dişlik

 • punchup

  karşılaşma sırasında yumrukoyuncularının dişlerini ve dudaklarını korumak için dişlerine geçirdikleri kauçuk koruyucu. çoğu üst dişlere takılır; alt dişlere takılanları da vardır. takılması isteğe bağlıdır.

 • bartvader

  bu dalga boksçuların falan kullandığı bir olay ama bakın, hey, fikrim var.

  bilim insanların hayatlarını kolaylaştırmak için var. ama hala günde bilmemkaç defa diş fırçalamak ve bikaç ayda bir de temizletmek gerekiyor. arada sırada çürüyor, kırılıyor vs. diş lan bu, dünyada en çok kullandığımız şeylerden biri ama tek koruma yöntemi afedersiniz sanki karanlık çağdaymış gibi fırçalamak. diş ipine hiç girmiyorum. yani elimizle kolumuzla basit makina oluşturma Faslını geçtik biz sanayi devriminden sonra.

  şimdi bi dişlik olsa, içine sadece yemek artıklarını çözeltecek asitimtrak bir şey koyuversek, sonra o dişliği dişlerimize takıp yarım dakika beklesek ve dişler komple beyazlasa, bütün yemek artıkları gidiverse (fırçanın ya da ipin de ulaşamadığı ve alamadığı) mesela?

  herkesin dişleri bambaşka olduğu için tabi dişçiye gidip kalıp falan çıkartmak gerekiyor. dişçiler de batmaz böylece. hatta vitaminsizlikten de diş çürüyebilir, o asitimiz de besleyici bilmemneler de olsun. çok mu zor lan? valla yapın patent falan derdim yok, eşek gibi ödücem parası neyse.

  2
 • donukmavi

  psikolojik tedavi sürecinde stresle beraber gelen bruksizm sebebiyle kullanılan malzeme. bunu gece uyurken dişlerinizi kırmamak için kullanırsınız. rüyanızda sinir krizi geçirebiliyorsunuz zira.

  (bkz: bruksizm)