enişte

 • diko

  kız kardeşin kocasına verilen ad. halanın, teyzenin kocasına da enişte denir, anadolu'da önemli bi yer tutan enişte için inişte ve yokuşta gibi çağrışımlarla beraber en sonunda da eşeğin yoksa enişten de mi yok denir ki iyice boku çıksın olayın.

  1
 • amonra

  bayram ve seyran harici halk tarafından öpmesinin yadırgandığı kişidir. (bkz: bayram değil seyran değil eniştem beni niye öptü)

  1
 • kedilikiz

  kendine yakın hissediyorsan abi der duvarları yıkarsın.yok efendim sevmiyorsan enişte der sınırı çizersin.

 • kuruntuyonetmeni

  mangal yakan insan türüdür. evlenirsem tek çocuk olmasına dikkat edeceğim eşimin.

 • cavdarmahmuzu

  köpektir bizim orda her işe enişte koşulur,afedersiniz biraz taşak yalayıcısıdır.ama maraşta enişte kardeştir gidin maraştan kız alın aklınız varsa ülen...

 • roronoa zoro

  ablanın, halanın, teyzenin kocasıdır.
  ben de var bi tane bundan. zaten normali bi tane olmasıdır. ablam da normal bir insan olduğundan bi tane enişte var işte. her zaman yardım sever, her zaman iyimser, her zaman benden yana yıh yıh yıh.

 • cene yapma

  toros steyşınla sülaleyi kınaya götüren muhterem kişilik.

  1
 • Ev seksisi

  baldızı hep çoşturur.


  crazy enişte

  1
 • trapper

  Dümbügün biri. Sana ne amın düdüğü sen işine baksana sana mi kaldi haber vermek. Neymiş borcumun vadesi dolmak üzereymiş. tamam verecez paranı.

  1
 • sergerdan

  istihbarattan sorumlu akraba. herif darbeyi eniştesinden öğrenmiş.

 • cryptopunk

  amerika cia
  rusya fsb
  israil mossad
  ingiltere mi 6
  almanya bnd
  türkiye enişte

  (bkz: milli işsizler teşkilatı)

 • arveles

  aslında tatlı bi insan ama kardeş desen değil,el oğlu da sayılmaz. ablanla azıcık didişseler sen bizim kıza ne diyon lan diye atılasın gelir falan enteresan bi tip. ama ablanın sözü azıcık geçiyosa sizin ailenin amelesi olur.

  (bkz: brother-in-low)

 • multimum

  artvin ağzı ile (bkz: yenişta)

  1
 • jamaikaberesi

  Doblo'ludur kesin

  1
 • ormanlarinefendisi

  fıkra anlatır, bütün illerin plakasını ezbere bilir.

 • piremses

  atmasam olmazdı
  https://kotusozluk.com/gorsel/2016/11/16/eniste-2.jpeg+enişte

  7
 • caracal44

  Benim için çorap adam anlamına gelen zat-ı muhterem. ne zaman Ablamlara gitsem bir kaç çift çorabını cebe atıyorum. üstelik adam Pierre Cardin giyiniyor. kaliteden şaşmıyor yani. benim gibi pazardan 10 tanesini 10 tl'ye almıyor. en son ablama ya bu çoraplara noluyor durmadan eksiliyor. yenecek bir şey değil ki bunlar diye söyleniyordu garibim. Sjkjkjs

 • henip

  farklı türleri vardır. sessiz sakin enişte, kavgacı enişte, alkolik enişte, fakir enişte, zengin enişte, baldız sever enişte, istihbarat şefi enişte gibi gibi...

  2
 • bipolar bear

  "zengin çiftçi, kodaman" anlamındaki Farsça anguşte sözcüğünden veya Farsça "parmak" anlamındaki anguşt sözcüğünden türetildiği rivayet edilir.

  cümle içinde kullanımına örnek olarak:
  "hadi yine kaptın anguşteyi!" ve
  "bak geliyor anguştun evladı.." verilebilir.

 • dmnrzv

  Benim için enişte, ablamın müstakbel eşi. Genelde adıyla hitap ettiğim, modum yüksekse abim.

  Her zaman aklında çılgın girişimcilik fikirleri olan, televizyon izlerken kilitlenip kalan, Avrupa'da mba yapmış bi mühendis. Ama her zaman ailemizden biri. Hiç yabancı olmadı, sanki hep evimizdeydi. Hep iyi niyetli, aklından kötülük hiç geçmez ve kraliçesini çok sever.

