concerta

 • pegasus

  dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu olan çocuklarda dikkati artıran, isteğini bastıramama ve aşırı aktiviteyi azaltan bir santral sinir sistemi uyarıcısıdır.

  ritalin'in aksine etkisi daha derin ve uzun sürelidir. ilaç alındıktan 30 dakika sonra hiç bir insani ihtiyacınız kalmaz. açlığı, susuzluğu, uykusuzluğu alıp götürür. kısa sürede olsa yüksek derecede zihin açıklığını beraberinde getirir ve o zamana kadar yapamadığınız işleri kendinizi yaparken bulabilirsiniz.

  yine aşırı kullanımında psikolojik sorunlarla beraber bağımlılık yapması söz konusudur.

  limitless filminde ki mucizevi ilacın, kırmızı reçeteyle alabileceğiniz bir benzeri demek yalan olmaz.

 • perturbator

  psikiyatrist tarafından yazılan amfetamin bazlı ilaç. dikkat toplamaya yarar ama ananızı siker. ilacın etkisinde olduğunuz süre boyunca size acayip bi özgüven verir. ilacın etkisinden çıktığınızda özgüven kalmadığından depresif bi moda girersiniz. iştahı keser, kahve bile içemezsiniz çarpıntı yapar. fazla doz alındığında bizzat uyuşturucu etkisi yaratır. artısı vardır ama götürüsü çok fazla.

  2
 • kadin

  ritalinin abisi. 12 saat süreyle far görmüş tavşan gibi gözlerinizin açılmasını sağlar. az uyuyup çok çalışması gerekenin dostudur. dikkat dağınıklığı, hiperaktivite gibi nedenlerle 25 yaş altı hastalara verilse de TUS çalışanlar kendileri kullanarak yaşın üç beş artmasının çok ciddi sıkıntı yaratmayacağını göstermiştir. ama 25 yaş üstünde kalple ilgili problem yaratma olasılığı yüksektir. 12 saat içinde çok kahve tüketmeyin, alkol almayın ve öyle kafanıza estiğinde kullanmayın. ilaç oğlum bu uyanık kalma iksiri değil.

  2
 • highmermanluvcannabis

  (bkz: ritalin) ve (bkz: adderall) gibi yavaş yavaş modafinil ile replase edilceğini düşündüğüm adhd/add ilacı. çünkü bu amfetamin çeşitleri ilaçların modafinil'e göre büyük bir farkı var.

  modafinil narkolepsi ilacı aslında ancak smart drug olarak kullanımı çok yaygın ama bu ilaçların aksine amfetamin'in verdiği aşırı dopamin salınımı, yani coşkuyu, ve sonrasında düşüşü yaşatmıyor. bu dopamin salınımı yüzünden concerta, adderall ve ritalin'in istismar edilme oranları ve bağımlılık yaratma oranıda yüksek.

 • cirrus minor

  yüksek dozda patlama benzeri münferit yakarışlar içeren 30 yıl sonrasının torbacılarında bulabileceğiniz metilfenidat içerikli ilaç-drug-uyarıcı.

  1
 • tunaks

  Kırmızı reçete ile verilen ilaçtır

 • akarab3

  dehb (dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğu) de kullanılır metil-fenidat ın uzun etkili formudur. şimdilerde bir çalışma yapıyorum işitme üzerindeki etkisine bakmak için. odyometriye girerken 54 lük alındığında subjektifiteyi ne kadar azaltacaktır?? konulu makalemde dikkatin işitme üzerine etkisi kanıtlarla gösterilecektir.

  1
 • doktor tevfik

  yerine ritalini önerdiğim ilaç
  http://i.hizliresim.com/Jpm4Dq.jpg
  merak ettikleriniz için kıpssssss

  3
 • ambrosia

  çok pis mide bulantısı yapan ilaç. o kadar ki yerine ritaline geri döndüm.

  1
 • japon milliyetcisi

  36 mg ile başladığım ilaç.

  kafasını çok sevdim fakat bi asabileştirdi beni. gerçi öyle çok abartılacak birşey değil.

  yakında 54e çıkınca bakalım neler olacak.

  3
 • japon milliyetcisi

  şuan yoksunluğunu yaşadığım ilaç. kafamda bi patlamalar, eklemlerimde bi tutarsızlık, bi titreme ve arada korteksimin kafatasıma dar gelme hali.

  yanımda da var ama du bakalım neler olacak daha. birazdan alırım.

  3
 • horasanli turkmen

  bunun çok bir dalgası yok, speed türevlerinin tillahını gördüğüm için bunu dışarıdan çözdüm kaç defa, bundan yarım yarım kesip tuborg kırmızı shot'la gönderiyordum, da yok baba, şimdi captagon çözerim daha iyi bunu kovalayacağıma. buna düşmesi de kötü. ha ben kimyasala düşmem, neden çünkü 2 hafta içerisinde 7-8 koyuyor adam, o da ona koyuyor, ben koymam.

  1
 • highmermanluvcannabis

  concerta zaten oral yoldan alinmak icin yapilmis bir ilac. Cok high olmak istiyorsan ez, burnundan cek. Yukarida birayla yarim agizdan alanlara ithafen... (Birayla etkisi degisecek bir ilac degil; concerta stimulant, bira degil, ayrica biranin kendi etkisi gelene kadar...)

 • arkeles

  kullanımı ve etkileri hakkında http://www.psikolojiktir.com/concerta-kullanimi/ adreinde en güzel bilgilerin bulunduğu ilaç