chp

 • chicqo

  cumhuriyet halk partisi'nin kısaltılmışı.

 • cenap sehabettin

  cehape diye de okuyanı var.

 • koyuipsalasportaraftari

  bir diğer ismi yedek akp olan parti. hani lastik mastik mastik patlarsa, arka bagajda duruyor stepnemiz.

  1
 • user

  cemaat-i hizmetiyye partisi isminin yeni açılımı olacaktır.

 • levye

  aykut erdoğdu, haluk koç, muammer ince, umut oran falan filan gibi isimlerle son aylarda öne çıkıyor. şimdi, bu isimleri tam bilmem, yani siyasi geçmişlerini bilmem, çalıp çıprmışlar mı bilmem, bakınmaya da zahmet etmem.

  ama bu adamlar dururken sarıgül hırsızıyla, istanbul'a adaylar ya. vay arkadaş. offf. neyse bekliyoruz sarıgül'ü protestolarımıza. imaj makeri giydirsin de göndersin taksim'e bakem.

  1
 • pontus

  faşizmde akp ile yarişa girmiş partidir. aday adaylarina bir bakin mhp'den farksiz. akp'den farksizlar.

  nitekim bu adaylara karşi parti içinden dersim millet vekili hüseyin aygün'ün onurlu duruşu göze batiyor.

 • mrgokchem

  cumhuriyet kismini bilmem ama halk ile zerre kadar alakasi olmayan bir partidir. (diğer büyük patiler gibi)

  zihniyeti sabittir ve bu gidişle asla değişmeyecektir. sanki görünmez bir el var. kimler gelir ise gelsin yönetime hep ayni şeyler. sanirim paralel bir chp var içlerinde.

 • kadin kismisi cok yazmaz

  duyduğumuza göre dilovasında hasan ferit gedikin katillerinin azmettiricisi erdal dalkılıç'ı belediye başkanlığına aday gösteren parti.
  chp gazal tarafından 3 e ayrılmış;cumhuriyet , halk ve partisi olarak. biri akp nin yedeğine girmiş mafyayla ortak olmuş, biri emekçi halkı sömürmüş, diğeri de hani bana hani bana demiş...

  bu gelişme bana bir şiiri hatırlattı:

  "devletin bekası/bekaa vadisi/vadide ki zambak/zambak zumbak/dön arkana iyi bak..." w.sheakspear

  1
 • olmayacakseyler

  bugün kentsel dönüşüm projeleri sebebi ile işgal edilen narlıdere belediyesinin siyasi yüzüdür.

 • at avrat braveheart

  yok böyle bir parti ya, sarıyer'den belediye başkanı adayları yok. çünkü, seçim aday listesini zamanında veremediler ve sarıyer'den seçime giremiyorlar.

  hayır kimden ne umuyoruz sonra?

  edit: son anda düzeltmişler, girebiliyormuş. haber.

  1
 • user

  üçkuruşluk menfaat çatışmasından beş dakika yüzünden golü yemişlerdir.zaten lideri bile genel seçimde partisine oy vermeyi beceremeyen bir partide böyle bir şey anormal değil.

 • lucianomaertz

  ergenekon ve balyoz davalarında mağdur edildiklerini, düzmecelere, komplolara kurban gittiklerini iddia edip ağlaşıyorlardı. bugün bakıyoruz ki, yargıda kemikleşen kadroların sahibi cemaatle kanka olmuşlar. yani 2 ay önce milletin gözüne sokmaya çalıştığın çarpık düzenle dost olmuşsun, başkasını devirmeye çalışıyorsun. sana da helal chp, alkışlıyoruz.

 • mrgokchem

  ilker başbuğ'un tahliye olması ile cumhurbaşkanı adaylarını bulan partidir. zaten çok normal bu seçimlere sağdan soldan toplama adaylar ile giren bir partinin; cumhurbaşkanı seçimlerine de böyle bir aday ile gitmesini anlayış ile karşılamak gerekir. lakin bir yandan halkın yanındayız, darbe zihniyetine karşıyız, sol görüşlüyüz palavraları sıkarak diğer yanda da darbeci ve katilleri cumhurbaşkanı yapabilmeyi düşünen cuntacı bir zihniyet var ortada.

