dunkirk

 • deepsky

  usta yönetmen Christopher Nolan'ın 2017de çıkacak savaş filmi.

  fragman;
  https://www.youtube.com/watch?v=O3HZvtntQgk

  3
 • parasomnia

  her yerde fragmanı dönen, merakla beklediğim film. ilk kez nolan'dan bir savaş filmi izleyeceğiz sanırım. sıradan olmayacağı kesin. *

  2
 • deepsky

  hıammmına.. geliyor.

  https://twitter.com/dunkirkmovie/status/808680455658573824

  1
 • kisisel illeti

  ilk fragmanı yayınlanmış. Er Ryan'dan sonraki ilk eli yüzü düzgün 2. Dünya savaşı filmi olacak gibi. 2.dünya savaşı filmleri ilgimi çekmese de, başında nolan var. Bi de baruun'un çok sevdiği karanlık atmosfer olacakmış. insan başka ne ister.

  3
 • russian diablo

  yarrak gibi bi trailera sahip film burdan yola çıkarak filmin güzel olacağına eminim ama bu trailerı hangi sikik hazırladı rezalet ötesi bi şey.

 • kisisel illeti

  yeni trailerı gelmiş. yalnız trailer öyle bir hazırlanmış ki sanki geceleri kanal d'de yayınlanan hayalet köpekbalığı tarzı 17.sınıf aksiyon filmleri gibi duruyor, Tek farkı yüksek bütçeli bir Nolan filmi olması. Neyse ki film çıkmadan trailer üzerinden artistlik yapan gizli karanlık atmosfer sevicilerinden değiliz, kendisi güzel olacaktır.

  trailer

  1
 • bira der

  Filmde görüntüler çok iyi başka da bir olayı yok bana göre. Nolandan beklemezdık böyle bir film

  1
 • tenchu

  spoiler veren olursa hristofer nolan'ın sülalesi girsin.ayrıca kartal tibet'te anan yanımda bakışı atsın.

  1
 • somut olric

  kurgu basit. öyle akıp gidiyor. hiçbir milletin de kalbi kırılmamış. görüntüler iyi denilebilir fakat batan gemi sahnelerini ben pek beğenmedim. ses efektleri iyiydi. bunun dışında azıcık yersiz ingiliz övgüsü yapılmış.

  seyirlik bi film işte. fazlası değil.

 • pobeda

  güzel filmdi bence, yalnız öyle fazla akıcı tipik bir film beklemeyin. 2. bölüm daha güzeldi. tom hardy beni en çok heyecanlandıran oyuncuydu. mark rylance ve ingiliz binbaşı Da iyiydi. film müziklerini de es geçmemek lazım kesinlikle.

  1
 • otomatik portakal

  best picture alırsa eğer, oscar'a olan saygımı tamamen yitiririm.

 • scrooge

  "erkekliğin onda dokuzu kaçmaktır!" sözünün, Winston Churchill tarafından söylendiğini düşünmeme neden olan film.

  film, 2.dünya savaşının gidişatına etki ettiği değerlendirilen dunkirk tahliyesini işliyor.
  2.dünya savaşının henüz başları ve alman ordusu muttefikleri böcek gibi ezmektedir. ingiltere, ordusunun yok olmaması için fransa'nın dunkirk sahiline sıkışan yaklaşık 400.000 askerini tahliye etmeye karar verir. ama sorun, alman denizaltılarının kol gezdiği ve gök yüzünde alman uçaklarının pike yaptığı bir ortamda bu tahliyeyi nasıl yapabilecekleridir! üstelik karadan ilerleyen nazi birlikleri ile mesafe iyice daralmışken!

  dunkirk sıradan bir savaş filmi değil. türün belki de zirvesinde yer alan saving private ryan'dan, b sınıfı filmlere kadar bir çok savaş filminde ön plana çıkan çatışma sahneleri ya da kahramanlık hikayeleri geri planda kalıyor. c.nolan, sahilde sıkışıp kalan ve sadece hayatlarını kurtarmak için çaresizce çırpınan genç insanları anlatıyor. ve zaman zaman bu insanların yaşadıkları çaresizliği, izleyeni gererek, rahatsız ederek çok iyi yansıtıyor.