kitap olarak muhteşem olduğunu düşündüğüm, dizisi çekilecekse ve doğruysa mehmet günsür'e rağmen izlemeyi başaramayacağım dizidir. orhan pamuk'un kalemini görselleştirebilecek bi yönetmen tanımıyorum çünkü. ha peter jackson falan belki. ama olmaz abi tutmaz. reşat nuri güntekin mi bu? adamlar 145 sayfalık romandan * 180 bölüm falan çıkardı orhan pamuk'un bi cümlesinden bi bölüm ancak çıkar zaten. tutmaz o iş. okuyalım tadını çıkaralım. dönemsel olarak da yapım anlamında çok maliyetli olur. osmanlının son zamanından alıp kitaptaki gibi torunlarına ve günümüze kadar taşırlarsa sittin sene bitmez o dizi. kıvanç falan olduğuna göre ay yapım çekecektir diziyi, iyi ki bi tutturdular bilmemkimin ölümsüz eserinden dizi apartmayı. orhan pamuk'un da oturup ay yapım'la bunun için pazarlık ettiğini ya da anlaştığını hayal bile edemiyorum.

 • kirmizi papuc

  orhan pamuk'tan nefret etmeme rağmen kıvanç tatlıtuğ ve mehmet günsur için izleyeceğim dizi olacaktır kendisi.

 • goodbye lenin

  kıvanç tatlıtığ ve mehmet günsür'den sonra bir de kenan imirzalioğlu falan konuk oyuncu olarak gelirse türkiyedeki östrojen seviyesinin tavan yapacağı dizidir.

 • kafka kafa

  kıvanç tatlıtuğ, mehmet günsur ve orhan pamuk'dan nefret ettiğim için olmasa da olur dediğim dizidir. ha kitabı soracak olursan orhan'ın en edebi en oturaklı ve nedense ilk kitabıdır, diğer kitapları bir şeye benzemez.

 • eski dilde ok....tamam

  orhan pamuk'un kendi hayatından esinlenerek kaleme aldığı romandır. romanda tarihi esintiler sizi o yılların istanbuluna gerçek manada götürebilmektedir. şöyle ki romanda ağırlıkla bahsi geçen sirkeci ve civarındaki tasvirlerin neredeyse tamamı o yıllarda orada var olanlardır. roman diyip geçmemek gerekir zira iş hanında anlattığı dükkanlar, sirkeci çengelköy arası gidip gelen sebze meyve sandalları ve hatta sahiplerinin ismleri bile o yıllarla örtüşmektedir.

  1
 • tremorchrist

  bir ailenin 3 neslini anlatır bu kitap. öyledir ki, orhan pamuk, bizlere kitapta geçen 70 yıl boyunca hiçbir şeyin değişmediğini acı acı göstermiştir.

 • don draper

  ay yapımın 2013 için üzerinde çalıştığı proje.

 • vezir tonyukukun kizi

  (bkz: #1222513)

 • jk

  emniyet güçlerinin bodrum, marmaris ve çeşme’de ortaklaşa yürüttüğü “ cevdet bey ve oğulları” kod adlı operasyon sonucunda orhan pamuk kitap kapaklarının içine farklı kitaplar yerleştirerek piyasaya süren sahte kitap çetesi çökertildi. orhan pamuk kapaklarının içinden, kitapçıların ellerinde kalan çok sayıda borçlar hukukuna giriş, kat mülkiyeti kanunu, 6111 sayılı yasaya ilişkin sgk mevzuatı gibi kitaplar çıkarken, örgüt üyeleri bugüne kadar bir kişiden bile şikayet almadıklarını belirterek suçlamaları reddettiler.

  dış görünüşleri normal bir orhan pamuk kitabından farklı olmayan sahte kitaplar, halk tarafından ayırt edilemedi. yetkililer, yörede özellikle sahile gelirken getirilen kitapların okunma amacıyla kullanılmadığı için durumun geç fark edildiğini belirttiler. konuya ilişkin olarak türkbükü’nde mikrofonlarımızı uzattığımız selin altınyol (22), “orhan pamuk bu yaz bodrum’a damgasını vurdu. sahile gelirken bikini ve pareoyu mutlak suretle bir orhan pamuk kitabıyla kombinlemek gerekiyor. akşamüstleriyse çiçekli elbiseler ve elde taşınan elif şafak çok moda” dedi.

  sahte kitap çetesi, bodrum serbest muhasebeci ve mali müşavirler sahil sitesi’nde tatilini geçirmekte olan vergi mevzuatı uzmanı şükrü kızılot’un dikkati sayesinde ortaya çıkarıldı. önemli bir dolandırıcılığı ortaya çıkarttığı için mutlu olduğunu belirten kızılot “vallahi bugüne kadar birçok orhan pamuk kitabını okumayı denedim. ilk defa bu yaz baktım ki ciddi ciddi anlıyorum ben orhan pamuk’un yazdıklarını, o zaman dedim ki bu işte bir terslik var. biraz kurcalayınca bana masumiyet müzesi kapağıyla sattıkları kitabın yeni türk ticaret kanunu olduğunu fark ettim” dedi. tutuklanan çete üyeleriyse emniyette gerçekleştirilen ilk sorgulamalarının ardından mahkemeye sevk edildi.

  (zaytung)

  2
 • tangri

  orhan pamuk'un eseri. dizi mi ne olacakmış. bakalım kitaptan ne kadar başka başka konulara ayrılacak. ece-melek mi yazıyor acaba? oturun kuzey-güney yazın lan. ali'yi kurtarın.

 • dark

  kabul etmek lazım ki orhan pamuk modern türk edebiyatının en iyi yazarlarından biri. romanın daha 50 inci sayfasındayım ama o dönem ki istanbul ortamı ve insanımız çok güzel anlatılmış. cevdet bey müslüman bir tüccar. tabi o dönemler tüccarlık mesleği genelde yahudiler ve hristiyanların elinde. bunu çok iyi yansıtıyor. cevdet bey tüccarlık ile modern bir yaşam sürmek istiyor ama bir yanda da içe kapanık müslüman tarafıyla da sürekli çatışma halinde. devamı kitap bitince.