doğu perinçek

 • eemmree

  mahir çayan'ı ihbar ettiği söylenen kişi. *

 • physics

  masucuktan komünist.

  karl marx: perinçek is the best, fuck of the rest.

  1
 • kuruntupembesi

  mahir'in bacaklarından tutup balkondan sallandırdığı rivayet olunur.

  4
 • edie britt

  bugün görülen 162. ergenekon davasında osman yıldırım tarafından saldırıya uğramış siyasetçi.

 • kosmodemyanskaya

  türkiye'nin yetiştirdiği en büyük siyaset ve düşünce adamlarındandır. bilimsel sosyalizmin yaşayan en büyük teorisyenlerinden ve ülkemizin en birikimli entellektüellerindendir. yayınlanmış 40 kitabı ve binlerce makalesi vardır. şahsına karşı yürütülen piskolojik savaş kamuoyunda bir nebze karşılık bulsa da fikirlerini benimsemiş binlerce yürekde bulunmaktadır. çocukken ayağında felç olması ve buna bağlı yürüme aksaklığı çekmesi bile doğu perinçek'in filan filan şahıslar tarafından sakat bırakıldığı saçmalığının türetilmesine sebep olmuştur. ihbar edilmiş, ihanete uğramış, ömrü hapislerde geçmiş, her darbe döneminde ve seçim öncesinde tutuklanmış ama gelin görün ki bugün ihbarcı, darbeci vs. saçmalıklarıyla suçlanmaktadır. hakkında bilgisi olmadan ve tek bir kitabını dahi okumadan bu kadar önyargılı olmak anlamlıdır; çünkü gladyo kaç kez merkez değiştirse de doğu perinçek düşmanlığını değiştirmemiştir.

  1990'ların başında siyasi yasaklı olduğu dönemde 2000'e doğru dergisi genel yayın yönetmeni iken abdullah öcalan ile röportaj için bekaa kampında çekildiği fotoğraflar internette en çok yayınlanan ve tıklanan fotoğraflar olma rekorunu kırmıştır. ne zaman adı geçse haberi yapılsa o fotoğraflar kullanılmaktadır. ama o röportajda ne konuşulmuş, doğu perinçek neyi savunmuş kimse bahsetmemiştir. bugün devlet yetkililerinin bile apo ile görüşmeler yaptığının meydana çıkması ve perinçek'e bu sebeten saldıran çevrelerin sus pus olması da anlamlıdır.

  gün itibariyle ergenekon davası kapsamında tutuklu olarak yargılanmasının 963. gününe girilmiştir. tuncay güney ve kiralık bir kaç gizli tanık ifadeleri dışında hiçbir somut suçla suçlanmamasına rağmen özel yetkili mahkeme hakimleri sürekli tutukluluğunun devamına hükmetmesi sonucu silivri zindanlarında mücadeleye devam etmektedir.

 • edie britt

  en az kendisi kadar kaliteli bir eşi vardır.

  (bkz: şule perinçek)

 • deli sarayli

  adı geçtiğinde aklıma pkk paçavrasının altında bebek katili apo itiyle çektirdiği fotoğraf gelen "şey".

 • eigen

  kıçı başı oynayan diye bir tabir var ya türkçede, işte benim dedem o lafı bu herif için çok kullanır.harbiden de haklıdır.

 • josip.broz.tito

  erzincanlı bir ermeni ailenin oğlu, antep doğumlu ermeni kominist.

  2
 • kosmodemyanskaya

  soyu sopu bozuk olanların soyuyla ilgili saçmalıdakları kişi.
  http://doguperincek.info/cv2.htm
  varsın ermeni olsun, sizin gibi ne bok olduğu belli olmayanlardan olacağına. ayrıca bu yaftalamaları en çok cemaatin yaftalamadan düşünün sloganlı yayınlarında görüyoruz. doğu perinçek bu uşakların o kadar canını sıkar ki bir gün ermeni, diğer gün mason, ertesi gün yahudi ilan ederler.
  doğu perinçek'in ve talat paşa komitesi'nin lozan'da, berlin'de, paris'te ermeni soykırımı yalanına karşı yürüttüğü mücadele ortadadır.
  http://www.hurriyet.com.tr/gundem/6093813.asp

 • delisair

  80 öncesinde devrimci örgütlere ''terörist'' diyen ve devrimcileri polise ihbar eden aydınlık hareketinin lideridir. çin ve 3 dünya teorisini sahiplenirler, yakın süreçte yaşadıklarına bakılırsa o dönem de devlete hizmet ettiklerini söylemek yalan olmaz. topallamasının nedeni ulaş bardakçı'nın silahlı yaralanmasına uğramasıdır.

 • troll kocasi

  biz zamanlar deniz gezmişin; siklemediği adamlardan!

 • blackred

  kız olsaydı kesinlikle dansöz olacak adamdı kendisi.

