drej ali

 • bilirkisi

  asıl adı ali yasak olan 1956 urfa doğumlu eski ülkü ocakları derneği şube yönetim kurulu üyesidir. 1978 yılında kanunsuz yürüyüşe katılmaktan tutuksuz yargılanmıştır. aynı yıl karşıt görüşten kişilerle girdiği silahlı çatışmada yaralanmıştır. 1990 yılndan itibaren yeraltı dünyası ile irtibat içinde olarak çek senet kırma işlerinde bulunmuştur. yurtdışında kaçak ve aranan ülkücülere yardımcı olmuştur.

 • edie britt

  hem kürt, hem ülkücü, hem de mafyadır.

 • kizkulesiylecikanadam

  (bkz: kürt)
  (bkz: ülkücü)

 • kasvet

  iri yarı bir adam. urfa aşiretlerinden. gerçek adı; ali yasak.

  ben bu herifle yıllar önce, kim olduğunu bilmeden, aynı masada saatlerce oturmak mecburiyetinde kaldım ki sultanahmet civarlarında çay bahçeleri vardır(gerçi bunları da çok sonradan öğrendim)herneyse dev gibi bir adam. ses tonu alabildiğince ürkütücü. iki dakika önce kahkaha atıp ardına gürleyebilen birisi.

  etrafında uçuşan insanların, aman keyfi bozulmasın diye yapmayacakları şey yok, urfa'dan akrabalarıyla bol neşeli, bol kızgın bir adam işte.(dede diye çok saygı duydukları bir yakınları var. son sözü hep o söylerdi, bir tek ona karşı konuşurken susması gereken yerde susar ve saygısından tek kelime etmezdi) alıp veremediği meselesi çok fazla olan adamlardan. gözü yükseklerde, gözünü kırpmadan 1 mılyon tl basabilecek adamlardan.

  oğlu beni kiev'de havaalanında karşılamıştı. jipine binip, merkeze doğru yol alıyorken, babası kadar olmasada urfa ağzından nasiplenmiş o'da. ama babası gibi ürperti vermek yerine tam tersi komik bir elemandı. çapkındı da şerefsiz. kiev'in ortasında evi, altında jipi, okul hayatı vs güzel yaşayan bir adamdı vesselam. okul işlemlerimi, yurt girişimi vs çok yardımı dokundu o zamanlarda. gerçi bi ara ayar olmuştum ama şeytan tüyü var derler ya öyle bir adamdı.

  herneyse uzun ali işte. son duruşmadan 6 yıl almış zannedersem. muhtemel sırıtıyordur şimdi.

 • user

  utanıyor da olabilir. neticede ortada vurma vurulma olayı yok. "hiç bi poh yemadan alti sene aldi" derler urfa'da diye çekinip sıkılıyordur bence.

 • diko

  sozlüktede var bundan bir tane. kendisi karakapli takip listemde.

  1
 • hayallerinin pesinden kosan adam

  drej Kürtçede uzun demektir. böyle bir hikaye vardı sanırım. aynı bu ince memed e benziyordu.