elementary

 • red john

  olmamış dizi.

  john watson karakterinin joan watson olması bi yana, irene adler'in moriarty yapılması bir yana, mycroft'un aşçı olması diğer yana. tamam farklı bi iş çıkarmaya çalışmışsınız, tebrikler lakin bu kadar da yapılmamalıydı. şimdiki nesile sherlock holmes hikayesini yanlış aktarıyorsunuz. okumaktan çok izlemeyi seven bir nesil var, anlatabiliyor muyum?! ''dr. watson erkek miydi, kadın mıydı?'' gibi bir tartışmaya bile girebilirler ki ben böyle olmasını istemem. moriarty gerçekten irene adler (the women) mi çıkıyordu lan gibi yanılgılara kapılsınlar istemem. hem bi kere bayan hudson'a da ayıb. tüm bunları da bi kenara bırak, ingiltere'ye ait olmayan bir sherlock holmes yapıyorsun bre vicdansız. (ingiliz hayranlığına dikkat çekmek istiyor) 221b baker street yok, londra'nın eşsiz güzelliği yok. öeh.

  ''çıkarım'' yaparken ekstra bir açıklama yok. (sherlock'taki gibi) falan, filan... bunun nedeni ise bbc'nin sherlock'unun telif hakkı istemesi ve kullandığı ögeleri kullanmasını yasaklaması imiş. atkı, şapka, yakalı pardesü, telefona gelen çağrı ya da mesajların ekrana verilmesi gibi... işte bunlar olmayınca da bi sikime benzemiyor.

  oldu olcak beni de sherlock'un çaldığı keman yap amk.

  2
 • pobeda

  ing. basit, sade, öz; ilk, başlangıç, giriş; temel, asıl, basit, ilkel, saf, doğa güçleri ile ilgili.

  bi de,
  (bkz: elementary school)

 • olly

  hah, bana böyle gel!

  yok beyin fırtınası diziymiş de, yok amanın da amanın pek kutsalmış da, yok anasının herekesiymiş? alakası yok!

  bak, şu çok net: televizyon gerizekalı edevatıdır!

  iki ayrı husus var; ya gerizekalı olacaksın da televizyon seyredeceksin, ya da gerizekalı olmak için televizyon seyredeceksin. dolayısıyla televizyonda izlediğin bir meselede zeka pırıltıları aramanın anlamı yok!

  elementary!

  bundan daha gerizekalı bir dizi olamaz. tam bana göre! hani eskiden apartman kapısının girişindeki merdivene göt koyup çekirdek çitlemek gibi? 5 sezon, her biri 20 küsür bölüm... günde 2 bölüm seyretsen, 1,5 aydan fazlaca bir süre avalsın, gerzeksin? bundan daha şahane bi'şey olabilir mi? boş zamanlarını boş zamanın bizatihi kendisinden daha da boş değerlendirmek adına bundan daha iyi bir dizi bilemiyorum.

  gayet iyi dizi... çitlenir.

  2