  4
 • attosecond

  işçi partili detected.
  (bkz: bir fişleme yöntemi olarak sözlüklerde siyasi konu açmak)

  (bkz: şaka lan şaka)

 • kosmodemyanskaya

  devrimci örgütlere terörist demişmiş, dergilerde onları ifşa etmişmiş. kim o devrimci dedikleriniz. uyuşturucu satıp bunu halka açıklayalım mı açıklamayalım mı diye tartıışanlar, silah kaçakçılığı yapan, "kamuşaltırma" deyip o "kurtarılmış" mahalelerde halktan haraç toplayanlar, dergisini almayan esnafın gece dükkanını kundaklayanlar sonra ona "polis işbirlikçisi" diyen, 1 mayıslarda cam çerçeve indirmeyi büyük görev sayan, hergün içinden 10 tane polis çıkan, hergün ayrı provokasyona alet olanlar.

  doğu perinçek, deniz gezmiş'in hapise düşer düşmez ilk mektup yazdığı kişidir
  o mektup;
  'doğu arkadaş, "bildiğin gibi tahliye olamadım. bu ayın 22'sine kaldı bizim tahliye işi. yeni cezaevine de taşındık. sing sing'ten farkı yok burasının. sana uzun süredir mektup yazamadığım için kusura bakma. öte yandan üniversitenin bizim için açmış olduğu tahkikatın sonucunu bekliyorum. öyle zannederim ki 2 sömestr uzaklaştırma kararı verecekler. benim öteki davaların durumu berbat. ceza yeme ihtimalim kuvvetle muhtemel. bugünlerde tek üzüldüğüm konu 6. filonun gelişinde dışarda bulunamamak. "yusuf küpeli'nin başkan seçilmesi beni fazlasıyla sevindirdi. fakat yine de bu oportünizmin tasfiyesi anlamına gelmez. yalnız bu bizim için iyi bir fırsat olmalı. benim burada kimseyle temasım olamıyor. sen istanbul'a gelip te bizim çocukların fkf'ye giriş işini bir düzene soksan çok iyi olur. cumhuriyette çıkan bir seri röportaj var. bilmem okuyor musun? bir işgal sonrası diye. doğu avrupayı anlatıyor. anladığım kadarıyla revizyonizm bütün haşmetiyle gelmiş oturmuş. doğu avrupa'daki bu revizyonist gidişin kaynağını yani nedenini bir türlü bulamadım. şimdilik bu kadar. bütün arkadaşlara selam. deniz

  not: adresim e 1 101 sağmalcılar cezaevi.'

 • delisair

  saçmasapan mektuplarla deniz gezmiş ile olan bağlantısı kanıtlanmaya çalışılan liderdir. deniz gezmiş, thko hareketi içerisinde yer almıştır. hapse düştüğü yıllarda örgütsel hiçbir bağlantısı bulunmayan perinçek'e mektup yazdığını ifade etmek, abesle iştigaldir. aklı başında her insan bu mektubun içeriğinden de bu sonucu çıkarabilir.

  doğu perinçek 80 öncesinde de darbecidir. darbe döneminde ne gibi bedeller ödemiştir? devrimcileri ihbar ettikleri, devrimci örgütlere saldırdıklarını kendileri de gazetelerinde bildirirler. devlete destek adına devrimcilerin fotoğraflarını yayınlamışlar ve görevlerini yerine getirmişlerdir.

  doğu perinçek, 80 döneminde yaptığı savunmada darbeyi yapan generalleri sscb'nin politikalarına karşı uyanık davranan komunistler olarak betimlemiş, sıkıyönetimi terör odaklarına karşı desteklediklerini belirtmiştir. savcı raporlarında mevcuttur.

  doğu perinçek, yükselen odaklara her zaman göz kırpmıştır. bir dönem kürtlerin kuyruğuna takılmış, bir sonraki dönemde darbeci generallerin peşinde koşabilmiştir.

  devrimci örgütler, emekli askerler tarafından yönetilmez. devrimci örgütler, ulus-devlet mantığında siyaset yapmazlar. oysa doğu perinçek, ulus kavramını hiçbir zaman dilinden düşürmez. ulusal burjuvaziyi desteklemekte bir sakınca görmez. burada bir mhpli bile çıkıp, bu adamın samimi olmadığını söyleyebilir. kızılelma süreci hala unutulmamaktadır.

  sovyetler birliği'ne direkt cephe almışlar ve sovyetler birliği'ne karşı bırakın darbeci generalleri, nato'yu bile desteklemiştir.

  doğu perinçek'in yakın süreci umrumda olmamakla birlikte, geçmişinde devrimci olduğunun da iddia edilmemesinde rahatsızlık duyuyorum. destekçisi olan kişiler de devrimcilere uyuşturucu satıcısı, silah kaçakçısı neredeyse kadın pazarlayıcılar diyecek duruma gelmişlerdir.

