1988
Spor öncesi ve sonra yeme içmeyle alakalı bilgilendirme yapabilecek yetkinlikte biri var mı? Çoğunluk koca götlüdür ama...
yorumsuz
sor
1988
Kasları güçlendirmek için spordan önce ya da sonra ne yemeli ne içmeli? Protein ağırlıklı olması gerekiyor okey de, öncesinde mi sonrasında mı daha iyi??? Yani ne zaman ne yesek kasa dönüşür?
yorumsuz
Sporu kaç gibi yapmayı düşünüyorsun? bu önemli ilk önce. Spordan önce sade türk kahvesi veya filtre kahve içebilirsin. Yapacağın spor için oldukça faydalı. senin metabolizmayla ilgili sorunun yok zaten. en azından benim gördüğüm. Kaslar için gerekli proteini alman gerekiyor. Spordan sonra bir porsiyon ve yanında mutlaka yoğurt, süt veya ayran gibi ürünler tüket. hafif beslen

edit: spor sonrası sadece protein değil karbonhidrata yönelik besinlerde almalısın. ince dilim ekmek, 5 kaşık bulgur gibi
donukmavi
Sor
1988
Hmm o zaman anladığım spordan sonra protein almak gerek
yorumsuz
yeap, kızım senin neyine spor. taş gibisin, sözlüğün gülüsün.
donukmavi
Spordan hemen sonra ilk yarım saat içerisinde hızlı sindirilen tercihen whey veya izole beef protein almalısın. Amacın kas kazanmak ise.
1988
Neyine olur mu yaa, genç değiliz artık tetikte olmak lazım hshsjdj o zaman ben spordan sonra sür muz yulaf karışımı okeydir sonucuna vardım yorumlardan
donukmavi
Enerjini de karbonhidratlardan sağla şekeri tamamen hayatından çıkart ve yağ oranınA mutlaka beslenirken dikkat et. Düzenli antrenman sonrası kardiyo öneririm.
donukmavi
Yulafı sabah al :) antrenmandan sonra süt sakın alma. Kazein çok sindirilir.
1988
Şekerle işim yok zaten. Onda sıkıntı yok. Şu an hafif bir diyet içerisindeyim de. Sadece sporu ne şekilde takviye edebilirim doğal yollardan derdim o
1988
E ne yiyim spordan sonra protein deme isim ver adres göster o zaman dana antrikot mu yiyim ne yiyim
yorumsuz
valla ben genellikle spordan sonra yulaf ezmesini tercih ediyorum. kuru meyvelerle istediğin gibi karışım elde edebilirsin.


üüüf sen şu donuğu dinleme. protein tozu önerir sana o. Sen doğal takıl.
donukmavi
Diyorum ya whey proteini al :) marka mı vereyim
1988
Whey ne yaa??? Toz mozsa işim olmaz body building yapmıyoruz herhalde
donukmavi
Protein tozu doğal zaten. Normal olarak protein ihtiyacnı karşılayacak kadar yiyemezsin zaten. Tamam :) yulaf süt kuru üzüm sabah ye. tavuk ton balığı salata yumurta ve lor alıyorum ben. Bazen sıralama değişiyor. Spor sonrası mutlaka whey protein alırım. Öncesinde ise karbonhidrat yüklerim ki enerjik olayım. Kas gelişimi için mutlaka vücut ağırlığının 1,5 veya 2 katı kadar gram olarak protein almalısın.
yorumsuz
üüüüf kasların capsini at, ona göre seni ciddiye alalım birader. Azıcık kuru sıkı yapıyor gibisin. Atsın değil mi 1988?
donukmavi
:) hulk değilim kendi çapımda fit bir insanım. Kondisyonum da yerinde bu kadar. İstediğin gibi beslen beni ilgilendirmiyor ben sana öneri sundum sadece.
1988
Aynen at bakalım da protein tozları işe yaramış mı görelim djdjdkkd bu arada teşekkürler bilgilendirme için
donukmavi
Bunlar benim kendi şahsi fikirlerm de değil ayrıca. Herkes tarafından kabul edilen standart internet aramasıyla ulaşabileceğin temel şeyler. Ben sanki anabolizan kür önermişim gibi bi ortam oldu. Neyse sağlıklı bir yaşam diliyorum herkese :)
isis
Spor esnasında kendini kötü hissediyorsan; misal benim başım dönüyor, midem bulanıyordu Zaman zaman, bi adet muz tavsiye ederim bir yarım saat önce gibi. Spordan birkaç saat önce yemek yemiş ol. Arada kuruyemiş atıştırabilirsin, enerjini toplamak için. Mümkünse akşam saatlerini seç, daha etkili oluyor. Spordan sonra da protein ağırlıklı beslen ama çok yüklenme. ilk aşamada yapabiliyor olduğun için fazla ağırlık çalışma. Bu hataya düşmüştüm :D şişiyorsun. Hoş olmuyor. Eğitmenin verdiği programdan sapma derim. Ölçümlerini düzenli yaptır ki takip et bi değişiklik var mı. Kilonu baz alma daha çok ölçülere dikkat et. Zaten fiziğin düzgün, sıkılaşmaya ihtiyacın var. Programlar dahilinde eğer varsa pilates gibi etkinliklere katıl, kendi başına yapma. Tehlikeli olabiliyor. Squat yazmasalar bile kendin başla ilk iki ayda değişim fark ediliyor. Fakat bırakma :D ben bıraktım ve yine eskiye döndü çok afedersin...... istikrarlı ol :( gratis'te çok sevimli organik atıştırmalıklar var biraz pahalı ama diğerlerine kıyasla güvenilir görünüyor. Alıp tüketebilirsin. Benden bu kadar. Geçen Dönem bu disiplinle 5 kilo verdim iki ayda. Hala koruyorum onu.
caracal44
Benim anlamadığım o kadar iş temposuna rağmen siz spor yapacak enerjiyi nerden buluyorsunuz. Onu geçtim bi de bunla ilgili yeme içme muhabbetine de ayrı bir özen gösteriyorsunuz. Ben bedava spor salonu olduğu halde gitmiyorum bile. Gereksiz bana göre böyle şeyler.
pobeda
Günaydın. Ben caps attı mı onu sormak için gelmiştim.
donukmavi
@Pobeda attım ve şuan karın kaslarımla reçelli marmelatlı fantazi yapıyoruz.

@Caracal44 İşten 5 de çıkıyorum eve gelmen 6-7 o gün nerede çalıştığıma göre. 8-9 gibi spora gidiyorum. 1 saat sürüyor ortalama zaten çok az kardiyo yapıyorum yağ oranım iyi durumda diye. Kardiyo ağırlıklıysa programın tabi sıkılmak normal.

Bir de spor salonunda bir arkadaş çevresi oluşturunca daha güzel oluyor.
pobeda
Hımm. Afiyet olsun. Artan reçel varsa bana da gönder lütfen.
hope
Ben spor sonrası künefe sütlaç veya ulaşma imkanın yoksa marketten 2 tane fıstıklı damak alıp yemeni öneririm. Yorgunluğunu hızlı atmana yardimcı olur.