crimewave
Anadolu yakasından nasıl gidilir?
( ilçe olan )

Teşekkürler.
dmnrzv
Vapurla Beşiktaş + iskeleden bebek otobüsü
donukmavi
İlçe olan diyor adam :)
donukmavi
Bro metrobüse yakınsan metrobüse bin edirnekapı'da in. Yukarı çıktığında tramway durağının oradan minibüsler var arnavutköye bollucaya vs
yokoylekararliseyler
tren istasyonu var.

kara tren.
donukmavi
Vapurla geçiceksen de eminönü iett garajından 336'ya bin son durak arnavutköy garajı.
donukmavi
Arkadaşlar adam bebek arnavutköy tarafını demiyor hepiniz mi burjuvasınız :)
dmnrzv
Ben bi tek arnavutköy biliyorum
donukmavi
:) hayır izmir'li halinle niye istanbul'da yol tarif ediyorsun anlmıyorum ki.
isis
Donuk mavi doğru söylüyor. Ne yazık ki ben de oraya nasıl gidildiğini biliyorum..... Tavsiyem Eminönü. Dolmuşlar çok kötü çünkü. En kötü ihtimal ulubatlıdan mescidi Selam tramvay hattı ve de son duraktan iett veya dolmuşla gidilebilir. Yine de en temizi 336 Eminönü hattı. Yalnız merkeze mi gidiceksin? Neresine? Merkeze gideceksen Fatih cad. Durağında inmen lazım. Daha detaylı bilgi için dm pls.
dmnrzv
:( ağlattın donuk
isis
Bi de 336 iskeleden kalkmıyor. Tiii ilerde durağı. 'Tiii ilerde' hakkında daha detaylı bilgi için de dm.
donukmavi
İstanbul'u en çok ben biliyom bana dm at :) zaten arnavutköy yaşadığım yer olan gazi mahallesine yakın :)

Merve Hanım hakkettiniz ama siz de.
isis
Şimdi burada yaşadığım yeri mi söyliyim? Gazi Mahallesinden daha yakın olduğuna emin olabilirsiniz......... Taşoluk, bolluca, imrahor, Boğazköy ahsjsk hepsini tarif ederim.
donukmavi
Oha benden daha varoşu da varmış shshahaj Bolluca'da annem olmasa gazi'yi asla geçmem. Bildiğin dağ orası.
donukmavi
Şimdi Göktürk'de müstakil evim var diyip parayla dövüyormuş hepimizi agsha
isis
Ahsjsjs benim dedelerim göçmüş dedelerim doru konuş :D neyse sayın crimewave de zaten biz cevap verene kadar gitti herhalde :|
donukmavi
Ben de hep dedemlere saydırıyordum ulan başka yer bulamadınız mı istanbul'da diye :) 1965 de ortalık daha dutluk sarıyer beykoz dururken neden gazi yani.
pobeda
Kahrolsun fakirlik.
hope
Eğer beykoz taraflarındaysan kanlıcadan motorla emirgan geçip oradan beşiktaş otobüsüyle gidebilirsin. Eğer araban ile gideceksen en pratik tavsiyem fsm köprüsünden sonra baltalimanı etiler çıkışı verecek sağdan. Oradan girdikten sonra etiler tabelasını takip et hisarüstüne doğru çıkaracak o yol seni. Orada birine sor tarif eder dümdüz bebek tarafına iniş var. Sahile varınca sağa dön 1 kilometre falan sonra arnavutköy. Veya beykoz merkezden geleceksen yenikoy vapuru sonra 25e 42t bunlara binip sahilden gidebilirsin. Eğer boğaziçi köprüsünü kullanarak arabayla geleceksen sanırım yine etiler tarafına bağlanıp bebek sahile inerek gitmen pratik olacaktır. Kadıköy üsküda civarindn geleceksen beşiktaşa vapur sonra ortaköy yönüne giden duraktan bebek ten geçen bir otobüse binerek gidebilirsin. Son olarak çengelkoy den arnavutkoy e vapur olması lazım. Saatlerine bakarsın işine yarayacaksa. Başka güzergah aklıma gelmedi. Bildiklerimi yazdım.
donukmavi
Abi adam ilçe olan diyor inadına mı yapıyorsunuz anlamıyorum ki :)
hope
Son olarak fsm üzerınden toplu ulaşim ile geleceksen 500t binersen 4 levent in oradan emirgana doğru inen bir otobüs olmasi lazım. Indiğinde arkada büfe var biliyorlar sorarsan yardımcı olurlar. O otobus ile sahile inip sahilden beşiktaş yönü otobus ile gidebilirsin. Veya 522st 122c vs gibi levent tarafı giden otobüslere bineceksen metro ciry önünde in. Geçen 2 otobusten biri beşiktaş gider. Beşiktaşa geçip sahil otobusuyle bebek yonune devam et.
crimewave
Arkadaşlar teşekkürler ilçe olanı sormuştum donukmavi'nin dediği gibi.

Gece beşte evden çıktım hala yoldayım bakalım, donukmavinin izinden gidiyorum.
nosqua
oha iki tane mi arnavutköy var :o
caracal44
Tanım:arnavutların yaşamadığı köy.
donukmavi
İstanbul'da yaşyıp da şaşıranlar varsa gerçekten üzülürüm :( İstanbul'un en büyük yüzölçümüne sahip ilçelerinden birisidir. Kemerburgaz Karaburun vs hepsi bu ilçeye başlandı.
nosqua
nee karaburun diye bir yer de mi var istanbul'da? inanamıyorum şu an bu söylenenlere......
karayilan
eskiden gopa bağlıydı. böyle esenyurt hadımköy filan o tarfalarda
caracal44
Kendimi metrobüs Şirinevler durağında inip, havaalanı metro istasyonuna aktarma yapan yolcular gibi hissediyorum. Yazarların şu an ki ruh halleri başlığına değil de buraya yazdım. Sıkıntı olur mu arkadaşlar sizin için.