hipokondri

· duyuru
hope
lütfen goygoya almayın. tek sorum şuan anlatacağım durumu yaşayıp aşan var mı. aştıysa nasıl?

hayat kalitem inanılmaz düştü. sürekli ciddi bir hastalığım olduğunu düşünüyorum.henüz ortaya çıkmamış tespit edilememiş ciddi rahatsızlığım olduğunu düşünüyorum. yaşım 23. son 1.5 senede 2 kez check-up a girdim. sürekli yakın bir zamanda tespit edilecek bir hastalıkla yavaş ve acılı bir şekilde öleceğim inancı var. bazen uyumakta zorlanıyorum. göğsümde ufak bir ağrı bile olsa film çektirmeye gidiyorum. en keyifli anlarda bile aklımda bu var. yeri geliyor arkadaşlarımla beraber içerken hatta inanması güç gelecek ama bazen sevişirken bile aklımda bu düşünceler oluyor. bir taraftan zihnimi kurcalıyor ve atmaya uğraşıyorum. yeter ki ufacık bile olsa fiziksel rahatsızlık hissettiren bir durumum olsun. zihnimde en kötü hallere bir şekilde dönüşüyor. hiçbir rahatsızlık yoksa bu sefer hastalığın henüz belirti vermediğini düşünüyorum. hayatım inanılmaz etkileniyor. huzurumu enerjimi yitirdim. lütfen bana yardım edin. psikoloğa gittim 3 4 ay kadar sanıyorum daha iyi durumdaydım ancak tekrar aynı hale döndü. bana bir şey söyleyin. bunu aşan yenen varsa bir şey desin.
dmnrzv
Salaksın.
hope
siktir git.
dmnrzv
Sen siktir be.
Aklı başında olan zaten böyle paranoyalara girmez. Adam ol. Doru konuş.
allahsizlik yapmayin
Böyle devam edersen gerçekten bir Hastalığın çıkar. Vücut böyledir, neye odaklanırsan onu yaşatır sana. Kendini doğrulayan kehanet gibi. Bir psikoloğa git. Onu yapmaya üşeniyorsan tıbba güven :/ yani çekapa girip de bi şeyin çıkmıyorsa bir şeyin yoktur. Kaderci ol azıcık. "hayırlısı, olacağı varsa olur,olacağı varmış, her şey olacağına varır" gibi saçma salak cümleler kur. İnanarak kur bu cümleleri yani inanmak çok zor da değil zaten, sadece biraz teslimiyet lazım . O zaman rahat edeceksin.
allahsizlik yapmayin
Aklı başında olmamakla herhangi bir psikolojik rahatsızlığı bulunmak aynı şey değil. Hipokondri de bir psikolojik problem, herkesin başına gelebilir. Karnım ağrıyor ne yapmam lazım diye duyurularda öneri isteyen birine salaksın/bozuksun demek neyse burda bunu yapmak da aynısı işte. Bulşit yani. Bu duyuruların amacı var, bazen goygoy yapıyoruz ama ciddi bir şey sorulduğunda hakaret etmeye çalışmak baya büyük problemlere delalet ediyor. Git başka yerde uğraş ara kendine. Adam dert anlatmış, insanlara böyle konularda hakaret ederek eğlenemezsin.
hope
allahsizlik yapmayin çok teşekkür ederim
dmnrzv
Of çok problemliyim :(
allahsizlik yapmayin
Rica ederim.
quite alright
Bu kadar nefret niye?
bittersweet
Goygoy değil. Bir şeyi 40 defa söylersen o şey olur. İyi düşün iyi olsun.
redrum
hastalık hastası türkçesi. arkadaşlara katılıyorum bu arada. tamamen senin kafanda olan bir şey bu.
gademsiz
Vücudunu yoracak hobiler bul. Yormak istemiyorsan maket uçak yap. Sürükleyici video oyunları oyna.
donmeyen at
benim babaannemde vardı bu. hiçbir şekilde önüne geçilemedi. ama böyle böyle 85 yaşına kadar falan yaşadı.
merhaba
hayat sıkıcı değil paran yok şevket.
sessizamagururluharf
daha sağlıklı yaşamaya özen göster bakalım belki kendini daha iyi hissedersin ve psikoloğa gitmen gerekiyorsa git. tedavin ne kadar sürmesi gerekiyorsa sürsün, yarım bırakma. ayrıca şu ciddi konuların altında boş yapan boş kafalar görmekten ne zaman kurtulucaz.