dusko tosic'in kart cezası kronolojisi

 • olly

  akıllara durgunluk verir niteliktedir.

  1. beşiktaş ile fenerbahçe arasındaki kupa maçı oynanmaya başlar fakat hakemler saha olayları nedeniyle içeriye girer, maç tatil edilir.
  2. türkiye futbol federasyonu, fenerbahçe'nin 0-3'lük hükmen mağlubiyeti beklenen maçın kaldığı yerden devam etmesi gerektiğine karar verir.
  3. beşiktaş'ın bu maçtan birbuçuk hafta sonra galatasaray'la yaptığı lig maçında dusko tosic direkt kırmızı kart görür. beklenen ceza, iki maçtır.
  4. bu maçtan sonra sıradaki maç, sözde kaldığı yerden devam edeceği hesap edilen kupa maçıdır.
  6. türkiye futbol federasyonu ilginç bir kararla, dusko tosic'in galatasaray maçında gördüğü kırmızı kart cezasını bu maça uygun görür. dusko tosic'e başka da bir ceza verilmez.
  7. fakat dusko tosic, kupa maçı yarıda kalmadan evvel sahadadır ve herhangi bir kart görmüş falan da değildir.
  8. yani maçın 57. dakikada tatil edildiğinden hesapla, dusko tosic'in birbuçuk hafta sonra oynanan galatasaray maçında göreceği direkt kırmızı kartın cezası, ne iki maç, ne bir maçtır; tamı tamına 33 dakikadır.
  9. gel gör ki beşiktaş, yarıda kalan kupa maçına çıkmamaya karar verir.
  10. sıradaki maç bir lig maçıdır ve dusko tosic sahada yer almaktadır.

  velhasıl kelam...

  dusko tosic'in birbuçuk hafta sonra bir lig maçında göreceği direkt kırmızı kartın cezasını birbuçuk hafta evvel oynanmaya çalışılan fakat oynanamayan, yarıda kalmış bir kupa maçında çekmesi/çekememesi hikayesini kronolojik sırada anlatmaya çalıştım.

  lâkin!!!

  sen tribün olaylarından ötürü 3 maç seyircisiz oynama cezası verdiğin bir kulübün maçına kaldığı yerden devam kararı veriyorsan şayet; dusko tosic de birbuçuk hafta sonra oynadığı bir maçta göreceği kartın cezasını birbuçuk hafta evvel 57 dakikası oynanan bir maçın oynanamayan son 33 dakikasında tamamlar arkadaş!

  etme bulma dünyası...

  bi'şeyleri götünden uydurduğun kurallarla örtbas etmeye çalıştığın anda bi'yerlerden açık verirsin, cümle âleme rezil olur, kalırsın.

  bu budur yani...

 • dangalak

  oynanmamis macta ceza mi cekilir lan harbiden. bildigin kural hatasi. bjk’nin yine hukmen yenilmesi lazim.

  2