efendi beşiktaş

 • olly

  pek afacan beşiktaş yönetiminin spor toto süper lig 2016-2017 sezonu pr'ıdır bu.

  beşiktaşlı taraftarların veya futbolcuların taşkın davranışları üzerine bir takım esra ceyda spor otoritelerinden, "bu mu efendi beşiktaş, yemişim böyle efendiliği," mukabilinden söylemler işitmekteyiz.

  bakın, beşiktaş derken; türk kulüplerine gerçek taraftarlığı öğreten, deplasman yasaklarını kaldırtan bir camiadan bahsediyoruz. efendi beşiktaş demek, beşiktaş jimnastik kulübü'nün tüm branşlarındaki sporcuları ve taraftarlarıyla birlikte robdöşambrlı adamlar imajı çizmesi anlamına gelmemektedir.

  bu bir niyettir, bir idealdir.

  örneğin fenerbahçe'nin, "yıkılmaz son kale fenerbahçe," sloganı bir realite değildir. sadece ve sadece fenerbahçe spor kulübü'nün çizgisini ve idealini ifade eden bir pr örneğidir. bu cümleyi kurduğunuz zaman cumhuriyetin koruyucusu vazifesini tek başınıza üstlenmiş olmazsınız. her şeyden önce camianız buna hazır değildir. lâkin yine de güzel bir çabadır.

  efendi beşiktaş da işte tam olarak bu kadarcıktır.

  beşiktaş taraftarı'na enjekte edilmeye çalışılan kültür bulunmaktadır. ve hepsinden önemlisi, türk futbolunu içinden düştüğü bataktan çıkarmaya örnek teşkil edecek en düzeyli çalışmalardan biri olmaktadır.

  feda ile başladık, gururlan ile devam ettik, efendi beşiktaş ile uzadık! yeni sezona daha cicilerini bekliyoruz.

  hayırlısı...

 • fakir

  TFF başkanına 100 milyonluk borçlarından sebep, alayı kuduz yoksa bunların.

  3
 • rulman fetisisti

  b. jimnastik kulübü yöneticilerinin düşük iq’lu tinercilere tişört satmak için uydurduğu komik slogan.

  olayın üzücü yanı ise, tinerci güruhun bunu sahiplenmesi oldu. şöyle efendiyiz, böyle saygılıyız diye salak salak gezdiler aylarca. her maç ağıza alınmayacak derecede ağır küfürler eden, aynı zamanda filozof ve edebiyat öğretmeni olan çok saygıdeğer(!) hocaları bile tek başına ‘efendi’ olamayacaklarının göstergesiydi aslında...

  neyse... umarım b. jimnastik kulübü yöneticileri krizi fırsata çevirme düşüncesiyle dünkü maçla ilgili tişört falan basar da biz de götümüzle güleriz bu tinercilere. cem papilalı ağlamalı falan bi tişört bekliyorum sizden. haydi koçlar!

 • olly

  son dönemde yaşanan gelişmelerle birlikte esra ve ceyda kardeşler tarafından pek bir goygoyu çevrilen piar çalışmamızdır.

  bu işler türkiye'de böyle seyretmektedir.

  örneğin çin pazarına açılacak olursunuz, peşinizden gelmek ve yükselen çıtayı daha da yukarıya çekmek için çaba sarfetmek istenmez bu ülkede! beşiktaş'ın çin pazarına açılmasını engellemek maksatlı arayışlara girmek, örneğin kulübün ismini çin halk cumhuriyeti hudutları içerisinde kötülemek daha kolaydır.

  efendi beşiktaş!

  burada da beşiktaş'tan daha efendi olmanın değil, beşiktaş'ın ne denli efendi olamadığının ispatına girişiriz milletçe!

  daha evvel de söylemiştim fakat tekrarlamalıyım.

  efendi beşiktaş kavramı varolan bir gerçek değildir. sadece beşiktaş kültürü değil, mevcut tüm organlarıyla dünya futbol kültürünün beşiktaş taraftarından gelmesini istediği noktadır. efendi beşiktaş, vodafone park'taki beşiktaş maçlarını şartlar ne olursa olsun efendice izlemesi beklenen beşiktaş taraftar profili arayışıdır.

  bunu bizim gerzek topluma bir türlü anlatamadık, anlatamayız da elbette...

  hayırlısı...

 • yokoylekararliseyler

  dün gece üç harflilerin kulağıma fısıldadığı.

  üç defa.