duyar kasmak

 • dimi

  dilimize yeni yeni yerleşmeye başlamış deyim. konuyla hiç alakası olmayan, abartılı ve göstermelik şekilde duyarlı olmaya çalışmak.

 • singerbobv2

  insanların sözde sosyal mesaj vermek amaçlı yaptığı, yaparken de kendisini övmeyi unutmadığı, temel aldığı söylem " hepiniz eziksiniz, duyarsızsınız, en çok ben duyarlıyım, en çok ben. lanet halk. " olan, popülerliğin hedeflendiği, yapay elit tavırlarla brujuvaziye selam çakılan bir harekettir.

  8
 • ironemin

  çoğu zaman körü körüne hiçbir bilgisi olmadan ve nedenselliğini mantıklı ilkelere dayandıramamaktan kaynaklı kendini rezil etme şeysi.

 • bloodyseth

  insanların diğerlerine yaranmak, bir konuda destek alabilmek veya kendini diğerlerine gösterebilmek amaçlı yaptığı şerefsizce bir davranış.

  ne yazık ki kötü sözlükte de oldukça yapılıyor. adamın 15 - 20 önceki entrsi eleştirdiği yazarın kafasında bir entry olabiliyor. çok ilginç. gerçekten sahtekarlık.

  Edit: duyar kasanlar alındı :D
  edit2: anlamadığım durum şu sizce duyar kasmak güzel , hoş bir davranış mı? hayırdır yani eksileyen arkadaşlar neyin kafasını yaşıyor anlamadım keşke moderasyon eksileyenlerin kim olduğunu söylese de sözlükteki duyar kasıcı tayfa ifşa olsa. böylece siz bir şey savundukça biz siklemeyiz.

 • estacado

  (bkz: başlığı kimin açtığını anlamak)
  ya da canlandırmak diyelim.

 • cryptopunk

  insanların duyarlı olduğu konular farklıdır;

  insanların yaptığı seçimler yüzünden zarar görmesi hatta ölmesi benim umrumda bile olmaz sen yapmışsın o seçimi, bedellerine de katlanacaksın bu kadar basit.

  ama insanların elinde olmayan şeyler için tecavüz, taciz vb.... gibi seçim değil zorla olan şeylere de tepki gösteririm bu benim yaptığım bir seçimdir.

  neye tepki gösterip neye göstermeyeceğim benim seçimimdir sözlükteki çoluk çocuğun değil.

  ona tepki gösterdin burada neden göstermiyorsun diye birşey olamaz. kimseyi de ırgalamaz.

  asıl iki yüzlülük önce seçimi yapıp sonra arkasında duramamaktır. eğer sen o seçimi yapıyorsan sonunda zarar gördüğünde de bebek gibi ağlamayacaksın.

 • mr erik

  bunu yapan çok insan var çevremde. en kötüleri de grupların engellilere, lösemili çocuklara vb. düzenlediği gezilerde fotoğraf çekip instagramda paylaşanlardır.

  1
 • frante

  adım adım şahit olmak çok zevkli. bi süre "ne anlatıyor bu çift çoraplı" diye düşünerek okuyorum. büyük resmi görene kadar bu böyle devam ediyor. hançerli kısma gelince işin rengi değişiyor. bakıyorum duyara giden taşlı yolda hiç yalpalanma yaşamıyor, tamam diyorum, yapmış.

  tabirin kendisinde sorun var, orada tamamız.

 • donmeyen at

  komple edit:

  duyar kasanlar en adi orospu çocuğu olabilir. gördüğünüz yerde belalarını sikin piçlerin. aqmun hıyarları. sizin kökünüzü kazıcaz olum. bratva modeli sikicez sizi. hepiniz yok olacaksınız. değersiz yığınlara dönüşeceksiniz. aqmun arsız nursuz piçleri.

 • nymphe

  cildi güzelleştirir, ömrü uzatır.

  tanımadan etmeden, duyar kasmakla suçlamayın ne demek anlamadım. her duyar kasanla tanışıp'' acaba bu duyarı niçin kastınız'' mı diyeceğiz. adam/kadın kendini 100 m den belli ediyor bi kere... samimiyetsiz tipler.

 • wanda

  youtube'da sherlock dizisinin son sezonunu çözümleyen bir kadın var. baya baya eleştirmiş iyisiyle kötüsüyle. arada bir cümle kurdu; sherlock ve mycroft yetmiyormuş gibi üçüncü ve ultra süper deha kız kardeş çıktı ortaya. bunların hepsini şu an emekli olan bir çift yaptı dedi. şuraya görseli bırakıyorum.


  https://kotusozluk.com/gorsel/2017/01/25/duyar-kasmak-1.png+duyar kasmak


  şahsen şu kafada biriyle tanışacak motivasyonunuz olmadığını düşünüyorum. duyar kasanlara duyar kasıp ironik bir farkındalık yaratmak istemiş olabilirsiniz. ciddi anlamda bunu yaparkan "farkındalık yaratmalıyım" demediniz çünkü bu herhangi bir şeyi fark etmemizi sağlamayacak.

  duyar kasanlar için duyarlı olalım çağrınıza cevap veriyorum, yumruklayacağız.

