ufaktefek
Ben bu yıl bir sendikanın yurdunda kaldım. bizi yurda geç yerleştirdiler (4 ay sonra), imkan olarak sundukları şeyleri oyalaya oyalaya bugüne kadar vermediler ve sanırım yurt değil misaifrhane olarak görünüyomuş ruhsatı falan yokmuş. Çoğu şey de eksik. Bunları şikayet etsek işe yarar mı, nereye şikayet edicez?
yesilzeytin
İşe yarayıp yaramamazı ne yazık ki oranın sahibinin hatırlı dostları olup olmamasına bağlı. artık memlekette her konu böyle
scrooge
Bu yurda girerken herhangi bir sözleşme yaptıysan ve sözleşmede "alamadığını belirttiğin" hizmet belirtiliyorsa, belki bir hak talebin olabilir. Ama tüm bunlar şifahen konusulduysa, bir beklentin olmasın. Ne derler, "söz uçar, yazı kalır".

Bunun dışında ruhsatı ya da benzeri evrakları eksik, ya da illegal bir pozisyonları var ise şikayet ettiğin taktirde başları ciddi şekilde ağrıyacaktır. Ama senin bundan bir kazanımın olmaz, sadece intikam almış olursun. :)

bu arada söz konusu şikayetin il ya da ilçe milli eğitim müdürlüğüne yapılabileceğini düşünüyorum. Gerçi bimer-cimer gibi yollarla bile rahatça şikayet edebilirsin. Ilgili kurumlara onlar şikayetini sevk ederler.
ufaktefek
Teşekkür ederim