 • kuyuyatasatandeli

  işçi partisi genel başkanı olup bugüne kadar yaptıkları ve karakteri tartışmaya açık şahsiyet.
  ergenekon davası kapsamında içeri alınmış, işçi partisi genel merkezinden toplanmış 1078 belge, kaset ve cd'yi kabul ederek hiç bir şeyi reddetmemiş ve yazdıklarımız bizim onurumuz demiştir.
  delil torbasına sonradan eklenmiş olan 4 adet cd'nin hesabını hakime sormuş fakat onların sonradan delil torbasına şehven eklendiğini söyleyen hakime şu cevabı vererek ergenekon davasının bir yüzünü açıkça ortaya koymuştur;

  "3 yıldır tutukluyum. 2009 seçimlerinde de hapisteydim. yani 40 yılda 11 seçim yapılmış. doğu perinçek 8'inde hapiste. ben işçi partisi'nin genel başkanıyım, türkiye seçime gidiyor ve ben 3 yıldır cezaevindeyim. nasıl demokrasi bu? sevsinler demokrasinizi. ben insandan ümidimi kesmem. sizden de ümidimi kesmedim. cumhuriyet'e yönelen bu tertipte rol almayın. son sözüm budur" .

  demokratik ve cumhuriyetçi sevgilerimle.

  5
 • karlmarxandspencer

  mahir çayan'ı ihbar etmiş yılan.

 • things

  (bkz: topaç)

  d.n : eksiyi basmışlar , gerçekleri söylüyoruz be genco , bu kadar mı zoruna gidiyor...

 • neoluyorkine_tik

  kendileri saolsunlar ajandırlar efenim..denemedikleri girmedikleri,girip de içine etmedikleri siyaset kalmadı..bi sosyalist oldular bi maocu bugünlerde ırkçı,milliyetçi,ulusalcı takılıyorlar..ilerde şeriatçı olma ihtimalini açık görüyorum..biraz daha kalırsa içerde şeriatçı da olabilir kim bilir...bi de bunun ip çetesi vardır..1mayıslarda alanlara alınmazlar ve hiçbir sol grup (allahım tkp ye biraz fikir ver)) onlarla ilişkiye de geçmez onlarla da yürümez ....her neyse öyle işte...

  4
 • suicide circle

  bir ara 1 dolar bir lira olacak diye vaadler veren hayalperest insan. *

  3
 • shaunmorgan

  ibrahim kaypakkaya'ya yoldaşlık yaptığını iddaa eden , yoldaşını ihbar eden , işçi partisinin genel başkanlığını bilmem kaç yıl yapmış , ulusal tv sahibi bilmem nesi.

  edit : aramızda perinçek'çi varmış.

 • dincininhakkindangelenimansiz

  türkiye seçim tarihini belirledi. 12 haziran 2011. seçime yine çok parti giriyor.

  bunlardan biri de işçi partisi.

  işçi partisi genel başkanı doğu perinçek

  silivri cezaevinde. üstelik geçen hafta hücreye kondu, mücadelesiyle tekrar eski koğuşuna geri verildi.

  ama derdimiz, anlatmak istediğimiz bu değil. bir genel başkan düşünün ki partisi 11 kez seçime katılmış. genel başkan bunun 8'inde cezaevindeymiş. o genel başkan doğu perinçek.

  ne diyorlar; türkiye seçime ileri demokrasi atmosferinde giriyor!

  konu doğu perinçek'le açıldı, bir notla yazıya son verelim:

  kiraz perinçek doğduğunda babası doğu perinçek cezaevindeydi. kiraz perinçek'in kızı mercan geçen yıl dünyaya geldi.

  mercan'ın dedesi doğu perinçek hapisteydi.

  son söze gerek var mı?

  yaşasın ileri demokrasi!
  (gbkz:
  odatv).com

  4
 • delisair

  izmir'den bağımsız aday olmuş siyasetçidir. perinçek, hapisten çıkar ve mecliste konuşmaya başlarsa, mecliste kan gövdeyi götürür gibi. perinçek'in en önemli özelliklerinden biri düzen siyasetçileri ile yarışacak bir hitap gücüne sahiptir. mecliste doğu perinçek vaaarrr! eyvah eyvah

  efsane seçim programında ne kadar da idealist: http://www.youtube.com/watch?v=biusxyotoee
  ''kürt sorununu barışçıl çözeceğimiz için askere verilen kaynağı, halka vereceğiz'' diyor. gerçi bu programa kafaları güzel mi çıkmışlar, erbakan da kapitalizmi yok etmekten söz ediyor. keşke her şey eskisi gibi net olsaydı, kimin ne olduğu bilinseydi...

 • gelecegi parlak figuran

  beş kuruş parası yoktur lakin kimilerine göre devleti geri plandan yönetir.

  1