 • yer mi lan anadolu cocugu

  ya bu konuda donmeyen at'ın hardcore bir entrysi vardı ama bulamadım. o entryi bulup ölümsüzleştirmek lazım. çünkü bu konudaki en kapsamlı ve en kısa izah o entryde.

  edit:
  buldum ihihi <3

  https://kotusozluk.com/gorsel/2017/03/01/duyar-kasmak-3.jpg+duyar kasmak

  5
 • parliament mavisi

  sözlükte hızlı level atlamanızı sağlar. ayrıca 10 level sonra zindan görevi açtırır. size tavsiyem party kurup 2'li 3'lü duyar kasmanızdır. böylelikle daha hızlı level atlarsınız. bizim level olmuş comolokko. bu saatten sonra ben mi kasayım amk?

 • sokakjargoncusu

  kişi kendinden bilir işi deyimi kısaca özetler bu durumu.samimi fikirlerle bahsi geçen her konu hakkında yazan,çizen her insan övgüyü ve samimiyeti hakeder.

  diğer yandan sadece eyyam için yazan,çizen insan ayın ondördü gibidir.

 • limoni

  son günlerin gözde eleştiri cümlesi. duyarlı olmak giderek marjinalleştirildiği, bencil olmak da normal karşılandığı için hiç şaşırtıcı değil ne yazık ki.

  ay duyar kastın da derler şimdi.

  2
 • olly

  interaktif mecralara dair hiç hoşlanmadığım akışkanlıktır. tıpkı tabirin kendisinin de hoş olmadığı gibi...

  ülke olarak panteremellerden geldiğimiz süreçtir vesselam...

  meriçlisi diyelim elbette...

  2
 • bartvader

  --- spoiler ---

  bu laf duyarlı olmak artık önünü alamayacağımız bir yere gelerek klişeleştiğinde o klişeyle dalga geçmek için ortaya çıkmıştı. ama burada ufak bir iq gerektiren bir durum var; etrafta onca dert varken "yerlere ciklet atmayın martılar onu yiyip boğuluyorlar" diyen insanlara deniyordu yuh artık böyle duyar mı kasılır amk diye. sonra bunu ortalama internet kullanıcısı klavyesine pelesenk ederek asıl etraftaki problemler için kullanmaya başladı.

  he komik mi, komik. ben de kullanıyorum. güvercinlerin gözüne cd tutan arkad

  --- spoiler ---

  böyle bir taslağım var. birine laf ediyorum ama gram hatırlamıyorum valla. kimse o çıkarsa bu laf bana diye buradan kaos çıkartabiliriz sanırım. ✌️

  edit: ya sana laf atar mıyım ben. birine giydiriyorum, onu yaparken de senin üzerinden açıklıyorum. ama kim. hmmm.

  1
 • yer mi lan anadolu cocugu

  "duyar kasmak" ile "duyarlı olmak" arasında bir fark var ve duyar kasanı sikeceğiz diye duyarlı kimselerin sikildiğini gözlemledim çoğu defa. kurunun yanında yanan yaş muamelesi gösteremeyiz bu insanlara, çünkü bunun tanımı şeytani kötülüğe çıkar. düşünsenize duyarlı insanlara zarar veren bir kimsesiniz? duyarlı insanlara! yani iyi, yardımsever insanlara!

  haybeden çene çalan, text olarak duyarlılık gösterdiği konuda fiili olarak bir eyleme geçmişliği bulunmayan, açıkçası bunu sosyal medyada çizdiği profiline bir kostüm olarak yapanları sikmeliyiz. bir ara gelin beni de sikin bu arada. böylesi bir konuyu bile "sikmek" üzerinden, yani ziyadesiyle cinsiyetçi bir zihnin gereciyle anlatmaya çalışan beni de sikin.

 • crimewave

  bazı insanların küçük beyinlerinde anlamaları gerektiğini düşündüğün şeyler için faydalı.

  duyarlı olmak=duyar kasmak olmuş
  hem kasarım ak kime ne ?

 • kabul

  arsimet masasında çok çalıştı ama çekim kuvvetini hamamda buldu. konuyla alakalı fikrim bu.

  duyarcilara pek itibar etmeyin zira onlar pek bi' riyakardir

 • ugurkaradeniz

  hiçbir zaman amacım olmadı.yalnız bazı şeyler varki dalga gecilemez o senin beğeni toplama arzunun veya egonu tatmin etmenin aleti olamaz.insanların kutsal kabul ettikleriyle bunları karsilayamazsin.

  2
 • laf ebesi

  duyar kasanları neden linç ediyorsunuz? onlar da insan. hem güzel bir dünya için çabalıyorlar tamam mı? sizin sarkastik laflarınızı hak etmiyorlar!
  dünyayı duyar kasanlar yönetsin!

  ay sinirim boşaldı!

 • dmnrzv

  Genelde göt duyarı kasılıyo mesela bu sözlükte garip.

  2
 • tenchu

  ya abi benim kürt arkadaşlarım var işin aslı öyle değil hem demirtaş barıştan başka ne dedi ki?

  1