  1
 • ibrahimatas

  anlatılan odur ki ihtilalden bir dönem kırsal kesimlerde anap'ı allah'ın partisi olarak sananlara karşı ee biz de cenab'ı hakkın partisiyiz, şeklinde oy toplamaya çalışılmıştır.

  bu da bize partilerin seçmen kitlesini ve neye göre oy verdiğinin açık göstergesidir.

 • nerazurri

  sol parti değildir. demokratik sol bir partidir. sol görüşe yakındır fakat aşırı solcu değildir.

  6 okunun anlamı;

  -laiklik
  -cumhuriyetçilik
  -milliyetçilik
  -inkılâpçılık
  -devletçilik
  -halkçılık

  bu okların içerisinde milliyetçilik kavramı da var. yani chp aynı zamanda milliyetçi bir partide. kılıçdaroğlunun bozkurt işaretini eleştirenler için söylüyorum. ordaki seçmenlerden biri bozkurt işaretiyle selamladıysa, kendisinin de böyle davranması normaldir. demokratik bir harekettir. eleştirilmesi değil takdir edilmesi gereken bir harekettir.

  ha beğenmezsiniz, sizin görüşünüze ters gelebilir bişey diyemem. benimde çok eleştirdiğim yanı oldu bu partinin. hatta bir ara bu seçimlerde mhp ye mi atsam dedim sonra vazgeçtim. izmirde en iyisi chp. bu seçimlerde zaten partiye bakılmaksızın herkes kendi ilinde en güçlü partiye oy vermelidir, akp kazanamasın diye. mesela ben manisada oturuyor olsam mhp ye atardım kesinlikle. çünkü orda mhp, chp den daha güçlü.

  bu benim görüşüm. demokratik aşırı solcu olmayan, atatürkçü bir parti olduğu için seviyorum. yani benden aşırı solcu partilere, tkp ve benzeri partilere oy çıkmaz. çünkü hiç bir şeyin aşırısını sevmiyorum.

  2
 • huma

  gerikafalıların partisi. ülke bunlara kalsa 50 yıl geri götürürler. zaten iktidarı da ancak rüyalarında görürler.

 • orugax

  adaylar çok tatlı bi şey hazırlamışlar. burda.

  3
 • highmermanluvcannabis

  tüm gergin ortamı yumuşatan reklam filmine sahipler ... gerçekten garip şekilde sıcaklık yayıyor . olmuş yani .

  bağlama, davul olsun halkçı olsun yapmacıklığına sahip olmaması dahada hoş .

  3
 • thebelljar

  halkın sempatisini kazanma yolunda güzel bir film olmuş. filmin sonundaki kemal kılıçdaroğlu "hadi şirinleyelim" deseydi cuk oturacaktı.

  1
 • kuzgun

  cehape diye okunuyor.
  akape kazanmasin diye suna oy verceksiniz aq cok aciyorum size. gsgdhdhdj bide birlestirisi guc filan yazmislar her yere; gul gul olduk. bence caresizlik sarigul olmamali...

  1
 • orugax

  maddi manevi ilginç saldırılara maruz kalıyor seçime 2 gün kala. oha lan.

 • stanic

  mehmet barlas'a göre yarın neşter vurulması gereken partiymiş.

  halk bütün herşeye rağmen akp'ye kaçıyorsa, bunun sebebi muhalefet partisinin güçsüzlüğünden imiş.

 • huma

  kılıçdaroğlu'nu saf dışı edip yeni bir muhalefet lideri ataması gereken parti. neden? çünkü kılıçdaoğlu kendi dediğine bile inanmıyor, karizma yok, boy pos yok, ufacık tefecik bir adam. kimse kaale almıyor. halbuki deniz baykal'ın bir asaleti , bir ağırlığı vardı ama o da pek zeki değildi.

  1
 • interizm kusurlari

  dün yapılan seçimlerde görünen o ki chp yanlış adaylar göstermemiştir yanlış seçim stratejisi nedeniyle kaybetmiştir. elinde bu kadar büyük kozlar varken seçimi oy kaybederek kazanamamak kemal kılıçdaroğlu'na has bir başarı olacak galiba.

 • oksijensiz

  akpye muhalefet yapacam diye fetoya yanaşmak gibi inanılmaz bir mantık hatası yapan parti. 7. okumuz da oldu amk.