  En yakın arkadaşlarımdan birisi aynı zamanda. ilişkimdeki ve hayatımdaki problemleri rahatlıkla anlatabildiğim, çünkü erkek arkadaşım da kendisi de koç burcu olduğu için bana çok güzel fikirler verir. Bizim ev dışında başka bi şehirde denk gelirsek mutlaka bi yemek ve kahve akşamında bol bol sohbet ettiğim birisi. Bana iş görüşmesi ayarlar, elinden geldiğince ön ayak olmaya çalışan birisi.

  iş bulamadığım için modumun düşük olduğunu fark ettiğinde hemen yerime bir sürü iş başvurusu yapar. Sonunda da üzülme dmnrzvcim, zaten yakında zengin olucaz sen sıkma canını der. Şirketi zaten kurdu gibi bir şey. Bak aile şirketi oluyoruz sen de cfo olacaksın diye beni güldürür.

  Ya çünkü benim canım eniştem ❤

 • caracal44

  Ahahaha entrye gülerek başlıyayım ki olurda bir gün burayı okursa sikmesin beni.

  elalem eniştesiyle batak oynar doblosuna biner pikniğe gider benimki de arabada sohbet ederken biseksüel oldum ben deyince artık eline mi alıyorsun diyor. Bu yetmiyor arabanın camlarını kilitleyip dünden yediği köy tereyağında köy yumurtasını anlatıp bi güzel osurduktan sonra arabanın içinde yamulmama sebebiyet veriyor. hayvanın oğlusu öyle bir ibne ki osurduktan sonra koltuktan kalkıp altta da biraz osuruk kalmıştır diye iyice zehirliyor. amın oğlu 10 fantom gücünde olduğu için seste çıkaramıyorum. kime ne diyem nerelere Gidem ben ya.

  5
 • caracal44

  Benim var bi tane sağolsun aramız iyi. bizim eniştenin de istanbul'da var bir eniştesi. durumu bayağı iyi. fabrikası, yazlıkları var avrupa konutlarında oturuyor ama balkonu boş damacana ve çuval dolu. para var ama tam bir avam.

  son zamanlarda organik tarım yaygınlaştı bilirsiniz herkes eskiye dönmeye başladı. Bu ibne de Çatalca'da bi arazi alıp kendine bahçe yapmış. ben malatya'da eniştemle beraberken telefonla aradı bizim enişteyi. kuşburnu ve alıç fidesi istiyor ki bahçeye diksin. hazır benim orda olduğumu da biliyor gelirken 44 getirir diye de talimat veriyio yarramın anteni. öyle sinirlendim ki. lan ibne babanın uşağı mı var sana fide getireyim? azcık paran var diye herkese istediğini yaptıracağını mı sanıyon göt?

  neyse götürmedim tabi ki. ben kendi dayıma teyzeme pekmez, peynir, kayısı, ceviz götürmeyen, yanımda ıslansam dahi şemsiye bile taşımaya üşenen bir insanım. Bu dengesize fide götürecek değildim zaten.

  1
 • metal isaretiyle egildi enistem

  bizimki beni Facebook’ta 2.el oto alım satım yapan bir gruba eklemiş. yav benim ne işim olur oto alma satmayla. rahatsız bu adam ya.

 • renault toros ile ralliye katilan adam

  düşünülenin aksine genelde kafadengi olan yaşça büyük akraba.

  iki tane var bende. büyüğü tam salon adamı. emekli olduktan sonra büyükada'ya yerleştiler halamla, dolce vita takılıyorlar. ziyaretine gidersin çaymış kahveymiş, işi olmaz. hemen açar bir şarap... mangal değil, barbekü yapar. has chp'li beyaz türk getir gözünün önüne. aha büyük enişte.

  küçük enişte Karagümrüklü, hasta beşiktaşlı, eski milli karateci, hala bitirim bir tip. iki sene evvel mi ne, yol verme kavgasında birini dövüyor salak. üç gün nezarette yattı o yaşta jğdjdğdjdgdj. sağlam biracıdır.

  ama dayı dersen iş değişir. ondan da iki tane var. biri tescilli hırsız, diğeri avarel.

  1