7 more entries
 • sezon sonu szalai ile yolların ayrılması ve bir sol bek alınması lazım. merkez orta sahaya da derin scout çalışmalarım sonrası muazzam bir yetenek olduğuna kanaat getirdiğim lukasz poreba'nın takviye edilmesi gerektiğini düşünüyorum. keza forvet, kanat forvet gibi mevkiler için de 7-8 milyon euro'nun gözden çıkarılıp julio enciso'nun takıma katılması gerektiği fikrindeyim. pelkas ile de yollar ayrılabilir.

  bu durumda stoperde tisserand, serdar aziz, kim min jae gibi lig için gayet yeterli bir tandem çıkıyor ortaya. sağ bek için osayi ve sangare de yeterli görünüyor. sol beke direkt oynayacak bir kardeşimiz, novak ve gerektiğinde ferdi'nin oraya kaydırılmasıyla da gayet yeterli bir profil çizilebiliyor.

  merkez orta sahada da crespo'nun kesinlikle ismail yüksek ile yedeklenmesi lazım. bu merkezin kenarlarına iki tempolu iç oyucusunu mert hakan, poreba, ferdi, zajc ile tamamlamak gayet mümkün.

  zurnanın göt deliğimize çalındığı kısma geliyoruz. bence, kesinlikle yargılanmaktan korkarak söyleyeceğim bunu ama irfan can'ın sahte 9 oynayabileceğini düşünüyorum. keza berisha'nın da dar alanda tempolu ve hareketli oynayan bir takımda gerek kenarlara açılmasıyla, gerek merkeze doğru yaklaşmasıyla iş yapabileceğini düşünüyorum. bence denemeye değer. olmazsa serdar dursun var zaten. sol tarafta rossi de bu oyuna yatkın bir görünüm çiziyor. sağ tarafta ise arda güler, enciso gibi isimler yeterli olabilir ama risk tabi. bu risk tutmazsa irfan can kenarda da değerlendirilebilir. enciso da söylediğim merkez forvet tanımına gayet uygun bir oyuncu.

  büyük atılımlara, her sezon olduğu gibi yepyeni bir takım kurmaya gerek olduğunu düşünmüyorum. takım gayet yeterli. bu takım sezon sonuna kadar doğru psikolojiyle, doğru odakla gayet şampiyonluğu görebilir. ali koç yine fm oynamaya kalkarsa son 4 senede ne olduysa onu tekrar izleriz gibime geliyor.

  şeyi söylemeyi unuttum. gustavo, sosa ve üzülerek söylüyorum ki ozan tufan ile yollar ayrılmalı. ozan evlenmese performansı artarak devam ederdi ama evlenmek aksiyonu öldürmektir çoğu zaman. çocuğun aksiyonu öldü muhtemelen, kendine gelmesi zor. belki 30 yaşından sonra toplar. szalai ve pelkas'ın satışından 12-15m arası bi para ve gustavo ile sosa'nın maaşlarının düşmesiyle oluşacak boşluk ile söylediğim adımlar gayet atılabilir.

36 more entries